Aktivitātes - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Bērnu bibliotēka "Zīlīte"
Aktivitātes
Gaismas bibliotēka
Aktivitātes
Jaunbūves bibliotēka
Aktivitātes
Pārdaugavas bibliotēka
Aktivitātes
Ceriņu bibliotēka
Aktivitātes
Piekrastes bibliotēka
AktivitātesTuvākie notikumi
2018-11-28
plkst. 16.00 LCB Nozaru literatūras sektorā Helenes Laurinovičas-Proņevskas romāna “Grymstušōs saleņas” krievu valodas izdevuma atvēršana


Aktuālais jautājums
Vai jūs gribētu, lai bibliotēka izsniegtu elektroniskās grāmatas lasīšanai mājās?

    LCB » Filiāles » Ceriņu bibliotēka » Aktivitātes
1 2 3  » »»

Dzīvot, riskēt, uzvarēt!

 14.11.2018 
Dzīvot, riskēt, uzvarēt!

Latvijā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa notiek vairāk nekā 20 gadus. Šogad Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Ceriņu bibliotēkas lasītājiem bija iespēja iepazīt Ziemeļvalstu literatūras varoņus.

Bērnu nodaļas lietotāji tika aicināti uz kopīgiem literāriem piedzīvojumiem bibliotekārajā stundā “Dzīvot, riskēt, uzvarēt!”. Pasākuma laikā tika sniegta informācija par Ziemeļvalstīm, skaļi lasīti Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” fragmenti un apspriesti grāmatas literārie varoņi, kuriem bērnības pasaulē ļauts dzīvot, pētīt, riskēt un uzvarēt.

 

Pūčulēni lasa, stāsta, vēro

 2.11.2018 
Pūčulēni lasa, stāsta, vēro

Oktobrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā tika īstenota lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts” 3-4 gadus veciem bērniem un viņu vecākiem. Programmas mērķis ir modināt bērnos interesi par aizraujošo grāmatu pasauli un rosināt lasīt visai ģimenei kopā.

Rotaļnodarbībā “Zinātkārie pūčulēni iepazīstas ar bibliotēku” desmit mazie programmas dalībnieki un viņu vecāki tika iepazīstināti ar bērnu nodaļu, mazuļu vecumam atbilstošām grāmatām un izglītojošām spēlēm. Otrajā tikšanās reizē pūčulēniem tika lasītas pasakas par zaķiem un spēlētas zaķu spēles. 27. oktobrī bibliotēkā tika aizvadīta programmas noslēguma rotaļnodarbība “Pūčulēni lasa, stāsta, vēro”. Pūces tantes grāmatu valstībā mazajiem lasītājiem un viņu vecākiem tika sagādāts literārs pārsteigums un programmas “Grāmatu starts” dāvanas.

 

Ceriņu bibliotēka uzsāk dalību projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

 19.10.2018 
Ceriņu bibliotēka uzsāk dalību projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

2018. gadā Latvijas bibliotēkās tika uzsākts izdevniecības “Liels un mazs” lasīšanas veicināšanas projekts “Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem. Projekta mērķis: veicināt bērnu interesi par grāmatām, attīstīt lasītprasmi un rosināt bērnus uz radošām nodarbēm. Projekts tiks īstenots līdz 2019. gada maijam.

Pirmajās projekta aktivitātēs Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā tika iesaistīti Daugavpils pilsētas 21. un 26. pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Lasīšanas stundu laikā bērni tika iepazīstināti ar projektā iekļautajām grāmatām, viena no tām – Majdas Korenas grāmata “Uzvāri man pasaciņu!” – tika arī lasīta priekšā.

 

Kā tas ir – būt policistam?

 18.10.2018 
Kā tas ir – būt policistam?

Karjeras nedēļas ietvaros Latgales Centrālas bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā sadarbībā ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupu tika organizēts pasākums skolēniem “Kā tas ir – būt policistam?”. Pasākumu apmeklēja Daugavpils 11. pamatskolas un Daugavpils Stropu pamatskolas–attīstības centra 4.-6. klašu skolēni.

Valsts policijas inspektores Inese Snarska un Anastasija Laizāne iepazīstināja klātesošos ar policista profesijas specifiku. Skolēni uzzināja par likumsargu darba ikdienu, galvenajiem pienākumiem un funkcijām, kā arī iesaistījās izzinošās aktivitātēs.

 

Labdarības pasākums Ceriņu bibliotēkā

 18.10.2018 
Labdarības pasākums Ceriņu bibliotēkā

3. oktobrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā notika labdarības pasākums “Gaisa baloni – svētku noskaņojums un enerģijas lādiņš” Dienas aprūpes centra klientiem.

Pasākums tika organizēts sadarbībā ar meistardarbnīcu “Inta Igors Daugavpils”. Nodarbības laikā dalībniekiem tika ierādīta balonu locīšanas tehnika, sniedzot iespēju arī pašiem radoši darboties un izveidot dažādas figūras no baloniem.

