Jaunumu arhīvs - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2018 2017 2016 Īpašumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi
2018-05-26
plkst. 14.00 LCB pasākumu zālē radoša tikšanās ar Jeļenu Figurinu
2018-05-30
plkst. 14.00 LCB pasākumu zālē tikšanās ar Daugavpils Universitātes aģentūras: Daugavpils Universitātes Daugavpils Medicīnas koledžas studentiem


Aktuālais jautājums
Vai jūs gribētu, lai bibliotēka izsniegtu elektroniskās grāmatas lasīšanai mājās?

    LCB » Jaunumu arhīvs

Ziņu arhīvs 2012

Starptautiskā radošā nometne „Ieraudzīji, sadzirdēji, uzzināji” Zarasos

Starptautiskā radošā nometne „Ieraudzīji, sadzirdēji, uzzināji” Zarasos

 

Š.g. decembra sākumā 30 Daugavpils jauniešiem no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Centra vidusskolas un 12.vidusskolas triju dienu laikā ne mirkli nebija ļauts garlaikoties. Jaunieši piedalījās starptautiskajā radošajā nometnē Zarasos „Ieraudzīji, sadzirdēji, uzzināji”, ko organizēja Zarasu bibliotēka sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku.   

Galvenais radošās nometnes mērķis bija iepazīstināt un apmācīt jauniešus darbam ar digitālo foto un video tehniku, darbībā attīstīt viņu radošo potenciālu, kā arī iepazīstināt ar jaunajām informāciju tehnoloģijām, kas pieejamas Zarasu un Latgales Centrālajā bibliotēkās. Triju dienu laikā seši profesionāli fotogrāfi un video operatori sniedza jauniešiem pirmās iemaņas digitālās fotografēšanas un video filmēšanas pamatu apguvē.

Uzsākot darbu Daugavpils jauniešu grupa saņēma pārsteiguma balvas – T-kreklus, USB, pildspalvas, bloknotus un maisiņus, kurus varēja izmantot darbam.

Nometnes pirmajā dienā dalībniekiem tika piedāvāta ekskursija uz Utenu, kur bija iespēja iepazīties ar jauno un moderno Utenas bibliotēku un tipogrāfiju.

 

Tele2 preses konference Latgales Centrālajā bibliotēkā

Tele2 preses konference Latgales Centrālajā bibliotēkā

    2012. gada 11. decembrī plkst. 11.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks Tele2 modernizētā sakaru tīkla prezentācijas preses konference. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar mobilo sakaru patēriņa tendencēm Latgalē, kā arī ar Tele2 sakaru tīkla modernizācijas projektu Latvijā. Bērnu bibliotēka "Zīlīte" un bērnu nams "Priedīte" no SIA "Tele2" valdes priekšsēdētāja Valda Vancoviča dāvinājumā saņems planšetdatorus, kas bērniem sniegs iespēju iegūt jaunas zināšanas un prasmes jaunāko tehnoloģiju izmantošanā un mobilā interneta pakalpojumu lietošanā.   

 

Ziemassvētku radošā darbnīca Latgales Centrālajā bibliotēkā

Ziemassvētku radošā darbnīca Latgales Centrālajā bibliotēkā

Decembrī Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā tiks rīkota radošā darbnīca „Ziemassvētku gaidīšanas laikā”, tās ietvaros interesentiem būs iespēja piedalīties trijās paraugstundās:

 2012. gada 4. decembrī plkst. 16.00 – puzuru taisīšanas māksla, paraugstundu vadīs DMV „Saules skola” interjera dizaina izglītības programmas vadītāja Ineta Auzāne

2012. gada 12. decembrī plkst. 16.00 – filca sniegavīru veidošana, paraugstundu vadīs Latvijas Amatniecības kameras meistare Olga Dorožko

2012. gada 18. decembrī plkst. 16.00 – dāvanu saiņošana, paraugstundu vadīs floriste Anita Jurkeviča

Par pašu darinātām un veidotām lietām katram ir prieks un pozitīvas emocijas!

Lūdzam interesentus pieteikties LCB periodikas lasītavā! 

 

Starptautiskā radošā nometne Zarasos

Starptautiskā radošā nometne Zarasos

 

   2012. gada 30. novembrī, 1. un 2. decembrī projekta „Lasīšanas veicināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm /Zarasi-Daugavpils/” ietvaros Zarasu publiskajā bibliotēkā (Lietuvā) tiek rīkota starptautiskā radošā nometne „Ieraudzīji, sadzirdēji, uzzināji”.
   30 jauniešiem no Daugavpils Сentra vidusskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Daugavpils 12. vidusskolas būs iespēja darboties fotografēšanas un filmēšanas darba grupās. Profesionālie fotogrāfi un operatori kā no Latvijas, tā arī no Lietuvas nometnes dalībniekiem sniegs jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas fotografēšanas un filmēšanas procesā.
   Starptautiskās radošās nometnes laikā jaunieši uzzinās arī par elektronisko grāmatu sniegtajām iespējām.

Veiksmi, radošas idejas un panākumus dalībniekiem! 

 

Mākslinieces Silvas Linartes personālizstādes atklāšana Latgales Centrālajā bibliotēkā

Mākslinieces Silvas Linartes personālizstādes atklāšana Latgales Centrālajā bibliotēkā

   2012. gada 6. decembrī plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks mākslinieces Silvas Linartes personālizstādes „Pārdomas” atklāšana.
   Silva Linarte dzimusi 1939. gada 26. februārī Daugavpils novadā. 1961. gadā absolvēja Rīgas Lietišķo mākslas vidusskolu. Turpinot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, 1977. gadā S.Linarte ieguva mākslas pedagoga un gleznotāja kvalifikāciju. Māksliniece ir bijusi kompozīcijas un gleznošanas skolotāja Rīgā, Rēzeknē un Daugavpilī. No 1993. līdz 2000.gadam S.Linarte pildīja Daugavpils galvenās mākslinieces pienākumus.

 

Karjeras nedēļa Daugavpilī

Karjeras nedēļa Daugavpilī

   No 26. līdz 30.novembrim vienlaicīgi piecās Latvijas pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī un Valmierā – Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar izglītības pārvaldēm, skolām, augstskolām un vietējiem uzņēmumiem rīko „Karjeras nedēļu”.
   Daugavpilī  šīs nedēļas  ietvaros norisināsies daudzveidīgi pasākumi, kuru  laikā interesentiem būs iespēja saņemt informāciju par profesiju dažādību  un izglītības  iespējām Latvijas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādēs.

 

Bibliotēkai jauns biznesa grāmatu dāvinājums

Bibliotēkai jauns biznesa grāmatu dāvinājums

Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests ar SEB bankas finansiālu atbalstu Latgales Centrālajai bibliotēkai uzdāvināja 50 vērtīgas izdevniecības Lietišķās informācijas dienests izdotās grāmatas biznesa veicējiem, kā arī tiem, kuri vēl tikai domā sākt uzņēmējdarbību. Grāmatu sērijās Lessons Learned, Harvard Business Review, Biznesa romāns, Latvijas veiksmes stāsti biznesa līderi dalās savā ilggadējā pieredzē un dod praktiskus padomus, kur meklēt biznesa panākumu atslēgu, sniedz daudz vērtīgu ieteikumu un atziņu, kuras varētu noderēt ikvienam, un jo īpaši tiem, kuri sper pirmos soļus savas uzņēmējdarbības pasaulē.

Skatīt

 

Daugavpils novadpētnieku tikšanās ar Olgu Korņilovu Latgales Centrālajā bibliotēkā

Daugavpils novadpētnieku tikšanās ar Olgu Korņilovu Latgales Centrālajā bibliotēkā

   2012. gada 24. novembrī plkst. 11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā Daugavpils novadpētnieki tiksies ar Olgu Korņilovu, kura stāstīs par rakstnieka Leonīda Dobičina pieminekļa tapšanas vēsturi. Šī gada 2.septembrī pareizticīgo kapsētā Daugavpilī tika atklāts simbolisks piemineklis rakstniekam Leonīdam Dobičinam, kura dzīve un radošais darbs ir saistīts ar Daugavpili. 

 

Rudens fotoakcija „Iemūžini mājvietu”

Rudens fotoakcija „Iemūžini mājvietu”

    Vides Aizsardzības klubs, Latvijas Etnokultūras Centrs, Atklātā sabiedriskā fonda „Dabas retumu krātuve” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās bibliotēkas portāla „Zudusī Latvija” veidotāji aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties fotoakcijā „Iemūžini mājvietu”. Akcijas mērķis ir izveidot elektronisko datubāzi par vēsturiskām mājvietām Latvijā, fiksējot ēku apkārtni, konstrukciju, būvdetaļas un citas ēku nianses. Ikvienam ir iespēja sniegt nozīmīgu ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā, fotografējot mājokļus mūsdienās vai arī skenējot senāko laiku fotogrāfijas. Uzklausot iedzīvotāju atmiņas, svarīgi arī ir apkopot informāciju par cilvēkiem, kas šajās mājās ir dzīvojuši.
   Par nofotografēto mājvietu vai mājvietām, kurām zināmi īpašnieki, lūdzam pievienot viņu kontaktus, lai būtu iespējams vienoties par fotogrāfiju izmantošanu LNB Digitālās bibliotēkas portālā „Zudusī Latvija”. Fotogrāfijas aicinām iesniegt tuvākajās bibliotēkās.
   Par fotomateriālu publicēšanu projektā „Zudusī Latvija”  lūdzam sazināties:
Ginta Zalcmane
Tel.: 67287221
e-pasts: ginta.zalcmane@lnb.lv.

Fotoakcijas noteikumi
 

 

Videoklipu konkurss jauniešiem

Videoklipu konkurss jauniešiem

   Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Microsoft Latvia izsludina konkursu „Cieni sevi un citus internetā!”.
   Konkursā aicināti piedalīties Latvijas jaunieši vecumā no 15–19 gadiem. Dalībniekiem ir jāizstrādā audiovizuālu materiālu - videoklipu, multiplikācijas vai animācijas filmu u.tml. - par drošu interneta vides lietošanu bērnu un jauniešu vidū. Videomateriāls ir jāievieto interneta video lapās (piemāram, youtube, vimeo u.tml.). Līdz 2013. gada 13. janvārim jānosūta saite ar videoklipa atrašanās vietu uz e-pasta adresi info@drossinternets.lv.
   Uzvarētāju videomateriāls tiks rādīts publiski Vispasaules Drošāka interneta dienā Jauniešu foruma laikā 2013. gada 5. februārī.

Konkursa noteikumi

Izmantojiet iespēju un piedalieties!

 

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa 2012

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa 2012

   Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir "Daudzveidība Ziemeļvalstīs". Latvijā šīs nedēļas ietvaros pasākumi norisināsies no 12. līdz 18.novembrim. Visu vecumu bibliotēku lietotāji ir aicināti piedalīties aizraujošos, interesantos un radošos pasākumos Rītausmas un Krēslas stundās. Mazie lasītāji uzzinās Kāpējpeļuka piedzīvojums Šurumburummežā, pusaudži iepazīsies ar pasaulslavenā futbolista Zlatana Ibrahimoviča dzīvesstāstu, savukārt pieaugušie tiksies ar Mika Nousiainena grāmatas "Želejkonfekšu bēglis" varoņiem.

   Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tradīcija aizsākusies 1997. gadā. Šogad šīs nedēļas ietvaros jau sešpadsmito reizi interesanti un aizraujoši pasākumi notiek Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Īslandē, Dānijā, Fēru un Ālandu salās, kā arī Grenlandē. Pirms piecpadsmit gadiem arī Baltijas valstis iesaistījās Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas projektā, lai iepazītu kaimiņvalstu literatūru, kultūru un tradīcijas. 2012. gadā projektā ir iesaistījušās 408 bibliotēkas no visiem Latvijas novadiem.

Latgales Centrālā bibliotēka un filiālbibliotēkas visus interesentus aicina apmeklēt Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros rīkotos pasākumus Daugavpilī. Jauniešiem un pieaugušajiem būs iespēja tikties ar Daugavpils novadnieci – sportisti Anastasiju Grigorjevu, kas dalīsies savos iespaidos par Ziemeļvalstu daudzveidīgo kultūru un tradīcijām. Bērni tiek aicināti piedalīties tematiskajās stundās, literārajos šovos un radošajās nodarbībās.  

 

Jaunums LCB abonementā – vēsturiskās liecības DVD formātā!

Jaunums LCB abonementā – vēsturiskās liecības DVD formātā!

   Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā  lasītājiem ir pieejamas ne tikai grāmatas, bet arī izdevumi elektroniskajos datu nesējos – diskos. Abonementa jaunieguvumi ir vairākas režisores Dzintras Gekas vēsturiska sižeta dokumentālās videofilmas, kurās iemūžināti sižeti par dažādiem notikumiem gan Latvijā, gan Eiropā, gan tālajos Krievijas apgabalos. Interesentiem ir iespēja atklāt vēl līdz šim nezināmu informāciju un faktus par Latvijas okupāciju 1917.–1953. gadā, par lielo teroru Krievijā 1936.–1937. gadā, kā arī iepazīties ar represēto Latvijas iedzīvotāju likteņiem un dzīvesstāstiem tālajā Sibīrijā. Dokumentālajās filmās skan Sibīrijas latviešu dziesmas, izmantotas arī deportēto bērnu fotogrāfijas no viņu personālarhīviem. 

Elektroniskie resursi tiek izsniegti uz mājām, aicinām interesentus izmantot šo iespēju! 

 

Fotoizstādes atklāšana Latgales Centrālajā bibliotēkā

Fotoizstādes atklāšana Latgales Centrālajā bibliotēkā

    2012. gada 5. novembrī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta Tautas fotostudijas „Ezerzeme- F” izstāde „Ceļotāja piezīmes”.
    Popularizējot fotogrāfiju kā mākslas veidu, studijas fotogrāfi, fotoreportieri un amatieri aktīvi piedalās konkursos, tematiskajās un personālizstādēs gan Latvijā, gan arī ārpus tās robežām. Latgales Centrālajā bibliotēkā fotostudijas radošā kolektīva izstāde būs skatāma jau otro reizi. Izstādes fotogrāfiju autori iemūžinājuši neaizmirstamos mirkļus, pasakainās vietas, skaistos dabasskatus un spilgtākos notikumus, apceļojot Eiropas, Tuvo Austrumu un Ziemeļamerikas valstis. Kopumā izstādē būs apskatāmas apmēram 50 fotogrāfijas, kas atklāj ceļotāju iespaidus, sajūtas un emocijas. Autoru darbi dos iedvesmu apmeklētājiem smelties idejas arī saviem ceļojumiem!

 

Āzijas tautu ābeces Latgales Centrālajā bibliotēkā

Āzijas tautu ābeces Latgales Centrālajā bibliotēkā

    Ceļš uz zināšanām katram ir dažāds, taču pirmais solis pretī jauniem atklājumiem ir ābece. Tā nav vienkārša grāmata, bet gan maza pasaule, kas paver jaunus, līdz šim nezināmus apvāršņus, atmodina izzinātāja un atklājēja garu, aizrauj ar košiem zīmējumiem un interesantiem stāstījumiem.
    2012. gada 1. novembrī plkst. 11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā tiks atklāta Āzijas tautu ābeču kolekcijas izstāde. Jau otro gadu pēc kārtas periodikas lasītavā ir apskatāma neliela daļa "mazo enciklopēdiju" no otrās lielākās Ābeču kolekcijas Latvijā, kas glabājas Daugavpils Universitātes Muzeja krājumā.
    Unikālo Ābeču kolekciju universitātei dāvināja profesore Ludmila Timoščenko.  Ideju par Ābeču kolekcijas veidošanu profesorei Ludmilai Timoščenko rosināja sapnis. Kopš zīmīgā sapņa 1988. gada 12. aprīlī tika mēroti ceļi uz daudzām pasaules valstīm (Vāciju, Lielbritāniju, Izraēlu, Grieķiju, Indiju, Padomju Savienības republikām u.c.), dibināti jauni kontakti, ieguldīts laiks un līdzekļi, iegūtas jaunas zināšanas, iepazītas jaunas kultūras, tādējādi piešķirot ābeču kolekcijai arī lielu garīgu vērtību.

 

Konkurss bērniem un jauniešiem

Konkurss bērniem un jauniešiem

   Apgāds „Jumava” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Neatkarīgo televīziju izsludina konkursu bērniem un jauniešiem „Atdzīvini grāmatu!”.
   Konkursā aicināti piedalīties Latvijas skolu 3.–12. klašu skolēni, kuri ar radošiem un inovatīviem paņēmieniem ir ieinteresēti popularizēt lasīšanu vienaudžu vidū.
   No 2012. gada 1. oktobra līdz 1. novembrim interesentiem jāpiesaka sava dalība konkursā, aizpildot anketu apgāda „Jumava” mājaslapā – www.jumava.lv. 1. novembrī konkursa dalībnieki tiek aicināti uz semināru, kur interesentus iepazīstinās ar videofilmu veidošanas un montēšanas procesu, kā arī stāstīs par juridiskiem aspektiem autortiesību jomā Latvijā.
   Dalībniekiem no 2012.gada 1.novembra līdz 2013.gada 20.janvārim jānofilmē minūti garš videoklips par savu mīļāko grāmatu un jānosūta uz e-pastu marketings@jumava.lv.
   Labāko darbu autori pulcēsies “Bērnu un jauniešu žūrijas 2012” noslēguma pasākumā 2013. gada 2. martā Ķīpsalā. Balvās – grāmatas no apgāda “Jumava”, ieejas kartes Latvijas Neatkarīgās televīzijas pasākumos, kā arī pārsteiguma balvas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Pamatojoties uz žūrijas vērtējumu, dalībniekiem tiks piešķirtas arī veicināšanas balvas!

 

LNB Digitālās bibliotēkas portālu iespējas

  LNB Digitālās bibliotēkas portālu iespējas

LNB Digitālās bibliotēkas portāli lietotājiem piedāvā jaunas iespējas elektronisko resursu meklēšanā un izmantošanā. Vēsturisko karšu pārlūkošanas portālā (http://kartes.lndb.lv/) pieejamas kartes no 17. gs. sākuma līdz mūsdienām. Lasītāji, pētot Livonijas kartes, Latvijas vēsturiskās topogrāfiskās kartes, pirmās kartes latviešu valodā un senos pilsētu plānus, var salīdzināt vēsturiskos kartogrāfiskos datus ar mūsdienu datiem.

Kultūrvēsturisko grāmatu digitālajā portālā (http://gramatas.lndb.lv/) ir iekļautas aptuveni 6000 seno grāmatu, kas izdotas gan Latvijā, gan arī ārvalstīs. Lasītāji var atrast seno pavārgrāmatu receptes, lasīt daiļliteratūras darbus un iepazīties ar nozaru literatūras klāstu. Lietotājiem digitālā formātā ir pieejami arī 3000 vēsturisko laikrakstu un žurnālu (www.periodika.lv) par dabu, vēsturi, arhitektūru, kosmosu u.c. tēmām. 

 

Elektroniskās grāmatas Latgales Centrālajā bibliotēkā

Elektroniskās grāmatas Latgales Centrālajā bibliotēkā

 

   Lai popularizētu lasīšanu bērnu un jauniešu vidū un integrētu jaunās inovatīvās tehnoloģijas publisko bibliotēku darbā, Latgales Centrālajā bibliotēkā projekta “Lasīšanas veicināšanas idejas caur jaunajām informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi – Daugavpils)” ietvaros tika iegādāti 10 planšetdatori vairāku simtu digitalizēto grāmatu lasīšanai.
   Elektroniskās grāmatas ir pieejamas gan viedtālruņos, gan datoros, gan arī speciālajos e-grāmatu lasītājos un planšetdatoros, kas lasāmas tikai digitālā formātā. Planšetdatoros un e-grāmatu lasītājos ērta opcija ir burtu palielināšana vai samazināšana un displeja pielāgošana vertikālai vai horizontālai teksta lasīšanai atbilstoši lietotāja vēlmēm. E-grāmatās arī ir attēli, nodaļas un numurētas konkrētas lappuses, kas planšetdatoros tiek šķirtas uz priekšu ar skārienjūtīgā ekrāna palīdzību. Planšetdatori ir ietilpīgi, vienā tāda veida datorā iespējams lejupielādēt veselu grāmatu plauktu!

 

ASV Vēstnieks Latvijā Marks Pekala apmeklēs ASV Informācijas centru

ASV Vēstnieks Latvijā Marks Pekala apmeklēs ASV Informācijas centru

23. oktobrī jaunais ASV Vēstnieks Latvijā Marks Pekala darba vizītes ietvaros apmeklēs ASV Informācijas centru Latgales Centrālajā bibliotēkā, kur notiks arī tikšanās ar pilsētas jauniešiem. Šīs vizītes laikā vēstnieks runās par brīvprātīgo darbu. 

 

Pasākums ASV Informācijas centrā

Pasākums ASV Informācijas centrā

22. oktobrī ASV Informācijas centrā notiks pasākums par ASV vēlēšanu procesu Amerikas Savienotajās valstīs. Pasākuma ietvaros Daugavpils vidusskolēniem no vairākām skolām būs iespēja tikties ar Molly Montgomery no ASV Vēstniecības Rīgā un noklausīties prezentāciju par ASV vēlēšanām. Vēlāk skolēniem būs iespēja uzdot savus jautājumus un piedalīties diskusijā. 

 

Cienījamie daugavpilieši un viesi!

Cienījamie daugavpilieši un viesi!

   Aicinām Jūs apmeklēt ikgadējo izstādi „Lasītāju vaļasprieki”, kura tiks atklāta 17. oktobrī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā Rīgas ielā 22a.
   Šogad jau trešo reizi izstādē apmeklētājus priecēs vairāk nekā 15 bibliotēkas lasītāju darinātie darbi. Izstādē būs apskatāmas šūtās rotaļlietas un lelles, origami tehnikā veidotie darbi no papīra, pušķi no konfektēm, pašdarinātās rotaslietas, kā arī krustdūriena tehnikā izšūtās gleznas un citi mūsu lasītāju rokām darinātie radošie darbi. Rokdarbi atklāj autoru bagāto fantāziju un meistarību, kas veselu nedēļu varēs priecēt bibliotēkas apmeklētājus un citus interesentus.
   Pirmo reizi izstādes atklāšanā darbosies meistarklase tapošanā jeb adīšanā uz grābekļiem, kur interesenti apgūs pirmās iemaņas šajā rokdarbu veidā.
   Izstādē nozīmīgu vietu ieņems plašs literatūras klāsts, kur visiem būs iespēja iepazīties ar dažādiem rokdarbu veidiem un izvēlēties savam vaļaspriekam atbilstošu literatūru.

 

Interaktīvs pasākums Latgales Centrālajā bibliotēkā

Interaktīvs pasākums Latgales Centrālajā bibliotēkā

   2012. gada 11. oktobrī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks interaktīvs pasākums „Starp dzirnakmeņiem dzimusī”, kas veltīts maizes tēmai.
   Pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti gan ar senajām maizes cepšanas tradīcijām, gan arī ar labības sēšanas, kulšanas un malšanas procesiem 20. gadsimtā sākumā. Pasākuma radošajās aktivitātēs dalībnieki atklās senču gudrības, kas slēpjas latviešu tautas ticējumos un tautasdziesmās. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt ne tikai daudzveidīgu literatūras klāstu par maizes nozīmi pagātnē un mūsdienās, bet arī seno labības sēšanas un novākšanas darbarīku izstādi.
   Pasākuma apmeklētājus gaida dažādi patīkami pārsteigumi! 

 

 

Daugavpils un Zarasu bibliotekāru seminārs Lietuvā

Daugavpils un Zarasu bibliotekāru seminārs Lietuvā

 

   Projekta “Lasīšanas veicināšanas idejas caur jaunajām informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi – Daugavpils)” ietvaros 20 Daugavpils bibliotekāri divas dienas piedalījās mācību seminārā „Jaunās informācijas tehnoloģijas: publisko bibliotēku loma sabiedrībā” Zarasu bibliotēkā.
   Pirmajā semināra dienā Vilņas Universitātes Komunikāciju fakultātes docente Zinaida Manžuh semināra dalībniekus iepazīstināja ar kultūras mantojuma digitalizācijas pakalpojumu popularizēšanas iespējām interneta vidē. Docente aktualizēja arī jautājumu par publisko bibliotēku lomu mūsdienu sabiedrībā, par bibliotēkās pieejamajiem pakalpojumiem un digitalizētajiem informācijas resursiem. IT un interneta mārketinga speciālists Deividas Talijunas dalījās pieredzē par elektronisko grāmatu veidošanu un izdošanu, to piedāvājumu un pieprasījumu Lietuvā.

