Jaunumu arhīvs - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Bērnu bibliotēka "Zīlīte"
Gaismas bibliotēka
Jaunbūves bibliotēka
Pārdaugavas bibliotēka
Ceriņu bibliotēka
Piekrastes bibliotēkaTuvākie notikumi
2019-05-29
plkst. 12.00 LCB pasākumu zālē tikšanās ar sertificētu fizioterapeiti Zentu Piscovu
2019-05-31


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Filiāles » Pārdaugavas bibliotēka » Jaunumu arhīvs
1 2 3  » »»

Adventes laika lasījumi – pirmssvētku brīnumpilni stāsti!

 17.12.2018 
Adventes laika lasījumi – pirmssvētku brīnumpilni stāsti!

Advente ir īstais brīdis, lai paveiktu kādu labu darbu. Pārdaugavas bibliotēka arī sagādāja pirmssvētku pārsteigumu un ar Adventes laika lasījumiem iepriecināja J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas pirmsskolas programmas skolēnus, Daugavpils 11. pirmsskolas izglītības iestādes bērnus un VSAC “Latgale” filiāles “Kalkūni” audzēkņus.

4. un 7. decembrī, ciemojoties pie pirmsskolas vecuma bērniem, tika lasīta sirsnīga un pārdomu pilna grāmata par kaķi Punci, kurš kāroja pēc lielas Ziemassvētku dāvanas. Savukārt 11. decembrī, lasot ziemas stāstus un dzejoļus no krājuma “Ziemassvētku brīnumi”, bibliotekāre dāvāja prieka brīžus Valsts sociālās aprūpes centrā dzīvojošiem bērniem.

 

Patriotu nedēļa Pārdaugavas bibliotēkā

 28.11.2018 
Patriotu nedēļa Pārdaugavas bibliotēkā

Valsts svētku mēnesī Pārdaugavas bibliotēkā tika rīkota patriotu nedēļa. Tās ietvaros tika piedāvāta virkne Latvijas 100. dzimšanas dienai veltītu pasākumu ar mērķi veicināt patriotisku audzināšanu, sniegt izpratni un zināšanas par Latvijas vēsturi un kultūru. Pasākumos aktīvi iesaistījās bibliotēkas lietotāji un J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas skolēni un skolotāji.

Visu novembri bibliotēkas apmeklētājiem tika piedāvātas izstādes “Latvija ir mūsu dzimtene, te esam un būsim mēs!” un “Maza mana tēvuzeme divu roku platumā”, kas iepazīstināja ar jaunāko latviešu daiļliteratūru, sniedza informāciju par Lāčplēša dienu, Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, kā arī izcilākajām Latvijas personībām.

 

Ziemeļvalstu literatūras dienas Pārdaugavas bibliotēkā

 23.11.2018 
Ziemeļvalstu literatūras dienas Pārdaugavas bibliotēkā

No 6. līdz 15. novembrim Pārdaugavas bibliotēkā norisinājās Ziemeļvalstu literatūras dienas. Šogad izvēlētais vadmotīvs - Ziemeļvalstu varoņi – tika atspoguļots tematiskā izstādē, radošā darbnīcā un prozas lasījumos.

Ziemeļvalstu literatūras dienas tika atklātas ar literāri tematisku izstādi “Supervaroņi ir klāt!”. Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar Ziemeļvalstīm, to literatūru un kultūru. Radošā darbnīcā tapa saistošs papildinājums izstādei – Trollīšu Muminu drosmīgā ģimene. Savukārt rītausmas lasījumā “Supervaroņu stunda” mazajiem bibliotēkas apmeklētājiem un viņu vecākiem tika skaļi lasīti priekšā pasakas fragmenti par somu rakstnieces Tūves Jānsones bērnu grāmatu tēlu piedzīvojumiem un varonību.

 

“Grāmatu starts” Pārdaugavas bibliotēkā

 2.11.2018 
“Grāmatu starts” Pārdaugavas bibliotēkā

Lai veicinātu bērnos interesi par bibliotēku un grāmatu lasīšanu, oktobrī Pārdaugavas bibliotēkā tika uzsākta lasītveicināšanas programma “Grāmatu starts”. Tajā iesaistījās sešas ģimenes ar 3 - 4 gadus veciem bērniem.  

Pēc iepazīšanās ar katru mazo projekta dalībnieku klātesošie uzzināja par bibliotēkā pieejamo grāmatu klāstu, galda spēlēm un citiem pakalpojumiem. Ģimenes tika iesaistītas kopīgā pasaku lasīšanā, kustību rotaļās, pirkstiņleļļu teātrī, radošajā darbnīcā un “pūčulēna” viktorīnā. Programmas noslēgumā mazie dalībnieki saņēma košu mugursomu, lasāmgrāmatu un mīkstu rotaļlietu – pūčulēnu, kas palīdzēs saglabāt lasītprieku arī mājās.

