Ieva Lazdāne

Ieva Lazdāne Pedagogs, diriģente un ērģelniece

Dzīves gadi

1948

Biogrāfija

Ieva Lazdāne ir dzimusi 1948. gada 24. decembrī Preiļu rajona Rožkalnu pagasta Dubencas sādžā. Mācījusies Vārkavas vidusskolā un Daugavpils mūzikas vidusskolā. Studējusi Latvijas Valsts konservatorijā, kur apguva ērģeļspēli. Pēc studijām I. Lazdāne strādājusi Daugavpilī un Pļaviņās. Tā kā pēc ērģeļspēles apgūšanas konservatorijā nebija kur spēlēt, 1990. gadā aizgāja uz katoļu baznīcas ērģelnieku kursiem. Drīz pēc kursiem pārcēlās uz Aglonu, kur sāka strādāt par ērģelnieci Aglonas bazilikā.

1992. gadā nodibinājusi Aglonas bazilikas Kora skolu.

Kopš 2004. gada Aglonas Kora skolas koris ir Vispasaules bērnu un jauniešu koru federācijas Pueri Cantores biedrs un regulāri piedalās šīs organizācijas kongresos - festivālos.

2015. gadā Aglonas bazilikas Kora skolā mācījās 55 bērni. PI. Lazdāne popularizējusi Aglonas novada un Latvijas vārdu pasaulē, ar Aglonas bazilikas kori un Aglonas bazilikas Kora skolu piedaloties festivālos un koncertos Polijā, Austrijā, Vācijā, Spānijā, Francijā, Itālijā. Attīstījusi kultūras dzīvi Aglonas novadā.

  • 2011. gadā — kandidāte apbalvojumam "Sieviete Latvijai 2011" kategorijā "Sievietei par nesavtīgu darbu sabiedrības labā.
  • 2012. gadā — IV šķiras Atzinības krusts - iecelta par Atzinības krusta virsnieku lielo personīgo ieguldījumu bērnu un jauniešu muzikālajā izglītībā un koru tradīciju kopšanā un attīstībā Latgales reģionā, īpaši Aglonas novadā.
  • 2012. gadā — Latvijas Valsts Aizsardzības fonda „Lāčplēsis” Goda zīme.
  • 2013. gadā — apbalvojums "Sieviete Latvijai 2013" kategorijā "Es negāju noskumusi nevienā(i) vietiņā"
  • 2014. gadā — Aglonas novada apbalvojums nominācijā "Kultūra"
  • 2015. gadā — goda tituls ”Latvijas Lepnums” nominācijā "Skolotāja".  

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

Piedalījās 2015. gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī kā virsdiriģente dziesmai
“Mana zeme”.

Izmantotie avoti

www.latgalesdati.du.lv

Citi resursi

Latvijas lepnuma stāsts: Kad laukos skan klavieres (diena.lv)
Skan jauno eņģeļu stabules (diena.lv)