1990

Meklēšana

Uz augšu

Rēzeknes Piena konservu kombināta jauktais koris "Saskaņa"

Darbības gadi
1964

Diriģenti
Eduards Belasovs, Rota Salmiņa, Vitolds Milaševičs, Anta Milaševiča

Informācija
Pēc Rēzeknes Piena konservu kombināta kluba atvēršanas 1964. gadā tiek nodibināts PKK jauktais koris. Par kora diriģentu kļūst Eduards Belasovs, kurš šo kolektīvu vada līdz 1978. gadam. Koris ir bijis aktīvs visos kluba un pilsētas organizētajos pasākumos. Sākot no 1965. gada, kolektīvs ir piedalījies Vispārējos dziesmu un deju svētkos, kā arī novada svētkos Daugavpilī, Rēzeknē, Preiļos.
1972.gadā E.Belasovs uzaicina strādāt par diriģentu Rotu Salmiņu. Kolektīvs piedalās pilsētas un rajona koru skatēs, katru gadu piedalās Dziesmu dienās Krāslavā un Dagdā. Šīs Dziesmu dienas un atsevišķi draudzības koncerti ir neaizmirstami pilsētas kultūras darbinieku organizētības, uzņēmības un sirsnības dēļ. Tajos gados tā nebija nekur citur kā Latgalē. No gada uz gadu stiprinājās kolektīva draudzības saites ar koriem Lietuvā, Vīlandē, Pleskavā, Narvā, Līvānos un citur.
No 1978.gada korī darbu sāk diriģents Vitolds Milaševičs. 1979.gada aprīlī ar plašu koncertu koris nosvinēja 15 darba gadus, bet jūnijā piedalījās novada dziesmu svētkos Preiļos. 1980.gada pavasarī rajona un pilsētas koru skatē koris sasniedza labus rezultātus . Žūrijas komisijas priekšsēdētājs kora izpildīto P. Plakida dziesmu „Ar dziesmu dzīvībā” atzina par vienu no labākajiem šīs dziesmas izpildījumiem citu Latvijas koru vidū. Īstais pārbaudījums bija pusfināla skate Rīgā, kurā piedalījās ap 280 koru. Koris kļuva par vienu no 20 labākajiem jauktajiem koriem, kuri tika izvirzīti uz koru finālu Latvijas Universitātes aulā. Gandarījums bija milzīgs, un Dziesmu svētki bija skaisti. Šajos svētkos dzima arī kolektīva nosaukums „Saskaņa” (autors ir Vitolda Milaševiča brālis Alberts). 1980.gadā par kora diriģentiem kļūst Anta un Vitolds Milašēviči. Rota Salmiņa un Vitolds Milašēvičs sāk darbu ar Rēzeknes Jauniešu kori.

Saistība ar Latgales dziesmu svētkiem
Piedalījās 1990.gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī.

Izmantotie avoti
No R. Salmiņas arhīva.