1990

Meklēšana

Uz augšu

Gunārs Igaunis

Muzikants, mūzikas instrumentu darinātājs un kolekcionētājs

Dzīves gadi
1965

Biogrāfija
Gunārs Igaunis dzimis 1965.gada 23.jūnijā Viļānos, šobrīd dzīvo un strādā  Rēzeknes novada Gaigalavā.
Mūzikas instrumentu darināšanu apguvis pašmācības ceļā – studējot literatūru par instrumentiem, par materiāliem, konsultējoties ar vecākās paaudzes meistariem.
2007. gada septembrī Gunārs kopā ar Rēzeknes deju grupas „Dziga” vadītāju Ilmāru Dreļu Gaigalavā izveidoja mūzikas instrumentu darbnīcu. Tajā tiek gatavotas cītaras, cimboles, kokles un dažādi sitamie instrumenti – gan ar noteiktu augstumu (ksilofons, metalofons, zvani), gan nenoteiktu augstumu (lielās bungas, mazās bungas, velna bungas, zvārguļi, treščotka, klabata, robdēlis, plaukšķis, katliņš, tarkšķis, u.c.). Gunārs arī remontē akordeonus, garmoškas, cītaras un citus tradicionālos instrumentus.
Gunāra Igauņa aizraušanās ir ne tikai mūzikas instrumentu gatavošana, bet arī seno instrumentu kolekcionēšana. Viņš kolekcionē ermoņikas un akordeonus. Vecākais viņa kolekcijā nonākušais eksemplārs ir akordeons, kurš nu jau būs izdzīvojis krietni vairāk par 100 gadiem.
Gunārs Igaunis ir arī muzikants, muzicē kopā ar ģimeni – sievu Rasmu un meitām Lieni, Laimu un Martu, kā arī vada Rēzeknes kultūras nama lauku kapelu „Dziga”. Kopā ar ģimeni piedalījies arī TV raidījumā „Dziedošās ģimenes”.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem
Tautas mūzikas apdare ir izpildīta 2010.g. Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī.

Izmantotie avoti
www.baltharmonia.lv

Citi resursi
Literatūras saraksts par Gunāra Igauņa darbību LCB e-katalogā