 

Septembris Ceriņu bibliotēkā

 2.10.2018 
Septembris Ceriņu bibliotēkā

Ik gadu septembrī norisinās Dzejas dienas, kuru ietvaros LCB filiāle Ceriņu bibliotēka aicina pilsētniekus uz literāriem pasākumiem.

Šogad bibliotēkas lietotāji un citi interesenti tika ielūgti uz tikšanos ar Daugavpils mūziķi un dzejnieci Jeļenu Figurinu. Pasākumā “Uzaicinājums uz tēju” valdīja liriska atmosfēra – iedvesmojoša dzeja, autordziesmas ģitāras pavadībā un sirsnīgas sarunas par svarīgām vērtībām katra cilvēka dzīvē.

Jaukā gaisotnē norisinājās latviešu dzejnieces Ineses Zanderes daiļradei veltītais pasākums “…un atveras diena kā grāmata liela…”, kas uzrunāja mazos lasītājus. Bērni kopā ar bibliotekāri lasīja autores dzejoļus un papildināja tos ar jautrām kustībām. Patiesu klātesošo interesi izraisīja Ineses Zanderes dzejoļa “Ceļojums ar Šarloti” inscenējums.

 

Lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” augusta pasākumi

 24.08.2018 
Lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” augusta pasākumi

Šovasar Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”piedalījās 56 individuālie dalībnieki (kopējais apmeklējumu skaits – 253). Tika novadīti arī 8 pasākumi bērnu nometņu grupām (kopējais apmeklējumu skaits – 185).

2. augustā bibliotēkā notika literārā stunda “Vasarīgu grāmatu kaleidoskops”. Lasītveicināšanas programmas dalībnieki tika iepazīstināti ar čehu ilustratora un animācijas filmu režisora Zdeņeka Milera daiļradi. Starp viņa darbiem ir arī slavenais tēls Kurmītis. Pasākumā tika prezentēts kamišibai stāsts “Sapņi piepildās!”, kuru aktīvākās lasītājas Evelīna Pastuhova, Anita Golovača, Sintija Ivbule, Katrīne Giptere un Darja Matvejeva sacerēja un uzzīmēja divu nedēļu laikā. 

Atbildi uz jautājumu “Vai puiši lasa grāmatas?” meklējām skaļās lasīšanas nodarbībā “Grāmatas, kas uzrunā zēnus”. Drosmīgākie zēni aizrautīgi lasīja dzejoļus un kafijas pupiņas, piedalījās “želatīna konfekšu kaujā” un iejutās šefpavāru lomā. Meitenes bija sagatavojušas puišiem pārsteigumu – jautrus priekšnesumus pēc mīļāko dzejnieku Sergeja Mihalkova un Eduarda Uspenska grāmatu motīviem.

16. augustā Ceriņu bibliotēkas bērnu nodaļas aktīvākās un čaklākās lasītājas ielūdza visus interesentus uz lasīšanas pasākumu “Sirsnīgi stāstiņi meitenēm”. Meitenes kopā ar bibliotekāri sagatavoja uzvedumu par mīļākajām grāmatām, sarīkoja muzikālu konkursu un radošu nodarbību. Zēni pasniedza meitenēm sirsnīgas komplimentu atklātnītes.

 

Lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” jūlija pasākumi

 31.07.2018 
Lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” jūlija pasākumi

Jūnijā un jūlijā lasītveicināšanas programmas „Skaistā vasara bibliotēkā” pasākumus Ceriņu bibliotēkā apmeklēja 48 dalībnieki (kopējais apmeklējumu skaits – 165). Programmā iesaistījās arī 107 bērni un 18 skolotājas no vasaras nometņu grupām (kopējais apmeklējumu skaits – 141).

Programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” otrais mēnesis sākās ar tematisko pasākumu “Dinozauri. Kas īsti viņi bija?”. Atrast atbildes un informāciju par dinozauriem pasākuma dalībniekiem palīdzēja enciklopēdijas. Bērni noskaidroja rekordu cienīgus faktus par dinozauriem, izlasīja sarežģītus dinozauru nosaukumus un salika puzles.

Lasīšanas veicināšanas programmas dalībnieki piedalījās arī lasīšanas stundā "Literārais pikniks", kuras laikā lasīja aizraujošas grāmatas, inscenēja literāro darbu fragmentus un aktīvi spēlēja mēmo šovu. Savukārt 19. jūlijā norisinājās bibliotekārā stunda “Uzzīmē man pasaku…”, kurā ar kamišibai teātra palīdzību bērni veidoja stāstījumus, centās atminēt grāmatu varoņus, noskatījās priekšnesumu “Saldējuma nekad nav par daudz!” un zīmēja visgardāko vasaras našķi.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2018