Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris "Rēzekne"

Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris Rēzekne Pūtēju orķestri

Darbības gadi

1991

Vadītājs

Sergejs Sergejevs

Informācija

PPIO “Rēzekne” ir kultūras centra kolektīvs, Latgales vēstniecības GORS komandas daļa.
Orķestra saknes Rēzeknē sniedzas senā vēsturē – tie ir 20.gs. 50-tie gadi. Tolaik katrā pilsētas skolā un teju katrā uzņēmumā bijis savs pūtēju orķestris. Pūšamo instrumentu orķestri, kas tolaik darbojās pilsētas kultūras namā, katrs savā laikā vadīja Grigorijs Ivanovs, Nikolajs Baohins, Valdis Āboliņš, Arnis Salmiņš, Pēteris Laizāns. 80.-to gadu sākumā orķestrim tika piešķirts Tautas pūtēju orķestra nosaukums, bet vēl pēc deviņiem gadiem – 1991. gada 14. aprīlī tika pieņemts lēmums par profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „Rēzekne” nodibināšanu”. Orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Sergejs Sergejevs, diriģents – Jānis Pavlovskis. Tas ir viens no trijiem Latvijas profesionālajiem pūšamo instrumentu orķestriem. Tas pastāvīgi darbojas pūtēju orķestru mūzikas popularizēšanā pilsētā un novadā, ir Starptautiskā pūtēju orķestru festivālu, Rēzeknes Džeza mūzikas dienu, Dziesmu svētku u.c. pilsētai un valstij svarīgu kultūras notikumu dalībnieks. Orķestra darbības lauks ir ļoti plašs – tas koncertē ne vien savās mājās, bet arī citur Latgalē un Latvijā, arī aiz valsts robežām, spēlē Dziesmu un deju svētkos, festivālos, Valsts svinību vai atceres dienās.
Šobrīd pūtēju orķestrī “Rēzekne” spēlē 28 mūziķi. Orķestra repertuārā līdztekus tradicionālajai pūtēju orķestru mūzikai skan vieglā žanra un džeza mūzika. Pūšamo instrumentu orķestra ,,Rēzekne” neatņemama sastāvdaļa ir bigbends. Pateicoties tam, savulaik bija tradīcija rīkot Rēzeknes Džeza mūzikas dienas. Notika sadraudzības koncerti ar citiem Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas Zviedrijas mūziķu kolektīviem. Orķestra bigbenda mākslinieciskā vadīšana uzticēta trombonistam, džeza mūziķim Laurim Amantovam, kurš ir J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Klaipēdas Universitātes džeza nodaļas absolvents, šobrīd vairāku Latvijas, Lietuvas un Igaunijas džeza orķestru vadītājs. Kolektīva mājvieta un regulārākā koncertvieta ir Latgales vēstniecība “Gors”. Orķestra darbības neatņemama sastāvdaļa ir jauno mūziķu izglītošana un audzināšana. Šajā jomā orķestris radoši sadarbojas ar Rēzeknes Jāņa Ivanova Mūzikas vidusskolu. Orķestrī līdztekus 28 profesionāliem mūziķiem spēlē mūzikas vidusskolas audzēkņi – topošie mūziķi, kuri šeit apgūst orķestra muzicēšanas un diriģēšanas prasmes.
Turklāt PPIO „Rēzekne” sadarbībā ar J.Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri veidojis mūziķu vienību – Rēzeknes simfonisko orķestri, kas ir lielāko Rēzeknes pilsētas un novada kultūras projektu ilggadējs un pastāvīgs dalībnieks.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

Piedalījās 1990. gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī.

Izmantotie avoti

kulturasdati.lv