Uz galveno Lapas karte Kontakti Latviski l English l По-русски
   
 
 

Darba Laiks

P- BRīVDIENA
O- 11.00- 13.30 14.00- 17.30
T- 11.00- 13.30 14.00- 17.30
C- 11.00- 13.30 14.00- 17.30
P- 11.00- 13.30 14.00- 17.30
S- 10.00- 13.30 14.00- 17.00
Sv- BRīVDIENA
     ASV Informācijas centrs » Aktualitātes

Aktualitātes

Daugavpils jaunieši izglītojās medijpratības jautājumos, tiekoties ar eksperti no ASV

30. septembrī ar lekciju par medijpratību Daugavpilī viesojās medijpratības eksperte Katja Vogta (Katya Vogt), pārstāvot nevalstisko organizāciju IREX, kas jau vairāk nekā 50 gadus īsteno un atbalsta dažādus izglītības veicināšanas projektus visā pasaulē. Medijpratības jautājumus ar jauniešiem eksperte pārrunāja Daugavpils Universitātē un Daugavpils 3. vidusskolā. Pasākumus rīkoja Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu.

“Deviņdesmit procenti informācijas, kas cirkulē mūsu mediju telpā, tika radīti pēdējo divu gadu laikā, tāpēc šajā straujajā informācijas plūsmā medijpratība kļūst aizvien aktuālāka katram no mums.” Tā sākās starptautiskās nevalstiskās organizācijas IREXpārstāves Katjas Vogtas (Katya Vogt) lekcija Daugavpils vecāko klašu audzēkņiem un studentiem, kas notika 30. septembrī Daugavpils 3. vidusskolā un Daugavpils Universitātē.

Lekcijas laikā jaunieši uzzināja vairākus interesantus faktus par cilvēka smadzeņu darbības mehānismiem, kas ietekmē mūsu reakciju uz informāciju. Kā skaidroja eksperte, pat augsts izglītības līmenis nevar pilnībā pasargāt cilvēku no manipulatīvas informācijas. Tieši tāpēc tik svarīgi ir prast pārbaudīt ziņas, tās kritiski izvērtēt un nedalīties ar nepārbaudītu informāciju mirkļa emociju iespaidā.

Jaunieši tika aicināti aizdomāties par savu mediju patēriņu jeb “mediju diētu” kas, izrādās, iekļauj daudz vairāk informācijas avotu un ikdienā aizņem daudz vairāk laika, nekā varētu šķist. Rēķinot summāri, cilvēks ir iesaistīts dažādu mediju informācijas plūsmā vairāk par 24 stundām diennaktī, jo daži informācijas avoti, piemēram, radio un sociālie tīkli, var tikt patērēti vienlaicīgi vai arī būt par fonu citām darbībām.

Lekcijas izskaņā eksperte uzsvēra, ka nepatiesas ziņas izplatās sešas reizes ātrāk nekā patiesas. Tāpēc katram ir svarīgi izslēgt iekšējo “autopilotu”, izvēloties informācijas avotus, apzināties, kādas emocijas informācija rada, izvairīties no stereotipu veidošanas un pārbaudīt ziņas, kuras lasām un ar kurām dalāmies.

Katjas Vogtas vizīti Daugavpilī rīkoja ASV vēstniecība Latvijā ar Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra atbalstu.

 
© LCB