 

Konkurss jauniešiem „Brīvprātīgais 2012”

Konkurss jauniešiem „Brīvprātīgais 2012”

Publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls” (3td) ir kļuvis par konkursa „Brīvprātīgais 2012” atbalstītāju. Trīs speciālbalvas tiks piešķirtas brīvprātīgo jauniešu komandām, kas konkursam pieteiks projektus, kuri tiks īstenoti sadarbībā ar kādu pašvaldību publisko bibliotēku.

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Ludmilas Procenko personālizstāde

Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Ludmilas Procenko personālizstāde

   2012. gada 3. oktobrī plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta mākslinieces Ludmilas Procenko personālizstāde „Tēls 3”.
   Māksliniece dzimusi 1949. gada 24. augustā Novočerkaskā, Rostovas apgabalā Krievijā. Pēc mākslas skolas absolvēšanas Rostovā L.Procenko turpināja studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. 1998. gadā māksliniece uzsāka asistentes darba gaitas Daugavpils Universitātē (toreiz DPU), kur arī līdz 2009. gadam bija Mākslu katedras docente. Pašlaik L.Procenko darbojas Daugavpils reģiona Mākslinieku asociācijā.
   Māksliniece ir piedalījusies aptuveni 50 izstādēs, kas tika rīkotas kā Latvijā, tā arī Baltkrievijā, Vācijā un Lietuvā.
   Latgales Centrālajā bibliotēkā L.Procenko darbi būs apskatāmi pirmo reizi. Mākslinieces gleznās vērojama krāsu, formu, laukumu un līniju kompozīcija, asociatīvi un simboliski tēli, kā arī klusās dabas ainas.

 

Latgales Centrālās bibliotēkas akcija „Lasīt ir forši !” Daugavpils skolās

Latgales Centrālās bibliotēkas akcija „Lasīt ir forši !” Daugavpils skolās

 

Lai izpētītu Daugavpils bērnu un jauniešu lasīšanas paradumus un intereses un aicinātu tos iesaistīties projektā „Lasīšanas veicināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm /Zarasi-Daugavpils/” (īsais nosaukums „Lasīšana-IT-Radīšana”), no š.g. 24.septembra Daugavpils skolās tiks uzsākta lasītveicināšanas akcija „Lasīt ir forši!”, ko organizē Latgales Centrālā bibliotēka.

Šobrīd sabiedrībā tiek ļoti bieži runāts par informācijpratību, kas ir aktuāla visām zinību jomām un izglītības līmeņiem. Taču visbiežāk saskaramies ar to, ka bērni un jaunieši 12-17 gadu vecumā lasa aizvien mazāk, līdz ar to pazeminās lasītprasmes un cieš zināšanu kvalitāte.

Latgales Centrālā bibliotēka izstrādāja pētījumu, kurš tiks veikts deviņās Daugavpils vispārizglītojošās skolās dažādos pilsētas mikrorajonos. Skolēni piedalīsies pētījumā un kā balvu par to saņems maisiņu ar pildspalvu un interesantu grāmatu. Izanalizējot aptaujas rezultātus, tiks atlasīti potenciālie projekta dalībnieki, kuriem būs piedāvāta iespēja piedalīties Latgales Centrālās bibliotēkas un Zarasu (Lietuva) bibliotēkas projekta „Lasīšana-IT-Radīšana” aktivitātēs. Šis projekts paredz iesaistīt ap 200 Daugavpils skolu jauniešus vecumā no 12 gadiem līdz 17 gadiem dažādos lasītveicināšanas pasākumos gan Daugavpilī, gan Lietuvā.

Akcijas „Lasīt ir forši” mērķis ir motivēt bērnus un jauniešus lasīt un apgūt jaunas zināšanas, kas viņiem noderēs turpmākajā mācību un studiju darbā, iesaistīt projektā ieinteresētus, aktīvus un radošus pusaudžus, kā arī piesaistīt jaunus lasītājus Daugavpils publiskajām bibliotēkām.

Lasīt ir forši ! Nāciet uz bibliotēku un izbaudiet paši !

Akcija ir daļa no projekta  “Lasīšanas veicināšanas idejas caur jaunajām informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi-Daugavpils)“,ko finansē ERAF Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam ietvaros.

 

Izmēģinājuma datubāze Integrum Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

Izmēģinājuma datubāze Integrum Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

   Valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros Latvijas bibliotēkām tiek piedāvāts Integrum datubāzes bezmaksas izmēģinājums uz trīs mēnešiem no 21.09.2012. līdz 10.12.2012.
   Integrum (http://aclient.integrum.ru/gate/?name=LV.latlib) ir viens no lielākajiem Krievijas un NVS valstu elektroniskās informācijas arhīviem.
   Integrum satur aptuveni 500 miljonu dokumentu no vairāk nekā 7000 datubāzēm, aptverot centrālo un reģionālo laikrakstu un žurnālu pilna teksta versijas, vairāk nekā 400 informācijas aģentūru ziņu lentas, analītiskus un statistikas biļetenus, likumu un lēmumu tekstus, adrešu un tālruņu datu bāzes, krievu klasiskās literatūras daiļdarbu pilntekstus.

 

Latgales Centrālā bibliotēka saņem dāvinājumā „EBREJU KALENDĀRU 5773-2012/2013” no Daugavpils Ebreju biedrības

Latgales Centrālā bibliotēka saņem dāvinājumā „EBREJU KALENDĀRU 5773-2012/2013” no Daugavpils Ebreju biedrības

   „Šis kalendārs ir sākums piemiņas projektam, kurš veltīts vairāk nekā 25 000 ebreju no Reiha un protektorāta, kuri deportēti uz Latviju, iznīcināšanai 1941.–1944. gadā” – tā ievadvārdos raksta projekta vadītājs Rabīns Menahems Barkahans Ebreju reliģiskās draudzes „Šamir” valdes priekšsēdētājs.

   Šī gada 16. septembrī līdz ar saulrietu sākās ebreju jaunais 5773. gads. Kalendārā atspoguļoti ebreju reliģiozie svētki un tradīcijas, vēsturiskie datumi, piemiņas dienas un Izraēlas valsts svētki, kuri apvieno visus pasaules ebrejus, kā arī Latvijas Republikas nacionālie svētki. Kalendāra noformējumā izmantoti Diseldorfas pilsētas ebreju bērnu pirms kara tapušie zīmējumi. Daļa no šiem bērniem tika deportēti uz Rīgu, kur viņi gāja bojā Holokaustā. Teksts kalendārā ir latviešu, krievu un angļu valodā. 

Kalendārs ir pieejams Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā un Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”. 

 

Jau trešo gadu Daugavpils seniori turpinās apgūt datoru prasmes

Jau trešo gadu Daugavpils seniori turpinās apgūt datoru prasmes

   Jau trešo gadu Latgales Centrālā bibliotēka turpina apmācīt Daugavpils seniorus datorzinībās. Šogad 17. septembrī LCB Interneta lasītavā notiks pirmā nodarbība jaunizveidotajai senioru grupai. Šie kursi ir kļuvuši ļoti pieprasīti, izveidojusies pat rinda uz tiem un, lai apmācītu visus interesentus, paies vismaz pusgads.
   Datoru kursos seniori 15 nodarbību laikā apgūst operētājsistēmas pamatus: darbu ar mapēm un failiem, iegūst pamatzināšanas Microsoft Office Word 2010 darbā ar programmatūras instrumentiem, teksta noformēšanu u.c., kā arī iepazīstas ar interneta pārlūkprogrammām un meklēšanas sistēmu pamatiem.
   Kā ikkatru gadu, arī šogad mēs aicinām seniorus apmeklēt bezmaksas kursus. Pieteikties pa tālruni 65476341 vai personīgi Latgales Centrālajā bibliotēkā 3. stāvā, Rīgas ielā 22a Daugavpilī.

 

Cienījamie lasītāji!

Cienījamie lasītāji!

Aicinām Jūs aktīvi piedalīties LCB ikgadējā izstādē
„Lasītāju vaļasprieki”,
kura notiks oktobrī
Latgales Centrālajā bibliotēkā. 

Savus darbus izstādei varat piedāvāt LCB abonementā,
Rīgas ielā 22a, 2.stāvā.
Kontakttālrunis: 65426065 

 

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālei Piekrastes bibliotēkai 10 gadi

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālei Piekrastes bibliotēkai 10 gadi

2002.gada septembrī uzsāka savu darbību Daugavpils 6.Tautas bibliotēka, kura 2005.gadā pirmajai Jaunās Forštates ielai par godu tika pārdēvēta par Piekrastes bibliotēku. Piekrastes bibliotēka ir Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle un sniedz informacionālos pakalpojumus Jaunās Forštates mikrorajona iedzīvotājiem un visiem interesentiem.

 Bibliotēkai ir savs lasītāju loks, tiek nostiprināta sadarbība ar mikrorajona izglītības iestādēm, organizēti interesanti pasākumi. Daugavpils pilsētas domes finansiālais atbalsts, kā arī piedalīšanās projektos ļauj kvalitatīvi papildināt bibliotēkas grāmatu krājumu, automatizēt lasītāju apkalpošanas procesus, nodrošināt pieslēgumu internetam.

Orientācija uz lasītāju vajadzībām, IT izmantošana bibliotēkā, jaunu pakalpojumu ieviešana veicina lietotāju skaita pieaugumu. Pašlaik bibliotēkas pakalpojumus izmanto 1711 lietotāji, no tiem 1/3 lasītāju aktīvi lieto arī internetu. Bibliotēka kļuva par vietu, kur cilvēks var apmierināt informacionālās, izglītības un kultūras vajadzības, saturīgi pavadīt brīvo laiku, satikties ar draugiem u.c.

 

Daugavpils pilsētas un novada dzejnieku gadskārtējā krājuma „Dzejas dienas 2012” atvēršanas svētki

Daugavpils pilsētas un novada dzejnieku gadskārtējā krājuma „Dzejas dienas 2012” atvēršanas svētki

    Atkal ir rudens, un mēs baudām gan dabas, gan dzīves daudzveidīgos toņus un septembri Latvijā saucam par dzejas mēnesi. Arī Daugavpilī un Daugavpils novadā no 12. līdz 14. septembrim notiek „Dzejas dienu 2012” pasākumi. 

    Ir iznācis kārtējais dzejas kopkrājums „Dzejas dienas 2012”. Šogad tas ir plašāks un apjomīgāks. „Šajā krājumā ir daudz jaunu, nezināmu autoru, un lasāmi ļoti dažāda satura un formas darbi. Kāpēc gan lai dzeja nebūtu tikpat demokrātiska radošā forma, kā dziesma, deja, teātra spēle?” - tā par šo krājumu raksta redkolēģijas autore Linda Kilevica.

   12. septembrī plkst. 14.00 laipni aicinām ikvienu literatūras interesentu un dzejas mīļotāju uz kopkrājuma „Dzejas dienas 2012” atvēršanas svētkiem Raiņa mājā Berķenelē.

   Lasiet, veldzējieties, priecājieties, domājiet līdzi, jūtiet un kļūstiet sirdī bagātāki!

Krājums ir pieejams Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs.  

 

ASV Informācijas centra darba grafiks

ASV Informācijas centra darba grafiks

 

   P –           BRĪVDIENA
   O –   11.00–13.00    13.30–17.00
   T –   11.30–13.00    13.30–19.30
   C –   11.00–13.00    13.30–17.00
   P –   11.00–13.00    13.30–17.00
   S –   11.00–13.00    13.30–17.00
   Sv –         BRĪVDIENA 

 

Sabiedriskā organizācija Latgales Media Centrs uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai un tās filiālēm grāmatas „Dinaburga-Dvinska-Daugavpils: vecās pilsētas leģendas”

Sabiedriskā organizācija Latgales Media Centrs uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai un tās filiālēm grāmatas „Dinaburga-Dvinska-Daugavpils: vecās pilsētas leģendas”

   Krājumā vienkopus ir savāktas 12 pazīstamas leģendas krievu valodā, kuras tulkotas angļu un latviešu valodā.
   Leģendas cieši caurvij vēsturiski notikumi. Kaut arī zinātnieki un vēsturnieki neuztver leģendas par nopietnām vēsturiskām liecībām, bet tajā pašā laikā nenoliedz, ka daļa no leģendas varētu balstīties uz patiesiem notikumiem.
   Katra no leģendām ir saistīta ar kādu konkrētu Daugavpils pilsētas un novada ģeogrāfisku, vēsturisku objektu vai personību, piemēram: mistiski noslēpumi par Dinaburgas cietoksni, Gubiščes ezeru, Jaunās Forštates Zelta kalnu, Katrīnas Lielās Berķeneles apmeklējumu, vācu muižas Hofzumburga Naujenē vietējiem mīlniekiem Romeo un Džuljetu, Jaunbūves rajona „Japončika” bandu, Demenes pagasta Briģenes muižas mantinieka un īpašnieka barona Maksimiliāna lielo mīlestību utt. Kas to lai zina, vai bija tā vai nedaudz savādāk... Bet leģendas nekad neradīsies tukšā vietā. Vecās pilsētas leģendas ir viens no veidiem mūsu pilsētas un novada popularizēšanai.
   Tekstu autore – Albina Davidenko, latviskais tulkojums - Lidija Soldāne, angļu valodā – Marika Ruskule un Zane Zariņa.

