2010

Meklēšana

Uz augšu

Ārijs Šķepasts

Diriģents

Dzīves gadi
1961

Biogrāfija
Mācījies J.Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kordiriģēšanas nodaļā docenta J.Augustinoviča klasē (1985). Studiju gados strādājis ar LMA kamerkori „Senais kalns”, LU sieviešu kori „Minjona”. Pēc studiju beigšanas profesors Leonīds Vīgners uzaicina viņu strādāt ar jaukto kori „Mūza”.
1987.gadā tiek nodibināts Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris „Austrums”, un kopš pirmsākumiem tā mākslinieciskais vadītājs ir Ā.Šķepasts. Par „Austruma” zīmolu kļuvuši diriģenta emocionāli ekspresīvo aranžējumu un oriģināldziesmu atskaņojumi, kas nereti pārsteidz publiku ar neparastiem izteiksmes līdzekļiem – dabas skaņām un netradicionāliem instrumentiem. „Austrums” piedalās dažādos valstiskos un gadskārtu pasākumos Rīgā, viesojas ar koncertiem Latvijā un ārzemēs. Kora repertuārs ir daudzveidīgs: garīgā mūzika, latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi, tautasdziesmas un diriģenta dziesmu apdares. Koris ar panākumiem ir piedalījies dažādos festivālos un konkursos Latvijā un ārzemēs, vispārējos dziesmu un deju svētkos.
1990.gadā uzņemas mākslinieciskā vadītāja pienākumus Rīgas Latviešu biedrības jauktajā korī. Paralēli darbam abos kolektīvos Ā.Šķepasts ir Latvijas Radio Kora mākslinieks un Rīgas Doma kora skolas pedagogs. Kopš 1995.gada koncertē barbershop ansamblī „Harmony 4 Riga”.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem
Piedalījās 2010.gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī kā koru virsdiriģents un kā dziesmas autors.

Izmantotie avoti
www.rlb.lv

Citi resursi
www.korisaustrums.lv