Aktivitātes - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Bērnu bibliotēka "Zīlīte"
Aktivitātes
Gaismas bibliotēka
Aktivitātes
Jaunbūves bibliotēka
Aktivitātes
Pārdaugavas bibliotēka
Aktivitātes
Ceriņu bibliotēka
Aktivitātes
Piekrastes bibliotēka
AktivitātesTuvākie notikumi
2018-11-28
plkst. 16.00 LCB Nozaru literatūras sektorā Helenes Laurinovičas-Proņevskas romāna “Grymstušōs saleņas” krievu valodas izdevuma atvēršana


Aktuālais jautājums
Vai jūs gribētu, lai bibliotēka izsniegtu elektroniskās grāmatas lasīšanai mājās?

    LCB » Filiāles » Jaunbūves bibliotēka » Aktivitātes
1 2 3  » »»

Projekts “Mūsu mazā bibliotēka” Jaunbūves bibliotēkā

 2.11.2018 
Projekts “Mūsu mazā bibliotēka” Jaunbūves bibliotēkā

Rudenī LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā tika uzsākts izdevniecības “Liels un mazs” lasīšanas veicināšanas projekts “Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem. Tā mērķis ir attīstīt bērnos lasītprasmi, veicināt lasīšanas kultūru, mudināt uz radošām izpausmēm. Projektā piedalās Daugavpils pilsētas 10., 13. un 27. pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi.

Pirmajās grāmatu lasīšanas nodarbībās tika skatītas poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča divas grāmatas – “Lūdzu, apskauj mani” un “Vista vai ola”. Bērniem tika lasīti priekšā grāmatu fragmenti, pārrunātas grāmatu galveno varoņu īpašības un rīcība.

 

“Karjeras nedēļa 2018” Jaunbūves bibliotēkā

 19.10.2018 
“Karjeras nedēļa 2018” Jaunbūves bibliotēkā

No 8. līdz 12. oktobrim Latvijā noritēja Karjeras nedēļa ar ikgadēju pasākumu ciklu, kas aktualizē savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā.

Šogad Karjeras nedēļas pasākumu rīkošanā LCB filiāle Jaunbūves bibliotēka sadarbojās ar Daugavpils 10., 15. un 17. vidusskolu, Krievu vidusskolu – liceju un Daugavpils Stropu pamatskolu – attīstības centru, iesaistot 321 skolēnu no 1. līdz 6. klasei.

Bērni piedalījās divos tematiskos pasākumos: “Kad izaugšu liels!” (1.-4. klasei) un “Iepazīsti profesiju daudzveidību!” (5.-6. klasei). Skolēni guva priekšstatu par nepieciešamajiem izglītības posmiem konkrētas profesijas apguvei, izspēlēja interaktīvu spēli “Ceļojums profesiju pasaulē” un piedalījās citās jautrās aktivitātēs.

 

Skaistā vasara Jaunbūves bibliotēkā: augusts

 7.09.2018 
Skaistā vasara Jaunbūves bibliotēkā: augusts

Augusta karstumā Jaunbūves bibliotēkā norisinājās jautri un interesanti pasākumi lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros.

2. augustā pasākums “… nevar kaķi nekur-r-r iztikt bez sava mur-r-r”. Tā laikā tika demonstrēta prezentācija par kaķiem. Bērni minēja mīklas par kaķiem, kā arī pasaku un multiplikācijas filmu galvenajiem varoņiem – Runci zābakos, Matroskinu no Skābpienciema, Gārfildu, Kaķi Tomu u.c. Pasākuma noslēgumā dalībnieki no krāsaina papīra veidoja kaķīšu figūras un ar speciālām krāsām apzīmēja savu seju kaķu tematikā.

9. augustā programmas dalībnieki devās literārā ceļojumā “Ik vasaru kopā ar pasaku”. Pildot dažādus uzdevumus un spēlējot spēles, bērni iepazina Eiropas valstu pasakas un to galvenos varoņus. Tāpat kopīgiem spēkiem tika sacerēta pasaka par mūsu bibliotēkas bibliorūķi Tomu. Savukārt radošajā darbnīcā bērni izveidoja kuģīti Alvas Zaldātiņam un ziedus pēc Annas Sakses grāmatas “Pasakas par ziediem” motīviem...

