Rēzeknes Kultūras nama sieviešu koris "Medicus"

Rēzeknes Kultūras nama sieviešu koris Medicus Sieviešu koris

Darbības vieta

Rēzeknes pilsēta

Darbības gadi

1967

Diriģenti

Emīlija Slišāne, Biruta Vigupe (Šķirmante), Rita Pavloviča, Aija Razumovska, Ināra Skrule, Anda Lipska

Informācija

Sieviešu koris „Medicus” dibināts 1967. gadā. Tas ilgus gadus ir bijis viens no valsts labākajiem koriem, piedaloties gan sava novada pasākumos un svētkos, gan esot Latvijas Dziesmu un deju svētku un Sieviešu un vīru koru svētku aktīvs dalībnieks. Ilgus gadus kori ar panākumiem vadīja Emīlija Slišāne, vēlāk Biruta Šķirmante, Rita Pavloviča un Aija Razumovska, šobrīd diriģentes ir Ināra Skrule un Anda Lipska, koncertmeistare - Marianna Zvejsalniece. Kora repertuārā ir gan latviešu klasiskās kora mūzikas pērles, gan mūsdienu latviešu kora mūzika, sagatavots Ziemassvētku repertuārs un garīgās mūzikas koncertprogramma. Korī ir aptuveni 40 dalībnieču – skolnieces, studentes, skolotājas, medicīnas darbinieces un citu profesiju pārstāves (vecuma diapazons ir no 15 līdz 50 gadiem). Kora stabilitāte devusi jaunus impulsus aktīvai koncertdarbībai – uzstāšanās Maskavā, Sanktpēterburgā, Vācijā, Bulgārijā, Čehijā, Austrijā, Polijā un arī tepat – Latgalē.
2015. gadā izdots kora CD “Nu reiteņa caldamuos…”, kurā iekļautas 12 dziesmas – garīgās mūzikas skaņdarbi, kora mūzikas klasika, tautasdziesmu apdares un mūsdienu komponistu dziesmas sieviešu korim.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

Piedalījās 1990. gada (kā medicīnas darbinieču koris), 2005.gada (kā Rēzeknes slimnīcas sieviešu koris "Medicus"), 2010.gada un 2015. gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī.

Izmantotie avoti

www.rezekne.lv
kulturasdati.lv