Ainars Virga

Ainars Virga latviešu rokmūziķis, ģitārists, dziesmu autors, leģendārās Liepājas rokgrupas "Līvi" dalībnieks

Dzīves gadi

1964

Biogrāfija

Ainars Virga dzimis 1964. gadā Liepājā. Mācījies Liepājas 1. vidusskolā. Mūzikas skolā apguvis vijoles spēli. Absolvējis E. Melngaiļa mūzikas vidusskolas kordiriģentu nodaļu. Ainars Virga 5 gadu vecumā sāka spēlēt vijoli, vēlāk pašmācības ceļā apguvis ģitārspēli, kuras pamatus Ainaram iemācījis Ēriks Ķiģelis. 2 gadu vecumā Virga spēlēja ansamblī Vabolītes, kurā mēdza dziesmu tekstiem sarakstīt melodijas, iedvesmojoties no ārzemju rokgrupām. Vēlāk darbojies grupās Liepājas kvartets, kopā ar Igo, Corpus un Neptūns. 1985. gadā pēc Ērika Ķiģeļa nāves A. Virgu uzaicināja par grupas Līvi līderi un ģitāristu. Kopā ar Līviem Virga guva lielus panākumus vairākos muzikālos konkursos Latvijā un ārpus tās. Līvi ieguva jaunu skanējumu, pievēršoties smagajam rokam. 1988. gadā tika sniegts iespējams viens no labākajiem grupas Līvi koncertiem Z-studijā, kurā Līvi sniedza enerģisku, patriotisku, emocionālu un kvalitatīvu priekšnesumu, iespējams, labāko Latvijas rokmūzikas vēsturē. Ainars Virga ar grupu Līvi ir izdevis vairākus veiksmīgus studijas un dzīvā ieraksta albumus, kā arī divus DVD. Ainars Virga ir tādu dziesmu autors, kā "Dzelzsgriezējs", "Dzimtā Valoda", "Eglīte", "Straume", "Kādā brīnišķā dienā", "Zelta sirds u. c. Grupas darbība tika pārtraukta pēc Jāņa Groduma, vienīgā grupas dalībnieka, kurš tajā darbojies no pirmsākumiem, nāves. Dziesma Dzimtā valoda (A. Virga/G. Vieru (atdz. I. Ziedonis)) ieguvusi 1. vietu 1986. gadā raidījuma "Mikrofons" gada aptaujā grupas "Līvi" izpildījumā un 1. vietu 2011. gadā šovā "Mūsu Zelta dziesma" Ainara Virgas un Andra Ērgļa izpildījumā. 2009. gadā A. Virga izveidoja solo projektu Virga Hard Orchestra, kurā Virga spēlē vēl joprojām.
2014. gada aprīlī Ainars Virga izdod pirmo soloalbumu "Dziesmas par dzīvi un mīlestību", kas tika atzīts par 2014. gada labāko metāla un roka albumu.
2015. gada 13. jūnijā norisinājās pirmais "Virga fest", kura organizators ir pats Virga.
2017. gadā izveidojis jaunu LĪVI sastāvu, ierakstījis divus albumus LĪVI "bez štepšeļiem"(2017.g.) un LĪVI "PLUS MĪNUS" (2019.g.) , aktīvi koncertē mūsdienās gan LĪVI sastāvā, kā īpašais viesis dažādos projektos un mākslinieku koncertos.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

Piedalījās 2015. gadā Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī kā dziesmas “Dzimtā valoda” autors

Izmantotie avoti

Blaua, Līga, 1953-.  Ainārs Virga. Pēdējais Līvs / Līga Blaua ; atbildīgā redaktore Sandra Eglīte ; [māksliniece Madara Kalniņa]. - Rīga : Žurnāls Santa, 2016. - 319 lpp. :
lv.wikipedia.org