 

Skaistā vasara Jaunbūves bibliotēkā: jūlijs

 7.08.2018 
Skaistā vasara Jaunbūves bibliotēkā: jūlijs

Lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā” jūlijā Jaunbūves bibliotēkā sākās ar literāru pastaigu “Ar lācīti Tobiasu kabatā”, kuras mērķis bijaiepazīstināt bērnus ar Jura Zvirgzdiņa grāmatām, īpaši ar rakstnieka draugu un grāmatu galveno varoni – Tobiasu. Pasākumam tika sagatavota prezentācija un novadītas dažādas jautras aktivitātes, kas ļāva iepazīties ar grāmatu saturu.

12. jūlijā programmas dalībnieki piedalījās mīklu maratonā “Atmini manu mīklu”, kura laikā atbildēja uz āķīgiem jautājumiem, pildīja jautrus uzdevumus un spēlēja spēli “Krokodils”. Savukārt 19. jūlijā bibliotēkā tika rīkoti burtiņsvētki “Burtiņus tu pazīt spēsi, Rūpīgi ja iegaumēsi…”. Pasākuma laikā bērni iepazinās ar dažādu valstu alfabētiem, piedalījās alfasacensībās, izdomāja teikumus, kur katrs vārds sākas ar noteiktu burtu. Lai attīstītu iztēli, klātesošajiem no sava vārda burtiem bija jāuzzīmē vārda sejiņa, vēl bērni iejutās rakstnieku lomā un izdomāja komiksus. Pasākuma nobeigumā programmas dalībnieki spēlēja spēli “Asociācijas” un radošajā darbnīcā no papīra izveidoja sava vārda pirmo burtu.

26. jūlijā bibliotēkā norisinājās dabas kaleidoskops “Vasaras vēstnesīši – kukainīši”. Bērni paplašināja zināšanas par kukaiņiem un to īpatnībām, piedalījās viktorīnā, iepazinās ar grāmatu varoni bitīti Maiju un noskatījās animācijas filmu. Lasot latviešu tautas teikas, bērni noskaidroja, kāpēc skudrai pāržmaugts viduklis un kāpēc mušai patīk ložņāt pa galdu. Vēlāk programmas dalībnieki atšifrēja kukaiņu nosaukumus, atrada tautasdziesmām pazudušos vārdus, lika puzles un palīdzēja kaitīgiem un nekaitīgiem kukaiņiem nokļūt mājās. Pasākuma nobeigumā bērni ar mušas palīdzību ķēra mīklas un centās tās atminēt, kā arī izrotāja bibliotēkas pagalma ceļu, zīmējot kukaiņus.

 

Skaistā vasara Jaunbūves bibliotēkā: jūnijs

 11.07.2018 
 Skaistā vasara Jaunbūves bibliotēkā: jūnijs

Jūnijā Jaunbūves bibliotēkā startēja tradicionālā lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”, kuras ietvaros katru ceturtdienu tiks rīkotas visdažādākās aktivitātes bērniem visa skolēnu vasaras brīvlaika garumā.

Jūnijā bibliotēkā notika šādi pasākumi:

  • Novadpētniecības stundā “Daugavpils vēstures līkločos” bērni paplašināja savas zināšanas par Daugavpils pilsētas vēsturi un iepazinās ar bibliotēkas novadpētniecības krājumu un e-resursiem par Daugavpili. Noslēgumā pasākuma dalībnieki devās aizraujošā virtuālajā ceļojumā pa dzimtās pilsētas vietām.
  • Literāri tematisks pasākums “Ielūkosimies leļļu pasaulē” tika veltīts Starptautiskajam leļļu festivālam Daugavpilī. Bērni labprāt rādīja un stāstīja par savu iemīļoto lelli, kā arī piedalījās grāmatu jautrajā lasīšanā kopā ar bibliotēkā dzīvojošo lelli Ebi. Lielu prieku dāvāja radošajā darbnīcā izgatavotās lupatu lelles, kuras nesīs veiksmi un laimi tās īpašniekam.
  • Pasākums “Vasaras saulgrieži” tika veltīts Līgo svētku tradīcijām. Bērni darināja Jāņu vainagus no puķēm un ozolu zariem, dziedāja tautasdziesmas un gāja jautrās rotaļās.
  • Literārajā rītā “Bērnu brīnumdaris Šarls Pero” pasākuma dalībnieki devās aizraujošā ceļojumā pa Šarla Pero pasaku grāmatām. Bērni minēja pasakas un to varoņus, lasīja pasaku fragmentus, rotaļājās un piedalījās citās jautrās aktivitātēs. Noslēgumā pasākuma dalībnieki izgatavoja grāmatzīmes un noskatījās multfilmu.

Lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā” Jaunbūves bibliotēkā jūnijā iesaistījās 7 bērni (kopējais apmeklējumu skaits – 19).

 

Maija aktivitātes Jaunbūves bibliotēkā

 5.06.2018 
Maija aktivitātes Jaunbūves bibliotēkā

Maijs ir mēnesis, kad tiek svinēti sirsnīgi un ģimeniski svētki – Mātes diena un Starptautiskā ģimenes diena. Arī Jaunbūves bibliotēkā jau tradicionāli tika rīkoti Ģimenes svētki “Ģimene – laimes atslēga”, kuros piedalījās četras ģimenes ar bērniem. Jaukai kopīgā laika pavadīšanai ģimenēm tika piedāvāts atšifrēt citātus par ģimeni, dalīties ar viedokļiem par ģimenes tradīcijām, uzzīmēt savas ģimenes ģerboni, izveidot labo īpašību mājiņu. Noslēgumā bērni piedalījās aktivitātē, kurā bija jānosaka, kādi pienākumi mājās ir katram ģimenes loceklim.

Godinot ievērojamo latviešu dzejnieku un rakstnieku Imantu Ziedoni 85 gadu jubilejā, Jaunbūves bibliotēka organizēja rakstnieka pasakas “Lāču pasaka” skaļo lasīšanu ar pieturām pirmsskolas skolēniem. Pasakas teksta izpratnei bērniem tika piedāvātas radošas aktivitātes – noskaidrot, kas garšo katram lācim, izdomāt nosaukumus mušām. Noslēgumā pirmsskolēni sprieda, vai pasakai ir laimīgas beigas.

 

Bibliotēku nedēļas aktivitātes Jaunbūves bibliotēkā

 3.05.2018 
Bibliotēku nedēļas aktivitātes Jaunbūves bibliotēkā

Ikgadējās Bibliotēku nedēļas ietvaros Jaunbūves bibliotēka piedāvāja dažādas aktivitātes gan maziem, gan arī lieliem bibliotēkas lietotājiem.

Pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi apmeklēja bibliotekāro stundu “Piedzīvojums grāmatu valstībā”. Mazie bibliotēkas ciemiņi iepazinās ar bibliotēku, tās lietošanas noteikumiem un noteica bibliotekāra darbam nepieciešamos priekšmetus. Lai labāk iepazītu bērnu nodaļas grāmatu krājumu, bērniem tika piedāvāts atpazīt sajauktās pasakas, atrast mājas pasaku varoņiem, kuri bija apmaldījušies, kā arī minēt ar grāmatām un to varoņiem saistītas mīklas.

Savukārt pamatskolas skolēniem tika piedāvāta bibliotekārā stunda “Grāmatas – domu laivas”. Tā ietvēra grāmatu apskatu par pasaulē labi zināmu autoru klasikas darbiem, kā arī sniedza ieskatu par jauniegūtajām grāmatām pusaudžiem. Bērni diskutēja par grāmatām, stāstīja, kādas grāmatas vēlētos izlasīt, kā arī izvēlējās sev interesējošās grāmatas līdzņemšanai.

 

Marts Jaunbūves bibliotēkā

 4.04.2018 
Marts Jaunbūves bibliotēkā

Ik gadu martā publiskajās bibliotēkās norisinās digitālā nedēļa, un šogad tās ietvaros Jaunbūves bibliotēka lietotājiem piedāvāja individuālas konsultācijas ar devīzi “Digitālās prasmes – noderīgi un moderni!” Konsultāciju apmeklētāji mācījās izveidot elektroniskā pasta adresi, sagatavot bankas konta izrakstu un izmantot citus sadzīvē noderīgus e-pakalpojumus.

Par godu valsts simtgadei Jaunbūves bibliotēkā ir iedibināts pasākumu cikls “Latvju rakstnieki bērniem” ar mērķi iepazīstināt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus ar populāriem latviešu rakstniekiem. Martā bibliotēkā notika literārs rīts “Ar lācīti Tobiasu kabatā!”, kurš bija veltīts bērnu iemīļotā rakstnieka Jura Zvirgzdiņa daiļradei. Pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās ar rakstnieka grāmatām, ar lācēnu Tobiasu, kā arī piedalījās dažādās jautrās, ar grāmatām saistītās aktivitātēs.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2018