Cien. lasītāji un interesenti! Grāmata ir pieejama Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs. 

 

“Trīs dienas dzejas dienas” Daugavpilī un Daugavpils novadā

“Trīs dienas dzejas dienas” Daugavpilī un Daugavpils novadā

  Jau 48. gadu Latvijā septembris ir Dzejas mēnesis, šogad  pirmie „Dzejas dienu 2012” pasākumi Rīgā sākas 6. septembrī, plaša Dzejas dienu programma gaidāma arī Daugavpilī un Daugavpils novadā.
 „Dzejas dienu 2012” pasākumi Daugavpilī un Daugavpils novadā  ir apvienojušies ar  saukli “Trīs dienas dzejas dienas” un notiks no 12.-14.septembrim, ietverot dažādus pasākumus Daugavpilī, Daugavpils novadā un, protams, Raiņa bērnības mājā Berķenelē, informē Raiņa mājas Berķenelē direktore Inese Bērziņa.
 „Dzejas dienas Daugavpils pusē ir īpašas ar to, ka pēc ilgiem gadiem Daugavpils pilsēta un Daugavpils novads tās atkal rīko kopā”, uzsver Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kleščinska. „Priecājos, ka šī gada dzejas dienu programma ir tik plaša, daudzveidīga,  mūsdienīga, un notiek tik atbilstošā vietā kā Raiņa bērnības mājā Berķenelē,” piebilst Daugavpils novada  domes Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne.

 

Mūsu novadnieks Krievijas aktieris Sergejs Klanovskis Latgales Centrālajā bibliotēkā

Mūsu novadnieks Krievijas aktieris Sergejs Klanovskis Latgales Centrālajā bibliotēkā

Mūsu novada bagātība ir ļaudis, kuri tajā dzimuši un ir kļuvuši populāri Latvijā vai citur pasaulē.

Vasaras nogalē, apciemojot savu dzimto pilsētu, Latgales Centrālo bibliotēku apmeklēja mūsu novadnieks Krievijas nopelniem bagātais aktieris Sergejs Klanovskis. Mākslinieks ir dzimis Daugavpilī 1961. gadā. Viņš beidzis Valsts Kinematogrāfijas institūtu un kopš 1991.gada darbojas kā Krievijas Valsts teātra aktieris, kā arī strādā radio. Aktieris ir filmējies daudzās kinofilmās, tai skaitā „Черная Стрела”, „Вольф Мессинг: видевший сквозь время”, „Кулагин и партнеры” un ieskaņojis un dublējis vairāk kā 200 kinofilmas

Bibliotekāriem tikšanās un sarunas ar mākslinieku bija piepildītas ar prieka un sirsnības emocijām. Vēl patīkamāk bija saņemt dāvanu bibliotēkai – uzziņu krājumu ar aktiera autogrāfu „Артисты театра киноактера”. Tajā apkopotas Valsts teātra aktieru biogrāfijas laika posmā no 1943. gada līdz 2000. gadam. Personālijas sakārtotas alfabētiskā kārtībā.

Uzziņu krājums „Артисты театра киноактера” pieejams Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā. 

 

Aicinām piedalīties!

Aicinām piedalīties!

Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programmas projektu konkursā atbalstīts Balvu centrālās bibliotēkas pieteiktais projekts  Latgolys folklorys vuokuma konkurss ”Apleicīne 2”. Tas veltīts Latgales novada  folkloras vācēju aktivizēšanai un mūsu kolēģa Antona Slišāna  dzīvesziņas pieminēšanai.

Aicinām kļūt par aktīviem šī notikuma dalībniekiem !

 

Seminārs Daugavpils un Zarasu bibliotekāriem

Seminārs Daugavpils un Zarasu bibliotekāriem

 

Lai popularizētu lasīšanu bērnu un jauniešu vidū, integrētu inovatīvas jaunās tehnoloģijas publisko bibliotēku darbā un nodrošināt lasītveicinošu vidi Daugavpils un Zarasu bibliotēkās, Latgales Centrālā bibliotēka organizē mācību semināru Daugavpils un Zarasu bibliotēku darbiniekiem „Elektronisko servisu attīstība Latvijas bibliotēkās: tagadne un nākotne”, kas notiks 30.08.-31.08.2012 Latgales Centrālajā bibliotēkā, Rīgas ielā 22a,Daugavpilī.

Publiskās bibliotēkas visā pasaulē strauji attīstās, ievieš jaunas informācijas tehnoloģijas, paaugstina savu profesionālo kapacitāti. Lai veiksmīgāk organizētu Daugavpils un Zarasu bibliotēku darbu un attīstītu profesionālo bibliotēku pārrobežu sadarbību, 60 semināra dalībnieki no Daugavpils un Zarasiem divas dienas strādās, lai apgūtu virkni jaunu profesionālo prasmju un iemaņu, veidotu savstarpējus kontaktus un dalītos pieredzē.

 

Starptautiskais mākslas plenērs „Marks Rotko”

Starptautiskais mākslas plenērs „Marks Rotko”

Starptautiskais plenērs „Marks Rotko 2012” Daugavpilī jau astoto reizi pulcē 15 daudzsološus māksliniekus no 9 pasaules valstīm: Armēnijas, ASV, Baltkrievijas, Dānijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas un Polijas.
   Īsam ieskatam plenēra rezultātos, sadarbībā ar Latgales Сentrālo bibliotēku un Daugavpils Teātri, eksponēti 2010. un 2011. gadā tapušie darbi. Latgales Сentrālajā bibliotēkā iespējams aplūkot plenēra „Marks Rotko 2010” dalībnieku darbus no 2012. gada 4. septembra līdz 1. oktobrim, bet Daugavpils Teātrī iespējams aplūkot plenēra „Marks Rotko 2011” dalībnieku darbus no 2012. gada 31.augusta līdz 27.septembrim.
   Dominējošais plenēra dalībnieku medijs ir glezniecība, savos darbos atklājot dažādu paaudžu un skolu rokrakstus, atšķirīgo meistarību un kompozicionālo virtuozitāti, realizējot atšķirīgo vienojošajā. Plenēram kā mākslas rezidencei augot plašumā, tās norisē ir iesaistījušies arī grafikā un tekstilmākslā strādājoši mākslinieki.

 

Ceļojošā izstāde „DAUGAVPILS SKATI LAIKA GRIEŽOS”

No 24. augusta līdz 4. septembrim Latgales Centrālajā bibliotēkā aplūkojama DNMM ceļojošā izstāde „Daugavpils skati laika griežos”.

Laika gaitā pilsēta ir pakāpeniski mainījusies, tā ir pārtapusi. Veco, savu mūžu nokalpojušo un sagruvušo ēku vietā ir uzceltas jaunas. Pārbūvējot un rekonstruējot tās, dažas ir ieguvušas jaunas arhitektūras formas.

 

7. Daugavpils novadpētniecības konference „Daugavpils vēsturiskais centrs laiku lokos”

2012. gada 25. augustā plkst.11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā tiks atklāta 7. Daugavpils novadpētniecības konference „Daugavpils vēsturiskais centrs laiku lokos”.

Galvenie konferences mēŗķi:

- pilsētas vēsturiskā centra izpēte;
- pilsētas vēsturiskā centra apdraudēto objektu fotografēšana un dokumentēšana;
- labvēlīgas informacionālās vides radīšana tūrisma veicināšanai pilsētā;
- Daugavpils novadpētnieku sadarbības veicināšana ar valsts, pašvaldības, sabiedriskajām organizācijām un tradicionālajām reliģiskajām konfesijām .

Konferences dalībnieki tiks iepazīstināti ar Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošo izstādi.

Konferenci organizē Krievu vēsturiskais klubs, sabiedriskā organizācija “Latgales novadpētnieki” un Daugavpils novadpētnieku klubs.

Aicināti visi interesenti!

 

Daugavpils pilsētas bibliotēkās tuvojas noslēgumam lasītveicināšanas akcija „Skaistā vasara bibliotēkā”

Vasara ir paskrējusi vēja spārniem, un līdz ar to noslēgumam tuvojas arī lasītveicināšanas akcija „Skaistā vasara bibliotēkā”. Kopā akcijā iesaistījās 577 bērni. Pilsētas bibliotēkās visu vasaru bērniem bija iespēja piedalīties tematiskajos pasākumos, apmeklēt radošās darbnīcas, spēlēties un caur rotaļu iepazīt grāmatu un tās varoņus. Pasākumu tēmu spektrs bija ļoti plašs – grāmatu varoņi, augi, dzīvnieki, tuvās un tālās zemes. 

 

Ingas Vasiļjevas darbu izstāde „Tekstilgrafika”

No 1. septembra Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā tiks atvērta Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja vizuālās mākslas skolotājas Ingas Vasiļjevas darbu izstāde „Tekstilgrafika”.

 

Izsludina konkursu Mūžizglītības programmas projektu iesniegumiem

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina 2013. gada konkursu projektu iesniegumiem vairāk nekā 30 projektu veidos jeb aktivitātēs Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programmas Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtvig, Žana Monē unCaurviju apakšprogrammās. Tās aptver dažāda veida mācību un prakses mobilitātes iespējas, partnerību un sadarbības tīklu veidošanu, profesionālo pilnveidi, asistentūras un citus projektu veidus.

Comeniusprogrammā konkurss ir atvērts astoņu veidu projektiem skolu izglītības attīstībai, Leonardo da Vinci – septiņu veidu sākotnējās un tālākās profesionālās izglītības projektiem, Erasmus – sešu veidu projektiem augstākajā izglītībā, Grundtvig – desmit veidu projektiem pieaugušo izglītībā, Caurviju programmā – mācību braucieniem informācijas, pieredzes un ideju apmaiņai starp izglītības vadošajiem speciālistiem, kā arī Žana Monē programmā Eiropas integrācijas jautājumu risināšanai.

 

Bērnu bibliotēka „Zīlīte” piedalīsies starptautiskajā labdarības akcijā – festivālā „Laimīgā ģimene”

Bērnu bibliotēka „Zīlīte” piedalīsies starptautiskajā labdarības akcijā – festivālā „Laimīgā ģimene”

   2012. gada 26. augustā plkst 12:00 Daugavpils pilsētas Centrālajā parkā norisināsies tradicionālais starptautiskais labdarības festivāls „Laimīgā ģimene”. Akciju organizē Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvalde. Šogad pasākums būs veltīts labsirdībai un paaudžu solidaritātei.
   Katru gadu Latgales Centrālas bibliotēkas filiāle – Bērnu bibliotēka „Zīlīte” piedalās labdarības akcijā „Laimīgā ģimene”. Šogad pasākuma dalībniekus – bērnus un vecākus – gaidīs bibliotēkas saimniece Zīlīte – Zinīte, kas iepazīstinās bērnus ar skaistākajām un interesantākajām bibliotēkas grāmatām un akcijas dalībniekiem dalīs krāsainus uzaicinājumus bibliotēkas apmeklēšanai.
 

 

Bibliotekāru velobrauciens

Bibliotekāru velobrauciens

Pirmdien, 30. jūlijā plkst. 10:00 pie Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja pulcēsies "Velobrauciena par bibliotēkām" dalībnieki, lai kopā ar atbalstītājiem veiktu goda apli ap Gaismas pils jaunceltni. Turpinājumā velobraucēji – bibliotekāri dosies uz Rātslaukumu, kur tos uzrunās Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme–Grende un Rīgas Domes priekšsēdētaja vietnieks Andris Ameriks.  

