Edvīns Dziļums

Edvīns Dziļums Diriģents

Dzīves gadi

-

Biogrāfija

Mācījies Latvijas Valsts konservatorijā (Mūzikas akadēmijā). Būdams students, viņš strādāja ar jaukto kori „Cesvaine”, ar Baldones jaukto kori, dziedāja kamerkorī „Ave sol”. Jau studiju gados bija kļuvis par jauno kordiriģentu konkursu laureātu. Viņa skolotāji ir izcili Latvijas mūziķi: L. Vīgners, Mendelis Bašs, Imants Kokars, Haralds Mednis un Jānis Dūmiņš.
E. Dziļums ir izstrādājis zinātnisko metodiku vokālajam darbam ar neprofesionāliem dziedātājiem, kas plaši aprobēta Latvijā.
Astoņdesmitajos gados diriģējis Rīgas Vagonu rūpnīcas jaukto kori. 1981. gadā dibinājis VEF Kultūras pils jaukto kori “Fēnikss”. Bijis Rīgas Stradiņa universitātes jauktā kora „Rīga” mākslinieciskais vadītājs un diriģents. Vadījis Rīgas Teikas vidusskolas jaukto kori “Teika”. No 1989. līdz 1993. gadam bijis Preiļu novada skolotāju kora “Latgale” vadītājs. Strādājis ar katoļu baznīcas draudžu koriem. 1991. gada 14. augustā piedalījies pirmo katoļu baznīcu koru dziesmu svētku 60. gadskārtas atceres koncertā Aglonā kā virsdiriģents. Ir Āgenskalna Valsts ģimnāzijas mūzikas skolotājs un kora diriģents.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

1990. gadā piedalījās Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī kā virsdiriģents.

Izmantotie avoti

Lapsa, Rūta. Dakteri joprojām ir muzikāli cilvēki : [par Latvijas Medicīnas akadēmijas kori "Rīga" un diriģentu Edvīnu Dziļumu] /Rūta Lapsa // Izglītība un Kultūra. – Nr.5 (1995, 9.febr.), 8.lpp. - ( Piel. "Kultūrvēstis" ; Nr.12 ).
Dziļums, Edvīns. Divu koru vadītājs : [saruna ar kordiriģentu] / pierakst. G.Vanaga // Padomju Jaunatne. -  (1977, 6.sept.).

Citi resursi

www.vefkp.lv 
www.latgaleslaiks.lv
www.news.lv