Aktivitātes - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Bērnu bibliotēka "Zīlīte"
Aktivitātes
Gaismas bibliotēka
Aktivitātes
Jaunbūves bibliotēka
Aktivitātes
Pārdaugavas bibliotēka
Aktivitātes
Ceriņu bibliotēka
Aktivitātes
Piekrastes bibliotēka
Aktivitātes



Tuvākie notikumi
2018-11-28
plkst. 16.00 LCB Nozaru literatūras sektorā Helenes Laurinovičas-Proņevskas romāna “Grymstušōs saleņas” krievu valodas izdevuma atvēršana


Aktuālais jautājums
Vai jūs gribētu, lai bibliotēka izsniegtu elektroniskās grāmatas lasīšanai mājās?

    LCB » Filiāles » Piekrastes bibliotēka » Aktivitātes
1 2 3  » »»

Mārtiņi Piekrastes bibliotēkā

 13.11.2018 
Mārtiņi Piekrastes bibliotēkā

1. un 8. novembrī Folkloras nedēļas ietvaros LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā tika organizēta folkloras stunda bērniem “Mārtiņi”. Pasākumā piedalījās Daugavpils 16. vidusskolas 2.b un 3.b klases skolēni.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt bērnus ar Mārtiņdienas svinēšanas tradīcijām, veicinot skolēnu interesi par latviešu tautas kultūrvēsturisko mantojumu. Folkloras stundas laikā bērni aktīvi iesaistījās radošā Mārtiņdienas tradīciju iepazīšanas procesā – minēja mīklas, izteiksmīgi lasīja tautasdziesmas, spēlēja spēles, kā arī piedalījās masku gājienā. Turklāt bērni uzzināja daudz interesantu faktu par Mārtiņdienas ticējumiem un paražām. Sajust gadskārtu svētku noskaņu bērniem palīdzēja arī atraktīva grāmatu izstāde.

 

Programma “Grāmatu starts” Piekrastes bibliotēkā

 2.11.2018 
Programma “Grāmatu starts” Piekrastes bibliotēkā

Oktobrī LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā tika īstenota LNB Bērnu literatūras centra lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts” ģimenēm ar trīsgadīgiem bērniem. Tās mērķis ir rosināt bērnu interesi par bibliotēku un grāmatām, kā arī stiprināt ģimenes lasīšanas tradīciju.

Programmas ietvaros bibliotēkā tika novadītas trīs rotaļnodarbības, kurās piedalījās vienpadsmit ģimenes. Pirmajā rotaļnodarbībā “Pūčumuižā mums jāpietur” Pūču ģimene iepazīstināja bērnus ar bibliotēku un grāmatām. Otrā nodarbība “Klusi, klusi pasaciņa atnākusi” tika veltīta pasakām, un tajā bērni devās pasaku ceļojumā. Savukārt noslēguma rotaļnodarbībā “Kāpj no plaukta grāmatiņa” ar Gudrās pūces gādību mazuļi tika iepazīstināti ar virkni bērnu grāmatu, kā arī saņēma dāvanas.

 

Piekrastes bibliotēkā uzsākts projekts “Mūsu mazā bibliotēka”

 29.10.2018 
Piekrastes bibliotēkā uzsākts projekts “Mūsu mazā bibliotēka”

Septembrī LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā tika uzsākts izdevniecības “Liels un mazs” lasīšanas veicināšanas projekts “Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem. Tā mērķis ir veicināt bērnu interesi par grāmatām un radošām nodarbēm.

Projekta ietvaros Piekrastes bibliotēka sadarbojas ar Daugavpils 7. pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupu “Māriņa”. Tika novadītas 3 nodarbības, no kurām divas tika veltītas slovēņu autoru grāmatām (Madja Korena “Uzvāri man pasaciņu!”, Peters Svetina “Brīnumu gredzens”). Savukārt trešajā nodarbībā tika lasīta latviešu autora Mārtiņa Zuša grāmata “Nenotikušais atklājums”.

 

Ražīgs septembris bibliotēkā

 2.10.2018 
Ražīgs septembris bibliotēkā

Rudens priecē ar bagātu ražu, bet bibliotēka – ar jaunām grāmatām un daudzveidīgām aktivitātēm.