 

Sāk darbu “Mūsu mazā bibliotēka”

 23.10.2018 
Sāk darbu “Mūsu mazā bibliotēka”

Jūnijā LCB filiāle Pārdaugavas bibliotēka uzsāka dalību izdevniecības “Liels un mazs” lasīšanas veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”, kas paredzēts 4-8 gadus veciem bērniem. Tajā iesaistījās J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas pirmsskolas programmas audzēkņi un aktīvie bibliotēkas lasītāji – kopā 22 bērni. Projekta ietvaros tika piedāvāta literatūras izstāde un norisinājās trīs radošas nodarbības.

Divas nodarbības tika veltītas poļu autoru grāmatām “Lūdzu, apskauj mani” un “Vista vai ola”, bet trešās nodarbības fokusā bija slovāku rakstnieka Petera Svetina grāmata “Brīnumu gredzens”. Bērni ne tikai uzzināja par projektā iekļautajām grāmatām, bet arī guva ieskatu grāmatu autoru pārstāvēto Eiropas valstu kultūrā un dabas daudzveidībā.

 

Dzejas stunda “Jau kļavu lapas sārtojas…”

 19.10.2018 
Dzejas stunda “Jau kļavu lapas sārtojas…”

15. septembrī dzejniece un bērnu grāmatu autore Inese Zandere svinēja 60. gadu jubileju, tādēļ Pārdaugavas bibliotēkā tika rīkota viņas daiļradei veltīta dzejas stunda “Jau kļavu lapas sārtojas…”. Pasākumā piedalījās J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas 3. un 4. klases skolēni.

Dzejas stundas ietvaros bērni tika iesaistīti dzejas skaļā lasīšanā, vārdu minēšanā un kolāžas veidošanā, kā arī tika piedāvāta iespēja noskatīties animācijas filmu “Kā lupatiņi mazgājās” un aplūkot Ineses Zanderes daiļdarbu izstādi. Noslēgumā skolēni izvēlējās sev tīkamu grāmatu, lai turpinātu arī mājās iepazīties ar autores brīnišķīgo dzeju.

 

“Skaistā vasara bibliotēkā” augusta pasākumi

 23.08.2018 
“Skaistā vasara bibliotēkā” augusta pasākumi

Katru vasaras ceturtdienu akcijas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros Pārdaugavas bibliotēkā notika dažādi literāri un tematiski pasākumi, kuru mērķis bija veicināt lasīšanu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu bērnu un jauniešu vidū.

2. augustā norisinājās literārā spēle - darbnīca “Mana sapņu grāmata”. Tās gaitā bērni izveidoja katrs savu “sapņu grāmatu”, attēlojot un vizualizējot tajā savus sapņus, vēlmes un mērķus kolāžas tehnikā.

9. augustā jautrajā fotodarbnīcā “Es un grāmata” bērni izdomāja fotogrāfiju kompozīcijas, veidoja atribūtus un mākslinieciski pozēja ar savu mīļāko grāmatu.

16. augustā akcijas dalībnieki labprāt piedalījās grāmatu paslēpēs “Izlasi un uzmini!”. Cik grāmatu slēpjas bibliotēkā? Par ko tās stāsta? Kā izvēlēties sev īsto un tīkamāko? Uz visiem šiem jautājumiem bērni meklēja atbildes bibliotēkas grāmatu plauktos. Pasākums izvērtās aizraujošs - mēmais šovs, mīklas un viktorīna neļāva garlaikoties ne mirkli.

 

“Skaistā vasara bibliotēkā”: jūlijs

 31.07.2018 
“Skaistā vasara bibliotēkā”: jūlijs

Iespēju radoši un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, atklāt un attīstīt savu talantu, izzināt pasauli un iepazīt jaunus draugus lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros jūlijā izmantoja 22 bērni (kopējais apmeklējumu skaits – 42).

5. jūlijā norisinājās dzejas lasījumu aplis “Burtiņi mūk”, kas bija veltīts Latvijas valsts simtgadei. Pasākuma dalībnieki lasīja latviešu autoru bērnu dzeju un iepazinās ar dzejas gadagrāmatu bērniem “Garā pupa 2017”.

Katram no mums ir mīļākā dzejas grāmata vai dzejolis un … mīļākā rotaļlieta, bet tematiskajā stundā “Rotaļlieta – grāmatu varonis” bērni apvienoja tos un sacerēja īpašus pantiņus par savu mīļmantiņu.      

Starptautiskās šaha dienas gaidās 19. jūlijā bērni un jaunieši pulcējās LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā, lai apgūtu šīs spēles pamatus un, protams, izmēģinātu savus spēkus šaha turnīrā.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2019