 

Iesakām izlasīt

Iesakām izlasīt

mecenāta Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības 2011. gada latviešu oriģinālo romānu konkursa laureātu grāmatas - Ingas Žoludes „Sarkanie bērni” un Kristīnes Ulbergas „Zaļā Vārna”.
Esam pārliecināti, ka uzsākot lasīt Ingas Žoludes „Sarkanie bērni”, neliksieties mierā, līdz nebūsiet tikuši līdz beigām un rakstniece kļūs par vienu no jūsu mīļākajām autorēm.  mecenāta Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības 2011. gada latviešu oriģinālo romānu konkursa laureātu grāmatas - Ingas Žoludes „Sarkanie bērni” un Kristīnes Ulbergas „Zaļā Vārna”.
Esam pārliecināti, ka uzsākot lasīt Ingas Žoludes „Sarkanie bērni”, neliksieties mierā, līdz nebūsiet tikuši līdz beigām un rakstniece kļūs par vienu no jūsu mīļākajām autorēm. mecenāta Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības 2011. gada latviešu oriģinālo romānu konkursa laureātu grāmatas - Ingas Žoludes „Sarkanie bērni” un Kristīnes Ulbergas „Zaļā Vārna”.
Esam pārliecināti, ka uzsākot lasīt Ingas Žoludes „Sarkanie bērni”, neliksieties mierā, līdz nebūsiet tikuši līdz beigām un rakstniece kļūs par vienu no jūsu mīļākajām autorēm. 
mecenāta Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības 2011. gada latviešu oriģinālo romānu konkursa laureātu grāmatas - Ingas Žoludes „Sarkanie bērni” un Kristīnes Ulbergas „Zaļā Vārna.
   Esam pārliecināti, ka uzsākot lasīt Ingas Žoludes grāmatu „Sarkanie bērni”, neliksieties mierā, līdz nebūsiet tikuši līdz beigām un rakstniece kļūs par vienu no jūsu mīļākajām autorēm. 

 

Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa!

Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa!

   Jau 11 gadus lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu un jauniešu žūrija” aicina interesentus kļūt par grāmatu lasīšanas ekspertiem. Tās mērķis ir rosināt dalībniekos lasītprieku, iesaistot bērnus un jauniešus diskusijās par jaunākajām daiļliteratūras grāmatām. Šogad lasīšanas veicināšanas programmai pieteikušās 510 bibliotēkas un 15 000 bērnu un jauniešu.
   Turpinās arī 2011. gadā uzsāktais labdarības projekts "Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa", kas dod iespēju "Bērnu un jauniešu žūrijā" piedalīties tām bibliotēkām, kurām trūkst līdzekļu grāmatu iegādei. Pagājušajā gadā ar labdarības projekta palīdzību un ziedotāju atbalstu tika iegādātas 2098 grāmatas 200 bibliotēkām, šogad palīdzība ir nepieciešama 350 bibliotēkām.
   Ziedot iespējams portālā www.ziedot.lv vai piezvanot uz viena lata ziedojumu tālruni – 90006889. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība īpaši aicina reģionālos uzņēmumus būt atsaucīgiem un atbalstīt vietējās bibliotēkas! 

 

Klajā nākusi kinorežisora Jāņa Streiča grāmata

Klajā nākusi kinorežisora Jāņa Streiča grāmata

   Izdevniecība „Dienas Grāmata” laidusi klajā kinorežisora Jāņa Streiča grāmatu „1991. Tas garais cilvēkbērna gads”. Izdevums ir apjomīgs un saturiski augstu vērtējams darbs kā par filmas "Cilvēka bērns" uzņemšanu, tā arī par 1990.–1992. gadu Latvijā. Grāmatā apkopoti tā laika J.Streiča dienasgrāmatu ieraksti un sarakstes vēstules ar J.Klīdzēju. Izdevuma noformējumā izmantotas fotogrāfijas no kinorežisora personiskā arhīva, arī J.Danovska un S.Egliena uzņemtās fotogrāfijas.
   Dr. philol., doc. Ingrīda Kupšāne par režisora grāmatu saka: „Jāņa Streiča dienasgrāmata un sarakste ar Jāni Klīdzēju ir potenciāls literatūras un kultūras fakts, kam publicētā formātā būs savs lasītāju loks, un tas kļūs par izpētes objektu, jo šeit ir nevien emocionāli, bet arī intelektuāli bagāti teksti, kurus nav iespējams un nedrīkst ieslodzīt privātuma šaurajā rāmī. (…) Tā ir gan dokuments, laika liecība, gan mākslas fenomens”.
   Drīzumā šo grāmatu varēs lasīt arī Latgales Centrālajā bibliotēkā!

 

Education USA Student Ambassador Program

Education USA Student Ambassador Program

Vidusskolas skolēniem un studentiem Daugavpilī  ir iespēja pieteikties dalībai Student Ambassador programmā. 

Title – Student Advisor

Purpose – To assist with the advising of students who want to study abroad in the United States; give correct and current information about how to go about getting into a study abroad program and receiving financial aid to help with travel and housing expenses

Compensation – $500 Stipend at the beginning of work

Other Incentives

§  1-day in the field training & additional online training available at no cost to you

§  Experience working with students in the field of advising

§  Potential to work with the US Dept. of State on projects

§  Will help you brush  up on your English language skills

§  This is an opportunity to invest in your personal education, as well as helping educate those who need counsel

§  Experience planning ahead and being prepared for the unexpected!

 

Izstādes "Dinaburgas cietoksnis" atklāšana Latgales Centrālajā bibliotēkā

Izstādes

2012. gada 4. jūlijā plkst.16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta Tautas fotostudijas "Ezerzeme-F" izstāde "Dinaburgas cietoksnis". Fotostudija „Ezerzeme” tika izveidota 1980. gadā Daugavpilī. Pašlaik studijā darbojas fotogrāfi, fotoreportieri un amatieri ne tikai no Daugavpils, bet arī no Ilūkstes, Dagdas un Lietuvas pilsētas Visaginas. Fotostudijas vadītājs ir Viktors Savčenko. Radošais kolektīvs aktīvi piedalās konkursos, tematiskajās un personālizstādēs. Darbu izstādes ir bijušas gan Latvijā, gan ārpus tās robežām – Lietuvā, Krievijā, Itālijā, Argentīnā, Horvātijā un ASV.
Dinaburgas cietoksnis ir 19. gadsimta pirmās puses nocietinājuma būve, kas ir nozīmīgs pilsētas arhitektūras un kultūras piemineklis. Izstādes fotogrāfiju autori – V.Savčenko, A.Kivrins, J.Berdņikovs, S.Pokule, J.Dunaiskis, V.Cigankovs, J.Buklovskis, O.Perevalova, S.Kovaleva – Krivonosova un A.Petkune – iemūžinājuši Daugavpils cietoksni gadalaiku virpulī krāsainās un melnbaltās fotogrāfijās. Kopumā izstādē ir apskatāmi gandrīz 50 Daugavpils autoru darbi, kuros attēlots cietokšņa stāsts, kas kļuvis arī par Daugavpils simbolu pilsētas ģerbonī. 

 

Akcija „Skaistā vasara bibliotēkā” turpinās!

Akcija „Skaistā vasara bibliotēkā” turpinās!

Akcijas ietvaros katru ceturtdienu no plkst.11.00 līdz 13.00 visās Latgales Centrālas bibliotēkas filiālēs tiek organizēti daudzveidīgi interaktīvie pasākumi Daugavpils bērniem un jauniešiem.
Pašlaik akcijā „Skaistā vasara bibliotēkā” darbojas 312 enerģiski, rosīgi un atraktīvi dalībnieki, kas piedalās literārajos rītos, dodas virtuālajos ceļojumos, darbojas radošajās darbnīcās, kā arī asina prātus, spēlējot galda spēles, risinot krustvārdu mīklas un rēbusus. Ikviens dalībnieks, apmeklējot pasākumus akcijas laikā, krāj krāsainas uzlīmes. Vasaras beigās aktīvākos bērnus un jauniešus gaida īpašas pārsteiguma balvas!

Lai katrs bibliotēkas apmeklējums kļūtu par svarīgu vasaras brīvlaika notikumu, aicinām arī Jūs iepazīt aizraujošo grāmatu pasauli, rast lasītprieku, radoši darboties un izklaidēties pilsētas bibliotēkās.
                                                      Nāciet un aiciniet līdzi draugus! 

 

Cienījamie lasītāji!

Ir sācies brīvlaiku un atvaļinājumu laiks. Vai variet iedomāties atvaļinājumu bez aizraujošas grāmatas? Latgales Centrālās bibliotēkas abonementa darbinieki lūdz atgriezt izdevumus, kuru izmantošanas termiņš ir beidzies. Ja Jūs jau izlasījāt mūsu izsniegtās grāmatas, tad neaizmirstiet, ka tās gaida arī citi lasītāji!

Būsim pateicīgi un gaidām jūs!

Ar cieņu,
LCB abonementa darbinieki   

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Daugavpils fotožurnālistu izstāde

Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Daugavpils fotožurnālistu izstāde

2012. gada 6. jūnijā plkst.12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta Daugavpils fotožurnālistu Jurija Dunaiska un Sergeja Kuzņecova fotoizstāde Sportiskā Daugavpils 

 

   5. jūnijā plkst. 18.00
   Egitas Terēzes Jonānes grāmatas „Tikšanās uz siržu laipas”  
   prezentācijas pasākumā
   Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā
   tiks piedāvāts apgāda „Jumava” grāmatu galds

   Laipni aicinām visus interesentus! 

 

Daugavpilī viesosies ceļojošais stends „ERASMUS vēstnieki”

Daugavpilī viesosies ceļojošais stends „ERASMUS vēstnieki”

Turpinot populārās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25.gadadienas atzīmēšanu Latvijā, no 5. līdz 10.jūnijam Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā visiem pilsētas iedzīvotājiem būs iespēja iepazīties ar interaktīvo stendu „ERASUMUS vēstnieki”.

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) veidotais stends vizuāli pievilcīgā un viegli uztveramā veidā ar video, fotogrāfiju un atziņu palīdzību iepazīstinās bibliotēkas apmeklētājus ar studentu, pasniedzēju un augstskolu personāla stāstiem par studijām un profesionālo pilnveidi dažādās Eiropas valstīs Erasmus apmaiņas programmā.

 „ERASMUS vēstnieki” atspoguļo vairāku desmitu programmas dalībnieku liecības, tajā skaitā Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa un Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova Erasmus pieredzi. Lai iepazīstinātu ar plašajām programmas iespējām, informatīvais stends „ERASUMS vēstnieki” apceļos 11 lielākās Latvijas pilsētas.

 

Apsveicam mūsu lasītāju Jūliju Astratovu par teicamiem panākumiem konkursā!

Apsveicam mūsu lasītāju Jūliju Astratovu par teicamiem panākumiem konkursā!

2012. gada 18. maijā noslēdzās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā organizētais konkurss vidusskolu jauniešiem „Tava ideja zaļai rītdienai!”. Jaunieši no dažādiem Latvijas novadiem izstrādāja projektus par vides problēmu risināšanas iespējām uzņēmējdarbības jomā. Starp konkursa deviņiem finālistiem otrās vietas ieguvēja ir Daugavpils 16. vidusskolas 12. klases skolniece Jūlija Astratova. Viņas izstrādātais projekts paredz alternatīvu elektroenerģijas iegūšanas metodi no skolēnu sportošanas īpaši aprīkotās sporta zālēs, samazinot skolas elektrības patēriņu. 
Visi konkursa finālisti balvā saņēmuši braucienu uz Briseli. 

 

Latgales Centrālās bibliotēkas darba laiks vasarā
no 1. jūnija līdz 1. septembrim:

  Pirmdiena              brīvdiena
  Otrdiena              11.00–20.00
  Trešdiena            11.00–20.00
  Ceturtdiena          11.00–20.00
                                       Piektdiena           11.00–20.00
                                       Sestdiena            10.00–17.00
                                       Svētdiena               brīvdiena 

Lietotāji, kas pirmdienās vēlas nodot grāmatas, to iespējams izdarīt
ASV Informācijas centrā, 4.stāvā plkst. 11.00–13.00   13.30–17.00  

KATRA MĒNEŠA PĒDĒJĀ CETURTDIENA – SPODRĪBAS DIENA
(lietotājus neapkalpojam) 

KATRA MĒNEŠA PĒDĒJĀ CETURTDIENA – SPODRĪBAS DIENA
(bibliotēka lietotājus neapkalpo)KATRA MĒNEŠA PĒDĒJĀ CETURTDIENA – SPODRĪBAS DIENA
(bibliotēka lietotājus neapkalpo) KATRA MĒNEŠA PĒDĒJĀ CETURTDIENA – SPODRĪBAS DIENA
(bibliotēka lietotājus neapkalpo) KATRA MĒNEŠA

 

7000 digitalizētu grāmatu, 3 miljoni periodikas lappušu, kartes un vēl...