14. septembrī bibliotēkā norisinājās tikšanās ar bērnu dzejnieci Stepanīdu Miloševiču, kurā piedalījās Daugavpils 3. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi. Autores dzīvespriecīga dzeja uzrunāja bērnus un uzbūra sirsnīgu, radošu gaisotni. Savukārt 22. septembrī bibliotēka aicināja uz tikšanos ar Daugavpils dzejnieku, autordziesmu izpildītāju Anatoliju Galleru. Dzejas mīļotājiem bija lieliska iespēja baudīt viņa dzejoļus un dziesmas, kā arī piedalīties sarunā par dzīvi un daiļradi. Tikšanās izskaņā Anatolijs Gallers uzdāvināja bibliotēkai dzejoļu un dziesmu grāmatas ar savu autogrāfu.

20. septembrī kopā ar Daugavpils 7. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem tika lasīta slovēņu rakstnieces Majdas Korenas grāmata “Uzvāri man pasaciņu”. Bērni ieguva daudz pozitīvu emociju, viņi mācījās vārdus slovēņu valodā un pat “uzvārīja” paši savu gardo pasaciņu par pūcīti un viņas draugiem. Pasākums tika organizēts lasīšanas veicināšanas projekta “Mūsu mazā bibliotēka” ietvaros.

21. septembrī bibliotēku atkal apmeklēja Daugavpils 7. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi, kuri iepazinās ar jaunām bērnu grāmatām un žurnāliem, apskatīja bērnu literatūras izstādes, kā arī noklausījās mēneša jubilāres rakstnieces Ineses Zanderes grāmatas “Ko teica gaiļa kungs” lasījumu.

 

Skaistā vasara Piekrastes bibliotēkā

 29.08.2018 
Skaistā vasara Piekrastes bibliotēkā

Augustā programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kuru mērķis bija veicināt lasīšanu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu bērnu vidū.

Galvenais ir piedalīties, nevis uzvarēt! Šādu atziņu izteica bērni, kas 2. augustā piedalījās galda spēļu turnīrā “Mana spēļu kaste”. Spēlējot galda spēles, programmas dalībnieki asināja prāta spējas, interesanti pavadīja laiku un guva daudz pozitīvu emociju.

9. augustā Piekrastes bibliotēkā norisinājās izzinošā stunda “Pirāti – jūras valdnieki”. Lasot grāmatas, skatoties filmas fragmentus, kā arī piedaloties viktorīnā, bērni uzzināja daudz interesantu faktu par jūrasbraucējiem – pirātiem. Liekot lietā veco pirātu karti, bērni devās aizraujošā ceļojumā bagātību meklējumos.

16. augustā bibliotekārajā stundā “Atvērsim grāmatu - atklāsim pasauli” bērni apsprieda savas mīļākās grāmatas, zīmēja tajās tēlotos varoņus, piedalījās atraktīvā grāmatu konkursā un nonāca pie secinājuma, ka grāmatu vērtība slēpjas nevis to daudzumā, bet gan kvalitātē.

23. augustā bibliotēkā notika lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” noslēguma pasākums, kura laikā tika apbalvoti visaktīvākie programmas dalībnieki.

 

Skaistā vasara bibliotēkā: jūlijs

 31.07.2018 
Skaistā vasara bibliotēkā: jūlijs

Lasīšanas veicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā” un akcija “Izzinošā trešdiena bibliotēkā” turpinājās arī jūlijā, piedāvājot bērniem plašu pasākumu klāstu.

4. un 5. jūlijā lasītveicināšanas programmas dalībnieki, kā arī bērnu vasaras nometnes “Mēs esam Saules pilsētā” grupas apmeklēja tematisku pasākumu Dinozauru pasaulē un uzzināja daudz interesantu faktu par dinozauru sugu izcelšanos, izskatu un dzīvesveidu. Bērni ne tikai meklēja informāciju par šiem senās pasaules milžiem enciklopēdijās, bet arī paši veidoja tos no papīra.

