Jaunumu arhīvs - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Bērnu bibliotēka "Zīlīte"
Gaismas bibliotēka
Jaunbūves bibliotēka
Pārdaugavas bibliotēka
Ceriņu bibliotēka
Piekrastes bibliotēkaTuvākie notikumi
2019-08-02
plkst. 14.00 LCB Daiļliteratūras sektorā ceļojošās izstādes “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” atklāšana
2019-08-09
plkst. 15.00 LCB Periodikas sektorā Sarmītes Bogdanovičas fotogrāfiju izstādes “Otra puse” atklāšana


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Filiāles » Gaismas bibliotēka » Jaunumu arhīvs
1 2 3  » »»

Visas zvaigznes šķiet ziedam!

 10.01.2019 
Visas zvaigznes šķiet ziedam!

5. janvārī LCB filiālē Gaismas bibliotēkā sadarbībā ar Annu Zībergu – senioru kluba “Ruģeļi” pārstāvi un aktīvu Gaismas bibliotēkas lasītāju – tika organizēts tematisks pasākums 1.-6. klašu skolēniem “Visas zvaigznes šķiet ziedam!”.

Gaismas bibliotēka aizvien biežāk tiek pozicionēta kā dažādu paaudžu tikšanās vieta, kur visu vecumu lasītājiem ir iespēja dalīties pieredzē, atbalstīt un mācīties vienam no otra. Zvaigznes dienas (6. janvāris) priekšvakarā notikušais pasākums izvērtās kā ļoti interesants un saturīgs starppaaudžu dialogs. Izmantojot bibliotēkas krājumā esošos iespieddarbus, Annas Zībergas vadībā skolēni atklāja mītus un saistošus faktus par dažādiem zvaigznājiem. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja arī iesaistīties mandalu krāsošanas darbnīcā.

 

Lasi un vērtē!

 28.12.2018 
Lasi un vērtē!

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Gaismas bibliotēkas lasītāji jau septīto gadu pēc kārtas aktīvi iesaistās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Lasītāju vērtējumam tiek piedāvāta 28 grāmatu kolekcija. Programmā iekļautās grāmatas ir sadalītas pa vecumposmiem 5+, 9+, 11+, 15+, kā arī vecākiem paredzētā literatūra.

Katru gadu Gaismas bibliotēkas apmeklētāju interese par lasīšanas veicināšanas programmu palielinās. Šogad pieaugušo lasītāju atsaucība ir divreiz lielāka nekā pērn. “Vecāku žūrijas” kolekcijā visiemīļotākā un visaugstāk novērtētā ir Ingunas Ulas Cepītes grāmata “Ulsiks”. Vispieprasītākā grāmata 15+ kategorijā ir Keisijas Vestas romāns “P.S. Tu man patīc”. Pieaugušie ar savu piemēru veicina bērnos pozitīvu attieksmi pret lasīšanu. Visaktīvākie dalībnieki ir 5+ kategorijā. Jaunieši un vecāki dalībai programmā tiek uzrunāti individuāli, savukārt jaunākajiem lasītājiem bibliotēkā tiek organizētas dažādas aktivitātes: ekspertu klubiņš, grāmatu apskati, grāmatu fragmentu skaļā priekšā lasīšana u.c.

 

Ziemeļvalstu literatūras dienas Gaismas bibliotēkā

 23.11.2018 
Ziemeļvalstu literatūras dienas Gaismas bibliotēkā

Tradicionāli gada vistumšākajā laikā bibliotēkās tiek organizētas Ziemeļvalstu literatūras dienas. Šī gada tēma – varoņi Ziemeļvalstīs.

Ziemeļvalstu literatūras dienu ietvaros Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes grupas “Puķīte” audzēkņi piedalījās bibliotekārajā rīta stundā “Kad nelūgtie ciemiņi izrādās jauki kaimiņi”. Bērni ar lielu interesi sekoja līdzi Trusīša aizraujošajiem piedzīvojumiem un varonīgajai rīcībai, kad atklājās, ka vasarnīcas dārzā mājo mežonīgi zvēri. Pasākuma noslēgumā ikviens dalībnieks saņēma īpašo varoņa nozīmīti.

 

“Grāmatu starts” Gaismas bibliotēkā

 23.11.2018 
“Grāmatu starts” Gaismas bibliotēkā

Oktobrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Gaismas bibliotēkā tika uzsākta lasītveicināšanas programma “Grāmatu starts” ģimenēm ar trīsgadīgiem bērniem. Programmas mērķis ir aicināt bērnus uz pirmo tikšanos ar bibliotēku, iepazīstināt ar aizraujošo grāmatu pasauli un rosināt lasīt visai ģimenei kopā.

Programmas ietvaros tika organizētas trīs bibliotekārās rotaļnodarbības, kurās piedalījās sešas ģimenes. Pirmajā tikšanās reizē trīsgadniekus un viņu vecākus bibliotēkā sagaidīja Saules zaķēns, kurš izrādīja bibliotēku, iepazīstināja ar grāmatām un piedāvāja dažādas radošas un attīstošas aktivitātes. Otrajā rotaļnodarbībā bērni “makšķerēja” burtiņus un piedalījās teatralizētā uzvedumā. Savukārt noslēguma nodarbībā bērni tina dzijas kamoliņus, klausījās dzejoļu lasījumā un gāja jautrās rotaļās. Katrs mazais programmas absolvents saņēma īpaši veidotu “Grāmatu starta” pūču komplektiņu.