29. maijā plkst. 14:00 Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās bibliotēkas jauno e-pakalpojumu prezentācija. Ikviens interesents tiek aicināts uzzināt par iespējām, ko sniedz materiālu pieejamība digitālā formātā.

Ar jaunajiem e-pakalpojumiem apmeklētājus iepazīstinās LNB Digitālās bibliotēkas projektu vadītāji, bet par savu pieredzi portāla www.periodika.lv lietošanā stāstīs novadpētnieks, Daugavpils Universitātes asociētais profesors Henrihs Soms. Savukārt Sanita Suveizda, Daugavpils Jauniešu organizāciju koordinācijas padomes Valdes priekšsēdētāja, demonstrēs, cik vienkārši jaunajos portālos ir iespējams atrast un apskatīt interesējošo informāciju. Pasākumu vadīs LTV žurnālists Ansis Bogustovs. 

 

Daugavpils bibliotēkās lasītveicināšanas akcija „Skaistā vasara bibliotēkā”

Daugavpils bibliotēkās lasītveicināšanas akcija „Skaistā vasara bibliotēkā”

Vasaras brīvlaikā no 4. jūnija līdz 30. augustam Daugavpils bērni un jaunieši tiek aicināti piedalīties lasītveicināšanas akcijā „Skaistā vasara bibliotēkā”.
Ikvienu dalībnieku gaida aizraujoši ceļojumi grāmatu pasaulē Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs:  

Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”, Mihoelsa ielā 58, tālr. 65421750
Gaismas bibliotēkā, Gaismas ielā 9, tālr.65455648
Jaunbūves bibliotēkā, 18.Novembra iela 161, tālr.65438173
Pārdaugavas bibliotēkā, Komunālā iela 2, tālr.65423339
Piekrastes bibliotēkā, Minskas ielā 1, tālr.65430311
 Ceriņu bibliotēkā, Lauska ielā 16, tālr.65430660 

Īpašās akcijas stundas bibliotēkās tiks rīkotas katru ceturtdienu no plkst. 11.00–13.00 ar dažādām interaktīvām aktivitātēm bērniem un jauniešiem. Pasākumu apmeklētāji akcijas laikā saņems uzlīmes, bet vasaras beigās tiks noskaidroti aktīvākie dalībnieki, kuri iegūs pārsteiguma balvas.
Lasītveicināšanas akcijas moto „Atnāc pats un aicini līdzi draugu!”. Brīvo laiku kopā ar draugiem ir iespēja interesanti un lietderīgi pavadīt pilsētas bibliotēkās, lasot grāmatas, spēlējot galda spēles, skatoties filmas, kā arī piedaloties viktorīnās un konkursos.  

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā žurnālistes Egitas Terēzes Jonānes grāmatas prezentācija

Latgales Centrālajā bibliotēkā žurnālistes Egitas Terēzes Jonānes grāmatas prezentācija

2012. gada 5. jūnijā plkst. 18.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā notiks Daugavpils žurnālistes Egitas Terēzes Jonānes grāmatas „Tikšanās uz siržu laipas” prezentācija. Dzejoļu krājumam ir trīs nodaļas – “Esot Dievtuvībā”, “Esot divtuvībā” un “Pašas sirds motīvs”, ievadvārdus rakstījusi dzejniece Anna Rancāne. Prezentācijas pasākumā skanēs Daugavpils mūziķes Lauras Bicānes dziesmas ar grāmatas autores E.T.Jonānes dzejas vārdiem.  

 

Tamāras Trutjko grāmatu prezentācija Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”

Tamāras Trutjko grāmatu prezentācija Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”

2012. gada 23. maijā plkst. 11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” notiks Daugavpils rakstnieces Tamāras Trutjko bērnu grāmatu „Zooparks” un „Lauku sēta” prezentācija, kā arī tikšanās ar šo grāmatu dizaina veidotāju J.Kožuhari, mākslinieci J.Januševsku, korektori N.Mihaļovu un grāmatu anotāciju autori profesori L.Timoščenko. 

 

Sandras Strodes darināto rotaslietu izstāde

Sandras Strodes darināto rotaslietu izstāde

Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā līdz 22. maijam apskatāma Sandras Strodes darināto rotu izstāde. Rokdarbi ir sena, taču aktuāla un interesanta brīvā laika pavadīšanas iespēja. Daudzi lielu sava laika daļu velta rotu izgatavošanas procesam. S.Strode ilgu laiku aizraujas ar rotaslietu veidošanu, katru brīvo brīdi darina rotas gan ikdienai, gan svētkiem. Ikviena radītā rota – krelles, rokassprādzes, auskari – ir darinātājas ilūzijas un sapņi, par ko liecina veidoto rotaslietu košās krāsas un daudzveidīgās formas.

 

Izmantojiet iespēju un piedalieties aptaujā!

Aptauja par mobilo tālruņu un interneta lietošanas paradumiem un drošību! Lai noskaidrotu, kā bērni un jaunieši Latvijā lieto mobilos telefonus un internetu, kā arī, vai vecāku viedoklis par bērnu gaitām internetā un interneta lietošanu telefonā sakrīt ar realitāti, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Zelta Zivtiņu veic aptauju.

Aicinām bērnus/ jauniešus un viņu vecākus atbildēt uz aptaujas jautājumiem. Anketa ir anonīma un tās aizpildīšana aizņems tikai 5 minūtes.

http://bit.ly/ZZNetSafeJ  - bērnu/jauniešu aptauja

http://bit.ly/ZZNetSafeV  - vecāku aptauja

Paldies par atsaucību!

Aptauja par mobilo tālruņu un interneta lietošanas paradumiem un drošību!

Lai noskaidrotu, kā bērni un jaunieši Latvijā lieto mobilos telefonus un internetu, kā arī, vai vecāku viedoklis par bērnu gaitām internetā un interneta lietošanu telefonā sakrīt ar realitāti, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Zelta Zivtiņu veic aptauju.

Aicinām bērnus/ jauniešus un viņu vecākus atbildēt uz aptaujas jautājumiem.
Anketa ir anonīma un tās aizpildīšana aizņems tikai 5 minūtes.

http://bit.ly/ZZNetSafeJ  - bērnu/jauniešu aptauja

http://bit.ly/ZZNetSafeV  - vecāku aptauja

Paldies par atsaucību!

 Aptauja par mobilo tālruņu un interneta lietošanas paradumiem un drošību!

Lai noskaidrotu, kā bērni un jaunieši Latvijā lieto mobilos telefonus un internetu, kā arī, vai vecāku viedoklis par bērnu gaitām internetā un interneta lietošanu telefonā sakrīt ar realitāti, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Zelta Zivtiņu veic aptauju.

Aicinām bērnus/ jauniešus un viņu vecākus atbildēt uz aptaujas jautājumiem.
Anketa ir anonīma un tās aizpildīšana aizņems tikai 5 minūtes.

http://bit.ly/ZZNetSafeJ  - bērnu/jauniešu aptauja

http://bit.ly/ZZNetSafeV  - vecāku aptauja

Paldies par atsaucību!

 Aptauja par mobilo tālruņu un interneta lietošanas paradumiem un drošību!

Lai noskaidrotu, kā bērni un jaunieši Latvijā lieto mobilos telefonus un internetu, kā arī, vai vecāku viedoklis par bērnu gaitām internetā un interneta lietošanu telefonā sakrīt ar realitāti, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Zelta Zivtiņu veic aptauju.

Aicinām bērnus/ jauniešus un viņu vecākus atbildēt uz aptaujas jautājumiem.
Anketa ir anonīma un tās aizpildīšana aizņems tikai 5 minūtes.

http://bit.ly/ZZNetSafeJ  - bērnu/jauniešu aptauja

http://bit.ly/ZZNetSafeV  - vecāku aptauja

Paldies par atsaucību!

 Aptauja par mobilo tālruņu un interneta lietošanas paradumiem un drošību!

Lai noskaidrotu, kā bērni un jaunieši Latvijā lieto mobilos telefonus un internetu, kā arī, vai vecāku viedoklis par bērnu gaitām internetā un interneta lietošanu telefonā sakrīt ar realitāti, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Zelta Zivtiņu veic aptauju.

Aicinām bērnus/ jauniešus un viņu vecākus atbildēt uz aptaujas jautājumiem.
Anketa ir anonīma un tās aizpildīšana aizņems tikai 5 minūtes.

http://bit.ly/ZZNetSafeJ  - bērnu/jauniešu aptauja

http://bit.ly/ZZNetSafeV  - vecāku aptauja

Paldies par atsauc
Aptauja par mobilo tālruņu un interneta lietošanas paradumiem un drošību!Lai noskaidrotu, kā bērni un jaunieši Latvijā lieto mobilos telefonus un internetu, kā arī, vai vecāku viedoklis par bērnu gaitām internetā un interneta lietošanu telefonā sakrīt ar realitāti, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Zelta ZiAicinām bērnus/ jauniešus un viņu vecākus atbildēt uz aptaujas jautājumiem.
Anketa ir anonīma un tās aizpildīšana aizņems

http://bit.ly/ZZNetSafeJ  - bērnu/ja

http://bit.ly/ZZNetSafeV  - vecāku aptauja

Paldies par atsaucību!
 

Aptauja par mobilo tālruņu un interneta lietošanas paradumiem un drošību!

Lai noskaidrotu, kā bērni un jaunieši Latvijā lieto mobilos telefonus un internetu, kā arī, vai vecāku viedoklis par bērnu gaitām internetā un interneta lietošanu telefonā sakrīt ar realitāti, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Zelta Zivtiņu veic aptauju.

Aicinām bērnus/ jauniešus un viņu vecākus atbildēt uz aptaujas jautājumiem.
Anketa ir anonīma un tās aizpildīšana aizņems tikai 5 minūtes.

http://bit.ly/ZZNetSafeJ  - bērnu/jauniešu aptauja

http://bit.ly/ZZNetSafeV  - vecāku aptauja

Paldies par atsaucību!
 

 

 

„Introduction into Admission Procedure of Getting into US Colleges and Universities”

ASV Informācijas centrs Daugavpilī aicina vidusskolēnus un vidusskolas skolotājus apmeklēt informatīvo semināru „Introduction into Admission Procedure of Getting into US Colleges and Universities” par studiju iespējām ASV un pieteikšanās procesu studijām Amerikas koledžās un universitātēs.

Seminārs notiks angļu valodā un ir bezmaksas! 

Vieta: Daugavpils Valsts ģimnāzijas zālē (Cietokšņa iela 33)

Norises laiks: 11.05.2012 , plkst. 15.00. 

Reģistrācija dalībai pasākumā  elektroniskā veidā (e-pasts: ilonaustinova@gmail.com) līdz 2012. gada 9. maijam. Pieteikumā jānorāda skolas nosaukums un dalībnieku skaits.           

Papildus informāciju par semināru iespējams saņemt zvanot pa tālr.: 6542-2483.

        Uz tikšanos!

 

Daugavpils bibliotekāri apgūst jaunu mācību kursu

Daugavpils bibliotekāri apgūst jaunu mācību kursu

No š.g. aprīļa līdz jūnijam Daugavpils pilsētas publisko bibliotēku bibliotekāri apgūst jauno mācību kursu „Bibliotēkas interešu pārstāvniecība”. Mācību kursu Daugavpils reģionālajā mācību centrā pasniedz lektore SIA „Globaly” vadītāja, mācību projekta „Bibliotēkas interešu pārstāvniecība” vadītāja Iluta Krūmiņa.
Bibliotēkas interešu pārstāvniecība ir pasākumi, ko indivīdi vai organizācijas veic ar mērķi ietekmēt lēmumu pieņemšanu vietējā, reģionālā, valsts, nacionālā vai starptautiskā līmenī, lai nodrošinātu bibliotēkām labvēlīgu politiku vai finansējumu un cita veida resursus bibliotēku atbalstam. 

 

 

02.05.2012. plkst. 13.00

Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā 

Daugavpils Universitātes Mākslas un dizaina katedras studentu

plakātu izstādes „Dzīvība kokā” atklāšana

 

 

Konkurss – Jaunā dzeja!

Tiek izsludināts konkurss jaunajiem dzejniekiem, kas raksta dzeju gan latviešu, gan citās valodās. Iespēja piedalīties konkursā tiek dota autoriem, kas dzīvo Daugavpilī un Daugavpils novadā un nav pārsnieguši 25 gadu vecumu. Dzeju, ne vairāk kā desmit tekstus, kuri agrāk nav publicēti, ir jānosūta uz Daugavpils Kultūras pārvaldes e-pasta adresi: edvins.aksjonovs@daugavpils.lv
Nosūtamajā failā nepieciešams norādīt vārdu, uzvārdu, vecumu, autora nodarbošanos un kontaktus. Tekstus un ziņas par sevi jāiesūta vienā failā. Faila formāts (Microsoft Word).

