Kultūras centra “Vitebska” horeogrāfiskais ansamblis „Zorjka”

Kultūras centra “Vitebska” horeogrāfiskais ansamblis „Zorjka” Viesi

Darbības gadi

1981

Vadītājs

Natālija Čerņuka

Informācija

Bērnu horeogrāfijas ansambļa “Zorjka” ilgajos pastāvēšanas gados tā rindās uzaugušas neskaitāmas dejotāju paaudzes, no kuriem daudzi kļuvuši par profesionāliem dejotājiem, horeogrāfiem, dejas pedagogiem.  Šobrīd kolektīvā ir 250 dalībnieku vecumā no 3 līdz 18 gadiem, 140 no tiem ietilpst galvenās koncertgrupas sastāvā. Kolektīva repertuārā ir liels skaits pasaules tautu deju, horeogrāfijas miniatūru, raksturdeju, mūsdienu horeogrāfijas uzvedumu, taču noteicošā vienmēr ir un būs baltkrievu tautas deja.
“Zorjkas” kolektīvam gada laikā ir simtiem koncertu, tas ir pastāvīgs Vitebskas un Vitebskas apgabala koncertu un starptautisku projektu dalībnieks.  Ansamblis aktīvi piedalās starptautiskos deju festivālos. “Zorjka” ir ieguvusi laureāta nosaukumus, diplomus un balvas deju festivālos Maskavā, Sanktpēterburgā, Harkovā, Kijevā, Anapā, Daugavpilī, Polijā, Vācijā u.c. Bet arī mājās, Vitebskā, “Zorjkas” uzstāšanās ir notikums. Ne velti 2007. gadā “Zorjka” tika atzīta par labāko Vitebskas kultūras centra radošo kolektīvu.
Ansamblis ir ilggadējs Starptautiskā mākslu festivāla “Slāvu tirgus Vitebskā” dalībnieks. 2005. gadā ansamblim “Zorjka” tika piešķirts Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātā amatierkolektīva goda nosaukums. 2010. gadā ansamblis III Starptautiskajā bērnu festivālā-konkursā “Orfejs Itālijā” izcīnīja uzreiz divus Grand Prix. 2012. gadā kolektīvam piešķirta prezidenta speciālā balva par aktīvu dalību Baltkrievijas kultūras dzīvē un starptautiskos radošos projektos.
Kolektīva dibinātāja un ilggadējā vadītāja, horeogrāfe Natālija Čerņuka atzīst, ka ansamblī valda īsti ģimeniska gaisotne. Bieži vien kolektīva uzvedumos tiek iesaistīti arī bērnu vecāki. Ansambļa dalībniekiem patīk būt kopā – ne tikai mēģinājumos, bet arī uz skatuves.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

Kolektīvs piedalījās 2015. gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī.

Izmantotie avoti

zorkadance.com/