Ārijs Šķepasts

Ārijs Šķepasts Diriģents, komponists

Dzīves gadi

1961

Biogrāfija

Ārijs Šķepasts dzimis 1961. gada 10. septembrī. Pamatizglītību mūzikā guvis Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā, pēc tam mācījies Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kordiriģēšanas nodaļā, Jevgenija Augustinoviča klasē (1985).
Studiju gados strādājis ar LMA kamerkori „Senais kalns”, LU sieviešu kori „Minjona”. Pēc studiju beigšanas profesors Leonīds Vīgners uzaicina viņu strādāt ar jaukto kori „Mūza”.
1987.gadā tiek nodibināts Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris „Austrums”, un kopš pirmsākumiem tā mākslinieciskais vadītājs ir Ā. Šķepasts. Par „Austruma” zīmolu kļuvuši diriģenta emocionāli ekspresīvo aranžējumu un oriģināldziesmu atskaņojumi, kas nereti pārsteidz publiku ar neparastiem izteiksmes līdzekļiem – dabas skaņām un netradicionāliem instrumentiem. „Austrums” piedalās dažādos valstiskos un gadskārtu pasākumos Rīgā, viesojas ar koncertiem Latvijā un ārzemēs. Kora repertuārs ir daudzveidīgs: garīgā mūzika, latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi, tautasdziesmas un diriģenta dziesmu apdares. Koris ar panākumiem ir piedalījies dažādos festivālos un konkursos Latvijā un ārzemēs, vispārējos dziesmu un deju svētkos. Kolektīva panākumu pūralādē minama 2. vieta Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru karos (2008, 2003), 2. vieta 16. Starptautiskajā Stasa Šimkus koru konkursā Klaipēdā (2007), 2. vieta un speciālbalva par labāko mūsdienu mūzikas atskaņojumu 11. Starptautiskajā koru festivālā un konkursā “Neuchâtel International Choral Festival 2006” Noišatelē (Šveice) un daudzi citi apbalvojumi.
1990.gadā uzņemas mākslinieciskā vadītāja pienākumus Rīgas Latviešu biedrības jauktajā korī. Paralēli darbam abos kolektīvos Ā.Šķepasts ir Latvijas Radio Kora mākslinieks un Rīgas Doma kora skolas pedagogs. Kopš 1995. gada koncertē barbershop ansamblī „Harmony 4 Riga”. Pašlaik strādā Rīgas 6. vidusskolā.
XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku virsdiriģents, Latgales Dziesmu svētku virsdiriģents un dziesmu autors, aktīvs Rīgas Latviešu biedrības biedrs, darbojas arī biedrības domē.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

Piedalījās 2010. un 2015. gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī kā koru virsdiriģents un kā dziesmas “Līgo” (2010) autors un dziesmas “Es gulu, gulu” (2015) apdarē.

Izmantotie avoti

dziesmusvetki.lndb.lv
rlb.lv
korisaustrums.lv
jauns.lv