Darbus ir jāiesniedz līdz 2012. gada 10. jūlijam.

Konkursa darbus vērtēs kompetenta žūrija, labākie darbi tiks iekļauti dzejas dienu krājumā un saņems atzinības rakstus.
Žūrijas komisijai ir tiesības veikt atlasi un nepieciešamības gadījumā rediģēt iesūtītos tekstus. 

 

 

26.04.2012. plkst. 11.00

      Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā

     tikšanās ar bērnu žurnāla Приветик” redakciju

un Daugavpils bērnu literātiem 

 

Uzsākts projekts „Lasīšanas veicināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi – Daugavpils)”

Latgales Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Zarasu rajona municipālo bibliotēku uzsāka projektu bērniem un jauniešiem „Lasīšanas veicināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi – Daugavpils)”, īss nosaukums „Lasīšana – IT-Radīšana”.
Latvijā veikto pētījumu rezultātā tika secināts, ka populārākā 5.–9.klašu skolēnu nodarbošanās brīvajā laikā ir TV skatīšanās un laika pavadīšana kopā ar draugiem. Plaši izplatīta nodarbe jauniešu vidū ir arī sērfošana internetā un datorspēļu spēlēšana. Savukārt, grāmatu lasīšana, pieaugot jauniešu vecumam samazinās. Tikai 9% aptaujāto 5.–9.klašu skolēnu uzskata lasīšanu par lielisku laika pavadīšanas veidu, bet 39% uzskata, ka tā ir interesanta nodarbe, 22% atzīst, ka lasīšana ir diezgan labs laika pavadīšanas veids, bet 30% ir pārliecināti, ka lasīt ir garlaicīgi. Par to liecina arī Daugavpils un Zarasu bibliotēku statistika, tāpēc bērnu un jauniešu lasītprieka veicināšana mūsdienās ir ļoti aktuāla.  

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2012. gada 25. aprīlī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošā izstāde Pēc zemes, taisnības un gaismas” no cikla „Latvieši pasaulē”. Izstādē skatāmi materiāli par latviešu emigrēšanu uz Krieviju, ASV un Brazīliju    19.gs. – 20.gs. sākumā. Apkopotā informācija uz  23 hometeksa planšetēm liecina par emigrēšanas cēloņiem, par nacionālās identitātes saglabāšanas iespējām, par izceļotāju rīcības vērtējumiem.  

 

Latvijas Bibliotēku nedēļa aicina bibliotēkas draugus!

Latvijas Bibliotēku nedēļa aicina bibliotēkas draugus!

Latvijas Bibliotēku nedēļas ietvaros Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālbibliotēkās notiks dažādi pasākumi un aktivitātes. Bibliotēku nedēļas vadmotīvs šogad – Bibliotēkas draugi!
Ik gadus aprīlī Latvijā norisinās Bibliotēku nedēļa, kas pirmo reizi tika organizēta 1997. gadā pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma. UNESCO, popularizējot grāmatu lasīšanu, 23. aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.
Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs no 17. līdz 28. aprīlim Latvijas Bibliotēku nedēļas ietvaros būs apskatāmas daudzveidīgas literatūras izstādes, norisināsies pasākumi un aktivitātes, notiks tikšanās ar autoriem, interesanti konkursi un literāri pasākumi.

Aicinām ciemos visus bibliotēkas draugus un interesentus!

Pasākumu programma

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpils mākslas vidusskolas „Saules skola” audzēkņu darbu izstāde

Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpils mākslas vidusskolas „Saules skola” audzēkņu darbu izstāde

Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā no 12. aprīļa līdz 15. maijam ir apskatāma Daugavpils mākslas vidusskolas „Saules skola” audzēkņu darbu izstāde „Vizuālā reklāma”. Daugavpils mākslas vidusskolā  viena no izglītības programmām ir reklāmas dizains, kur audzēkņi iegūst vizuālās reklāmas dizaina speciālista kvalifikāciju. 

 

Dzejas dienas – 2012

Dzejas dienas – 2012

Dzejas krājuma „Dzejas dienas” jaunais izdevums, kurš tradicionāli ir saistīts ar Raiņa dienām, kas ikgadu norisinās Daugavpilī septembrī, šogad atzīmē savu 22 gadu jubileju.

Iespēja publicēt savu dzeju gan latviešu, gan citās valodās tiek dota autoriem, kas dzīvo Daugavpilī un Daugavpils novadā. Dzeju, ne vairāk kā desmit tekstus, kuri agrāk nav publicēti, ir jānosūta uz Daugavpils Kultūras pārvaldes e-pasta adresi: edvins.aksjonovs@daugavpils.lv

Nosūtamajā failā nepieciešams norādīt vārdu, uzvārdu, vecumu, autora nodarbošanos un kontaktus. Dzeju un ziņas par sevi jāiesūta vienā failā. Faila formāts (Microsoft Word). Darbus ir jāiesniedz līdz 2012. gada 10. jūlijam.

Krājuma redkolēģijai ir tiesības veikt atlasi un nepieciešamības gadījumā rediģēt iesūtītos tekstus.

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā Eiropas Savienības informācijas sniedzēju reģionālais seminārs

2012. gada 13. aprīlī plkst. 9.30–17.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā periodikas lasītavā notiks Eiropas Savienības (ES) informācijas sniedzēju seminārs.
Semināra uzdevums ir veicināt ES informācijas sniedzēju savstarpējo saziņu, informācijas apmaiņu un ilgtspējīgu sadarbību. Semināra gaitā diskutēs par aktuālajiem jautājumiem ES – Eiro zonu, ES daudzgadu budžetu, kohēziju, lauksaimniecības politiku un pilsoņu iniciatīvu. Dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja iegūt sazināšanās prasmes komunikāciju iemaņu treniņā.

Semināru organizē Latvijas Ārlietu ministrija, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Semināra programma

 

Vērtīga dāvana Latgales Centrālajai bibliotēkai no Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī

Vērtīga dāvana Latgales Centrālajai bibliotēkai no Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī

2012. gada 12. aprīlī plkst. 13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsuls Daugavpilī Viktors Geisiks dāvinās Latgales Centrālajai bibliotēkai uzziņu krājumu – katalogu „Рес­публика Беларусь. Экспорт­ный потенциал” 8 sējumos, ko izdevusi izdevniecība „Белорусская энциклопедия имени П. Бровки” pēc Baltkrievijas Republikas Prezidenta Administrācijas pasūtījuma.   Katalogā apkopota daudzveidīga un plaša informācija krievu un angļu valodā par Baltkrievijas Republikas rūpniecību un banku sistēmu. Katalogā sniegtie dati ir strukturēti un sistematizēti atbilstoši ražotajai rūpniecības preču produkcijai, uzņēmumu sniegtajiem pakalpojumiem un papildināti ar ilustratīvo materiālu. Uzziņu izdevumā sniegta informācija par valsts iekārtu un likumdošanu, lai kataloga lietotājiem rastos priekšstats par Baltkrievijas Republikas tirgu.

 

Virtuālā konkursa rezultāti

Noslēdzies virtuālais konkurss Vai tu pazīsti savu bibliotēku?”, kas norisinājās E-prasmju nedēļas ietvaros no 26. līdz 30. martam. Konkursa dalībnieki, izmantojot savas informācijas meklēšanas iemaņas, atbildēja uz jautājumiem par Latgales Centrālo bibliotēku. Vērtēšana norisinājās, balstoties uz sekojošiem kritērijiem, precizitāte atbilžu sniegšanā un laiks, kas bija nepieciešams testa izpildīšanai.
Konkursa veicināšanas balvu saņēmēji ir Ausma Delvere, Alina Jasjko un Jūlija Astratova.

Konkursa uzvarētājiem, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu, griezties Latgales Centrālajā bibliotēkā 2. stāvā lasītavā. 

 

Komiksi no Šveices Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālbibliotēkās

Komiksi no Šveices Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālbibliotēkās

Šveices birojs Daugavpilī sadarbībā ar Šveices vēstniecību un Šveices kultūras fondu „Pro Helvetia” Latgales Centrālajai bibliotēkai un tās filiālēm piedāvā komiksu grāmatu ceļojošo izstādi „Komiksi no Šveices”. LCB abonementā izstāde būs apskatāma no 30. marta līdz 19. aprīlim

 

ASV Informācijas centrs atsācis darbu renovētās telpās

ASV Informācijas centrs atsācis darbu renovētās telpās

Martā ASV Informācijas centra telpās tika veikti renovācijas un paplašināšanas darbi. Pašlaik centrs ir atsācis darbību jaunajās un izremontētajās telpās. Remontdarbu ietvaros tika paplašinātas telpas un veikts neliels kosmētiskais remonts. Lasītāji tiek aicināti apmeklēt ASV Informācijas centru ierastajā darba laikā. Pašlaik centrā norisinās pieteikšanās angļu valodas nodarbībām iesācējiem, kā arī tiek organizēta grupa „English speaking club”. Sīkāku informāciju var iegūt ASV Informācijas centra mājas lapā http://www.lcb.lv/asvinfo/.

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Daces Abrickas personālizstāde

Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Daces Abrickas personālizstāde

2012. gada 4. aprīlī plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta mākslinieces Daces Abrickas personālizstāde Manas krāsas. Māksliniece dzimusi 1978. gada 22. aprīlī Preiļos. Kopš bērnības māksla bija neatņemama autores dzīves sastāvdaļa. Viņas vecāki – radošas personības, mamma gleznoja, savukārt tētis bija keramiķis. Mākslas pamatus D. Abricka apguvusi Rēzeknes mākslas koledžā, bet pēc koledžas absolvēšanas mācības turpināja Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē Rēzeknē.  Pašlaik D. Abricka ir pedagoģe Daugavpils mākslas vidusskolā “Saules skola”, kā arī daudzu audzēkņu radošo glezniecības darbu izstāžu kuratore. 

 

E-prasmju nedēļā bibliotēkas visā Latvijā piedāvā plašu un daudzveidīgu programmu

 

 

No 26. marta līdz 30. martam Latvijā notiks Eiropas e-prasmju nedēļa 2012, kuras laikā šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta jauniešiem un viņu karjeras iespējām saistībā ar e-prasmēm un IKT specialitātēm, kā arī e-prasmēm un IKT risinājumiem mazajiem un mikro uzņēmumiem. E-prasmju nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas Savienības informatīvās kampaņas European e-skills week 2012 ietvaros. European e-skills week 2012 organizē Eiropas Savienības Uzņēmējdarbības un Rūpniecības Direktorāts (DG Enterprise and Industry) ciešā sadarbībā ar Digital Europe un European Schoolnet. Latvijā e-prasmju nedēļa notiek jau trešo reizi un to koordinē Latvijas Informāciju un Komunikāciju tehnoloģiju asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). 

 

Aicinām pārbaudīt prasmes un sacensties!

eGuardian IKT drošības prasmju barometrs

E-prasmju nedēļas laikā ikvienam būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas un prasmes informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) drošības jautājumos, saņemot rezultātus e-pastā! Barometrs paredzēts skolotāju, vecāku un skolēnu auditorijām. Barometra testa aizpildīšanai noklikšķiniet uz banera.
e-GUARDIAN barometra 35 jautājumu tests aizņem vien 10-15 minūtes!

 

Virtuālais konkurss „Vai tu pazīsti savu bibliotēku?”

Virtuālais konkurss „Vai tu pazīsti savu bibliotēku?”

E-prasmju nedēļas ietvaros no 26. līdz 30. martam ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties virtuālajā konkursā „Vai tu pazīsti savu bibliotēku?”. Katram konkursa dalībniekam, pieslēdzoties internetam un izmantojot savas informācijas meklēšanas iemaņas, jāatbild uz jautājumiem par Latgales Centrālo bibliotēku, kuri būs pieejami uzklikšķinot uz speciālo baneri LCB mājās lapā no 26. līdz 30. martam.
Informācija par konkursa rezultātiem tiks publicēta LCB mājas lapā 2012. gada 3. aprīlī.
Konkursa uzvarētājus gaida patīkamas pārsteiguma balvas!

