Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “Daugava”

Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “Daugava” Pūtēju orķestri

Darbības gadi

1985

Vadītājs

Raimonds Igolnieks, Viesturs Lazdiņš, Voldemārs Skutelis, Roberts Saulevičs, Arnolds Grīnberts

Informācija

Daugavpils Latviešu kultūras centra profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „Daugava” ir dibināts 1985. gadā diriģenta Raimonda Igolnieka vadībā. Pie orķestra diriģenta pults šajos gados stāvējuši vairāki diriģenti: Raimonds Igolnieks, Viesturs Lazdiņš, Voldemārs Skutelis, Roberts Saulevičs. Kopš 2009. gada orķestri vada Arnolds Grīnberts. Kolektīvu veido 19 profesionāli mūziķi, kuri ar daudzveidīgām koncertprogrammām piedalās visdažādākos pasākumus. Orķestra mēģinājumi notiek katru darba dienu.  
Orķestrim ir izveidojusies cieša sadarbība ar Latvijā populāriem solistiem: Ilonu Bageli, Diānu Pīrāgs, Daini Skuteli, Andri Baltaci, Irēnu Ancāni u.c. PPIO „Daugava” ir Daugavpils pilsētas svētku, Lāčplēša dienas un daudzu citu pilsētas, novada un valsts mēroga pasākumu neatņemama sastāvdaļa. Orķestra repertuāru veido ne tikai klasiskās un tautas mūzikas skaņdarbi, bet arī džeza un populārās mūzikas skaņdarbi, fragmenti no pasaulslaveniem mūzikliem un Latvijas komponistu skaņdarbi.  
Kolektīvs piedalījies republikas Dziesmu un deju svētkos, festivālos Latvijā un ārvalstīs, to skaitā, XII starptautiskajā džeza festivālā "Jazz Joy Spring 2011", 2013. gada XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV deju svētkos un daudzos citos mūzikas pasākumos.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

Orķestris piedalījās 1990., 2005., 2010. un 2015. gada Latgales Dziesmu svētkos.

Izmantotie avoti

vienibasnams.lv

Citi resursi

Literatūras saraksts par orķestra darbību LCB e-katalogā