11. un 12. jūlijā dzīvnieku mīļotāji tika aicināti uz tikšanos interešu klubā “Astes”. Nodarbība tika veltīta mūsu mīluļiem – suņiem. Bērni uzzināja par suņu varoņdarbiem veltītiem pieminekļiem, iepazinās ar Ginesa rekordu grāmatā ierakstītiem suņu sasniegumiem, zīmēja tos, kā arī meklēja suņu meitenei Podziņai mājas. Bērni nonāca pie secinājuma, ka suns ir īsts brīnums ar ķepām.

18. jūlijā bibliotēkā norisinājās noslēguma pasākums bērnu vasaras nometnes grupām, kas tika organizēts lasīšanas veicināšanas akcijas “Izzinošā trešdiena bibliotēkā” ietvaros. Nodarbības laikā bērni pētīja dažādu tautu pasakas – lasīja, zīmēja un pat iestudēja tās.

Savukārt 19. jūlijā dažādās valodās bibliotēkā skanēja šūpuļdziesmas, dzejoļi un pasakas. Lasīšanas veicināšanas programmas dalībnieki ieguva daudz pozitīvu emociju, piedaloties pasākumā “Skani, mana valodiņa!”. Bērni pārliecinājās, ka valoda ir ne tikai cilvēku sazināšanās līdzeklis, bet arī kalpo kā piederības zīme savai tautai.

 

Skaistā vasara bibliotēkā: jūnijs

 3.07.2018 
Skaistā vasara bibliotēkā: jūnijs

Ik vasaru Piekrastes bibliotēka piedalās Latgales Centrālās bibliotēkas organizētajā lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”, kuras mērķis ir rosināt bērnus lasīt un lietderīgi pavadīt laiku. Jūnijā bibliotēkas pasākumos individuāli piedalījās 32 bērni (pasākumu apmeklējumu skaits – 68).

Svinot Daugavpils pilsētas svētkus, 7. jūnijā bibliotēkā notika novadpētniecības stunda “Daugavpils laikam līdzi”. Bērni pētīja pilsētas vēsturi, virtuāli ceļoja pa tās interesantākajām vietām, kā arī veica dažādus atraktīvus uzdevumus. Turklāt orientēties pilsētas vēstures labirintos bērniem palīdzēja arī 3. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņu radošo darbu izstāde par Daugavpili.

14. jūnijā bērni devās literārajā ceļojumā “Ole Miedziņš aicina” un iepazinās ar Hansa Kristiana Andersena pasakām. Pasākuma dalībnieki lasīja pasakas, iestudēja teksta fragmentus, piedalījās viktorīnā un noskatījās multfilmu.

Savukārt 21. jūnijā bibliotēkā norisinājās tematisks pasākums “Latvijas lepnums”, kura laikā programmas dalībnieki turpināja pētīt mūsu dzimtenes dabu un vēsturi. Bērni uzzināja daudz interesantu faktu par izcilām Latvijas personībām, dabas un vēstures pieminekļiem, kā arī latviešu tautas tradīcijām.

 

Daudzveidīgais maijs bibliotēkā

 1.06.2018 
Daudzveidīgais maijs bibliotēkā

Maijā Piekrastes bibliotēka piedāvāja dažādas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem.

3. maijā bibliotēkā notika literārā stunda “Tādas vienkāršas vērtības”, kurā piedalījās Daugavpils 16. vidusskolas 7.b klases skolēni. Pasākums tika veltīts Antuāna de Sent-Ekziperī grāmatas “Mazais princis” 75 gadu jubilejai. Sarunas gaitā tika aktualizēts jautājums par vērtībām mūsdienu sabiedrībā un to nozīmi ētisko orientieru un garīgās kultūras veidošanā. Savukārt 3.b klases skolēni apmeklēja bibliotekāro stundu “Grāmata – gadsimtu lieciniece”, kuras laikā kopā ar bibliotekāri pētīja vēsturisko grāmatas ceļu no seniem laikiem līdz mūsdienām.  Bērniem bija arī iespēja nostiprināt iegūtās zināšanas, piedaloties viktorīnā.

17. maijā dzejas mīļotāji – 2.a klases skolēni – piedalījās literārā ceļojumā “Vārdos nepasakāmais” un atraktīvā veidā iepazinās ar Maijas Laukmanes daiļradi.  Pasākuma gaitā dzejoļi tika lasīti, dziedāti un pat izspēlēti, veicinot bērnu interesi par dzeju.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2018