 

 

E-prasmju nedēļa 2012

2012. gada 26.–30. martā Latvijā norisināsies Eiropas E-prasmju nedēļa. Tā ir informatīva kampaņa, kuras uzdevums ir attīstīt informācijas sabiedrību, veicināt e-prasmju apgūšanu un popularizēt informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozari. Latgales Centrālās bibliotēkas E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē.

 

Pērļošanas darbu izstāde

Pērļošanas darbu izstāde

Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā līdz 30. martam ir apskatāma Daugavpils amatnieku biedrības pērļošanas kursu absolventu darbu izstāde.  

 

Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde „Skats pa logu”

Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde „Skats pa logu”

Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā līdz 30. martam ir apskatāma Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde „Skats pa logu”

 

Zem Labas gribas manifesta var parakstīties Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs līdz 15. martam

Labas gribas manifests ir tapis šī gada 13. februārī. Tas aicina uz savstarpēju piedošanu, kompromisu rašanu un sabiedrības izaugsmi. Pirmais manifestu parakstīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Parakstījušies jau daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuru vidū ir sabiedrībā plaši pazīstami cilvēki. Šodien Manifestu parakstīja arī Daugavpils Domes vadība. 

 

Tekstildarbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Tekstildarbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2012. gada 6. martā plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks tekstilmākslinieču Ilonas Linartes – Ružas un Daces Pudānes personālizstādes „Mājup” atklāšana.

 

Interaktīvs pasākums un izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Interaktīvs pasākums un izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2012. gada 6. martā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā notiks interaktīvs pasākums – literatūras izstādes „Ziedu pasaules maģiskie noslēpumi” atklāšana.
Izstādē būs apskatāms daudzveidīgs literatūras klāsts par krāšņo ziedu pasauli, to simbolisko nozīmi un maģisko „ziedu valodu”. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar ziedu horoskopa noslēpumiem un puķu nozīmi ikdienas dzīvē, kas atklās dažādas sakarības starp ziedu īpašībām un personu rakstura iezīmēm.

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina jauniešus iesniegt praktiskas idejas vides jautājumu risināšanai konkursam Tava ideja zaļai rītdienai!

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina jauniešus iesniegt praktiskas idejas vides jautājumu risināšanai konkursam Tava ideja zaļai rītdienai!

Lai rosinātu jauniešus iesaistīties vides projektos, veicinātu izpratni par vides problēmām un atbalstītu jauniešu uzņēmējdarbības prasmju attīstību, no 24.februāra līdz maijam notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstīts konkurss vidusskolu jauniešiem Tava ideja zaļai rītdienai!

 

Daugavpilī nāca klajā žurnāls bērniem

Daugavpilī nāca klajā žurnāls bērniem

Mīļie bērni un vecāki!

Šī gada februārī Daugavpilī nāca klajā žurnāls bērniem „Приветик!”. Tas ir pirmais izdevums krievu valodā zinātkārajiem bērniem vecumā no 6-12 gadiem. Žurnāla pirmajās lappusēs bērnus sveicina tā galvenie varoņi – Latvijas purva bruņurupucis Matilde, kaķēns Barsiks un sikspārnis Lora, kuri pastāvīgi mīt Daugavpils cietoksnī un aicina lasīt pasakas, minēt mīklas, iepazīt mūsu novada vēstures un dabas pasauli. Žurnālā tiks publicēti arī populāru Daugavpils novada bērnu dzejnieku un rakstnieku Mihaila Pupiņa, Jevgenija Golubeva, Staņislava Volodjko un Lidijas Vasaraudzes pasakas, stāsti un dzejoļi, aizrautīgas attīstošās spēles, lietderīgi padomi. Vecāku uzraudzībā bērni varēs attīstīt motoriku un prāta spējas.

 

Bibliotēkā notiks Monētu dienas

Bibliotēkā notiks Monētu dienas

Piektdien, 2012. gada 2. martā, Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sāksies Monētu dienas, kas noritēs vienlaikus ar Latvijas Bankas aptauju „Latvijas gada monēta 2011”. Arī Latgales Centrālā bibliotēka aicina savus apmeklētājus nobalsot par „Latvijas gada monētu 2011” un atrisināt krustvārdu mīklu.

 

Konkurss „Project Passion” jauniešiem un studentiem

No 26.marta līdz 30.martam Eiropā notiks European E-skills week 2012. European e-skills week 2012 organizē Eiropas Savienības Uzņēmējdarbības un Rūpniecības Direktorāts ( DG Enterprise and Industry ) ciešā sadarbībā ar Digital Europe un European Schoolnet.

 

Konkurss „Mans vasaras brīvdienu stāsts”

Konkurss „Mans vasaras brīvdienu stāsts”

2012. gada 2. aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu grāmatu diena ar vēstījuma tekstu „Stāsts, ko stāstīja visa pasaule” (Tas būs pieejams www.lnb.lv un www.biblioteka.lv).

Tuvojoties šim gadskārtējam notikumam,Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles aicina 2. – 5. klašu skolēnus atcerēties savus piedzīvojumus vasarā un piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētajā konkursā, mājās, skolā vai bibliotēkā sacerot domrakstu „Mans vasaras brīvdienu stāsts ”. Darba apjoms līdz 3 lapām.

 

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizīte LCB Eiropas Savienības informācijas punktā

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizīte LCB Eiropas Savienības informācijas punktā

2012. gada 17. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs vizītes ietvaros Latgalē, kā pirmo apmeklējis Latgales Centrālo bibliotēku un iepazinās ar Eiropas Savienības informācijas punkta (ESIP) darbu.

 

Bērni un jaunieši var piedalīties radošo darbu konkursā „Eiropa skolā”

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina bērnus un jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā „Eiropa Skolā” un ar zīmējumu un eseju palīdzību paust savu izpratni par gados vecāku cilvēku vietu un lomu sabiedrībā. Labāko darbu autori balvā saņems braucienu uz starptautisku vasaras nometni vai iespēju apmeklēt aktīvās atpūtas centru.

 

Izmēģinājuma datubāzes

Latgales Centrālajā bibliotēkā ir pieejamas šādas bezmaksas izmēģinājuma datubāzes:

Integrum (no 06.02.2012. līdz 05.03.2012.)
Datubāze ietver vairāk nekā 400 miljonu dokumentu 5000 datubāzēs, kas satur Krievijas centrālo un reģionālo periodisko izdevumu pilnus tekstus, analītiskos pētījumus un apskatus, krievu klasiķu darbus u.c.

 

Ceļojošā izstāde Jaunbūves bibliotēkā

Ceļojošā izstāde Jaunbūves bibliotēkā

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā no 9. februāra līdz 8. martam būs apskatāma ceļojošā izstāde „Pie galda”.

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Česlava Mazuļa fotogrāfiju izstāde

Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Česlava Mazuļa fotogrāfiju izstāde

Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā trešdien, 8. februārī, plkst. 12.00 tiks atklāta Česlava Mazuļa fotogrāfiju izstāde „Ir zeme un dzīve uz tās”.
Č.Mazulis dzimis Daugavpilī, bet savas dzīves lielāko daļu ir pavadījis Līvānos. Pēc profesijas ir mediķis. Lai arī fotografēšana autoram ir tikai hobijs, kas attīstīts jau no bērnības pašmācības ceļā, pamazām šī aizraušanās ieņem aizvien nozīmīgāku vietu viņa dzīvē.
Autoru piesaista dažādi fotožanri - ainavas, makro fotogrāfija, portreti. Darbu personālizstādes ir bijušas vairākās Latvijas pilsētās: Līvānos, Valmierā, Jaunjelgavā. Daudzkārt ir piedalījies kolektīvajās izstādēs. Daugavpilī Č. Mazuļa fotogrāfijas būs apskatāmas pirmo reizi.

 

Vispasaules Drošāka interneta diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

Vispasaules Drošāka interneta diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

Cienījamie Daugavpils pilsētas seniori!

2012. gada 7. februārī - Vispasaules Drošāka interneta dienā, plkst. 9.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks interaktīvs pasākums „Atklāsim digitālo pasauli kopā... un droši!” senioriem, kuri apguva Latgales Centrālās bibliotēkas bezmaksas datorkursus. Pasākuma pirmajā daļā tiks stāstīts par interneta pārlūkprogrammām, to atšķirībām, galvenajiem darbības principiem, kā arī par datora inficēšanos ar ļaunprātīgām programmām un veidiem kā ar to cīnīties, izmantojot pretvīrusu aizsargprogrammas.

Pasākuma otrajā daļā notiks tikšanās ar Citadele bankas pārstāvi, kurš pastāstīs par drošu internetbankas lietošanu.

 

LCB mājas lapā ir pieejama virtuāla grāmatu izstāde

LCB mājas lapā ir pieejama virtuāla grāmatu izstāde

Latgales Centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē ir izveidota jauna virtuālā izstāde „Miniatūrgrāmatas”, kura ir pieejama pēc adreses www.lcb.lv/miniaturgramatas. Miniatūrgrāmatas ir mazformāta izdevumi, kuru izmēri nepārsniedz 10 centimetrus. Tādus "mazuļus" ir gan sarežģīti izgatavot, gan grūti lasīt. Šos nelielā metienā izdotos "retumus" iecienījuši galvenokārt kolekcionāri un grāmatu mīļotāji. Tādēļ arī miniatūrizdevumu Latgales Centrālās bibliotēkas krājumā nav daudz (tikai 182 grāmatas), bet tie ir ļoti interesanti!

 

Latgales Centrālās bibliotēkas atkārtota akreditācija

Latgales Centrālās bibliotēkas atkārtota akreditācija

2011. gada 25. novembrī notika Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB), kā reģiona galvenās bibliotēkas, atkārtota akreditācija (iepriekšējā akreditācija notika 2006. gadā).Bibliotēku akreditācijanotiek atbilstoši Bibliotēku likumam un Ministru kabineta noteikumiem ik pēc 5 gadiem.

Latvijas publisko bibliotēku akreditācijas komisija 2011.gada 25.novembrī apmeklēja Daugavpils publiskās bibliotēkas, iepazinās ar Latgales Centrālās bibliotēkas darbu, apmeklējot visas bibliotēkas nodaļas. Komisija pozitīvi novērtēja bibliotēkas profesionālo darbību. Pilnībā pabeigta bibliotēkas vienotā krājuma rekataloģizācija, un automatizētā dokumentu izsniegšana un saņemšana notiek gan LCB gan visās tās filiālēs, tiek veidoti jauni elektroniskie resursi, īpaši tika uzteikta jaunizveidotā LCB tīmekļa vietne bērniem u.c.

 

Noskaidroti ASV Informācijas centra konkursa „My Christmas” uzvarētāji

Noskaidroti ASV Informācijas centra konkursa „My Christmas” uzvarētāji

Piektdien, 13. janvārī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā svinīgā pasākumā tiks paziņoti eseju un zīmējumu konkursa „My Christmas” uzvarētāji.
Kopumā konkursam tika iesniegti 122 bērnu zīmējumi un 70 esejas. Visaktīvākie bija Daugavpils krievu vidusskolas – liceja, Daugavpils 9.vidusskolas, Daugavpils 3.vidusskolas un Daugavpils 10. vidusskolas skolēni.
Kompetenta žūrija atalasīja 37 labākos darbus, kuri ieguva 1., 2., 3. vietas pēc dažadām vecuma kategorijām un atzinības, ņemot vērā darba ideju, radošo pieeju un oriģinalitāti, atbilstību konkursa nolikumam un angļu valodas lietojumu.

 

Francijas institūta Latvijā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Francijas institūta Latvijā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2012. gada 10. janvārī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks Francijas kultūras institūta Latvijā ceļojošās izstādes „Mežs – dzīva kopiena” atklāšana. Pasākumā piedalīsies Francijas vēstniecības padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos, Francijas institūta direktors Denī Diklo kungs.

 

NAIS datubāze Daugavpils publiskajās bibliotēkās

NAIS datubāze Daugavpils publiskajās bibliotēkās

No 2012. gada 2. janvāra Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs, izņemot Bērnu bibliotēku „Zīlīte”, ir pieejama NAIS (normatīvo aktu informācijas sistēma) datubāze, kura ietver vairāk nekā 93 000 dokumentu. Datubāze piedāvā pilnu Latvijas normatīvo aktu kopumu – to konsolidētās redakcijas; vēsturi; sasaisti (atsauces uz likumpakārtotajiem tiesību aktiem); dokumentu atlasi (meklēšanu) pēc vairāk nekā 10 parametriem, kā arī atlasi pēc vārdiem (frāzēm) vai to daļām dokumenta virsrakstā vai tekstā.

 
Latgales Centrl bibliotka, 2018