 

Projekta “Mūsu mazā bibliotēka” aktivitātes

 13.11.2018 
Projekta “Mūsu mazā bibliotēka” aktivitātes

Jūlijā Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Gaismas bibliotēkā tika uzsākts lasīšanas veicināšanas projekts “Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem. Tā mērķis ir veicināt lasīšanu, attīstīt lasītprasmi, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm. Projektā tika iesaistīti Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi.

Bērniem tika piedāvāta lasītveicināšanas programmā iekļauto bilžu grāmatu izstāde, un tika organizētas četras nodarbības. Dalībnieki tuvāk iepazinās ar poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča grāmatu “Vista vai ola?” un “Lūdzu, apskauj mani” varoņiem. Tāpat bērni ar lielu interesi sekoja līdzi notikumiem latviešu rakstnieka Mārtiņa Zuša grāmatā “Nenotikušais atklājums”. Pārlapojot grāmatas un klausoties priekšā lasīšanā, projekta dalībnieki iepazina un apguva arī citus radošus procesus – ilustrēšanu, kolāžas veidošanu, origami tehniku u.c.

 

Otfrīda Preislera pasaku varoņi

 29.10.2018 
Otfrīda Preislera pasaku varoņi

20. oktobrī plkst. 10.00 LCB filiālē Gaismas bibliotēkā tika novadīts vācu bērnu rakstnieka Otfrīda Preislera 95. dzimšanas dienai veltīts literārs pasākums “Otfrīda Preislera pasaku varoņi”, kuru apmeklēja Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi.

Bērni noklausījās pasakas “Mazais spociņš” fragmentus, sadraudzējās ar pasaku varoņiem – Mazo raganiņu, Mazo spociņu un Mazo ūdensvīriņu. Kopā ar Mazo ūdensvīriņu bērni minēja mīklas, lai palīdzētu viņam uzzināt, kā dažādi priekšmeti un parādības tiek saukti cilvēku pasaulē. Pasākuma dalībniekiem tika piedāvāta arī Otfrīda Preislera bērnu grāmatu izstāde.

 

Septembris Gaismas bibliotēkā

 5.10.2018 
Septembris Gaismas bibliotēkā

Ik gadu Latvijā rudens ienākšanu iezīmē Dzejas dienas, kuru ietvaros notiek dažādi pasākumi.

13. septembrī Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes lielajā zālē tika organizēta tikšanās ar Daugavpils dzejnieku Jevgeņiju Golubevu “Kad rudens lapas krīt, nāc dzejolīšus palasīt!”. Sagatavošanas grupu audzēkņiem bija brīnišķīga iespēja baudīt talantīgā dzejnieka daiļradi. Pasākuma pirmajā daļā Jevgeņijam Golubevam tika uzdota virkne jautājumu par viņa bērnību, par dzejas rakstīšanu un izdotajām grāmatām. Savukārt pasākuma turpinājumā tika sniegts neliels ieskats nupat sadarbībā ar dzejnieci Lidiju Vasaraudzi iznākušajā grāmatā “Paši… Paši… Самые... Самые”. Jevgeņijs Golubevs lasīja dzejoļus, uzdeva mīklas un iesaistīja bērnus aizraujošā sarunā.

Dzejas dienu mēnesī savu dzimšanas dienu svin latviešu dzejniece un grāmatu redaktore, bērnu literatūras autore un izdevēja Inese Zandere. 27. septembrī Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupas “Puķīte” audzēkņi tika aicināti uz pasākumu “Lupatiņu piedzīvojumi”. Mazie bibliotēkas apmeklētāji apskatīja rakstnieces jubilejai veltīto grāmatu izstādi, iepazina tuvāk jaukos audumu bērniņus Lupatiņus, noskatījās multiplikācijas filmu “Kā Lupatiņi mazgājās” un saņēma mīļas piemiņas veltes.

 

Lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”: augusts

 28.08.2018 
Lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”: augusts

Lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Gaismas bibliotēkā arī augustā katru ceturtdienu valdīja rosība.

2. augustā bērni noskatījās prezentāciju, uzzināja daudz interesantu faktu par Baltijas valstīm un kopā ar grāmatu varoņiem veica dažādus aizraujošus uzdevumus.

9. augustā programmas dalībnieki lasīja Linas Žutautes grāmatu “Kika Mika un nozagtais laiks”, diskutēja par laika nozīmi un izpratni, kā arī radošajā darbnīcā meistaroja pulksteņus.

16. augustā ar lielu interesi tika izspēlēta faktu spēle par Gaismas bibliotēku.

23. augustā notika lasītveicināšanas programmas noslēguma pasākums “Skaistā vasara ir pagājusi, jaukas atmiņas tā atstājusi”. Tā ietvaros izskanēja atskats uz vasarā paveikto un tika apbalvoti aktīvākie programmas dalībnieki.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2019