Aktivitātes - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Bērnu bibliotēka "Zīlīte"
Aktivitātes
Gaismas bibliotēka
Aktivitātes
Jaunbūves bibliotēka
Aktivitātes
Pārdaugavas bibliotēka
Aktivitātes
Ceriņu bibliotēka
Aktivitātes
Piekrastes bibliotēka
AktivitātesTuvākie notikumi
2019-01-24
2019-02-05
plkst. 16.00 LCB Daiļliteratūras sektorā fotostudijas “Ezerzeme - F” izstādes “Zilā nokrāsas” atklāšana


Aktuālais jautājums
Vai jūs gribētu, lai bibliotēka izsniegtu elektroniskās grāmatas lasīšanai mājās?

    LCB » Filiāles » Ceriņu bibliotēka » Aktivitātes
1 2 3  » »»

Adventes laika mirdzums

 28.12.2018 
Adventes laika mirdzums

Ziemassvētku gaidīšanas laikā LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā tika organizēta bibliotekārā stunda “Adventes laika mirdzums”. Literāros lasījumos Daugavpils 13. vidusskolas jaunāko klašu skolēniem tika lasīti priekšā Ziemassvētku stāsti, kas mudināja aizdomāties par līdzjūtību un draudzību. Bērni izrotāja Ziemassvētku novēlējumu eglīti un noklausījās dziesmu “Klusa nakts, svēta nakts”. 

Bērnu nodaļas lietotāji, viņu vecāki un vecvecāki piedalījās Ziemassvētku radošajā darbnīcā “Sniegpārsliņu pieskāriens”. Pasākuma laikā tika akcentētas Adventes tradīcijas, lasītas grāmatas par labestību un mīlestību, kā arī draudzīgā pulkā darinātas Ziemassvētku sniegpārsliņas.

 

Ceriņu bibliotēka turpina dalību projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

 13.12.2018 
Ceriņu bibliotēka turpina dalību projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

Decembrī LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā turpinājās lasītveicināšanas programma “Mūsu mazā bibliotēka”. Daugavpils pilsētas 26. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem tika piedāvāta bibliotekārā stunda “Sniegbaltais un ogļmelnais meklē draugus”.

Bērniem tika lasīta priekšā igauņu rakstnieces Hilli Randas grāmata “Sniegbaltais un ogļmelnais” un kopīgi skatītas mākslinieces Katerīnes Zaripas veidotās ilustrācijas. Pasākuma noslēgumā bērni darba burtnīcā pildīja uzdevumus par nule iepazītajiem grāmatas varoņiem.

 

Latvijas simtgade skan!

 29.11.2018 
Latvijas simtgade skan!

Par godu Latvijas valsts simtgadei LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā tika rīkota virkne radošu pasākumu. Daugavpils pilsētas 20., 21., 23. un 26. pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi apmeklēja bibliotekāro stundu “Latvijas simtgade skan!”, kuras laikā tika lasīti latviešu autoru darbi par dzimtenes mīlestību un patriotismu, tika sniegta iespēja noskatīties animācijas filmu “Kur dzīvo Latvija?” un iepazīt Latvijas amatnieku rokdarbu skaistumu.

Novadpētniecības stundā “Izkrāso Daugavpili!” bērnu nodaļas lietotāji veidoja krāsojamo lapu izstādi, izmantojot attēlus no grāmatas “Pilsēta, kur visi ir savējie”. Pusaudži tika iesaistīti latviešu tautas mīklu minēšanas turnīrā un radošajā darbnīcā, kas veltīta latviešu tautas spēka un varenības simbolam – ozolam.

 

Dzīvot, riskēt, uzvarēt!

 14.11.2018 
Dzīvot, riskēt, uzvarēt!

Latvijā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa notiek vairāk nekā 20 gadus. Šogad Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Ceriņu bibliotēkas lasītājiem bija iespēja iepazīt Ziemeļvalstu literatūras varoņus.

Bērnu nodaļas lietotāji tika aicināti uz kopīgiem literāriem piedzīvojumiem bibliotekārajā stundā “Dzīvot, riskēt, uzvarēt!”. Pasākuma laikā tika sniegta informācija par Ziemeļvalstīm, skaļi lasīti Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” fragmenti un apspriesti grāmatas literārie varoņi, kuriem bērnības pasaulē ļauts dzīvot, pētīt, riskēt un uzvarēt.

 

Pūčulēni lasa, stāsta, vēro

 2.11.2018 
Pūčulēni lasa, stāsta, vēro

Oktobrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā tika īstenota lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts” 3-4 gadus veciem bērniem un viņu vecākiem. Programmas mērķis ir modināt bērnos interesi par aizraujošo grāmatu pasauli un rosināt lasīt visai ģimenei kopā.

Rotaļnodarbībā “Zinātkārie pūčulēni iepazīstas ar bibliotēku” desmit mazie programmas dalībnieki un viņu vecāki tika iepazīstināti ar bērnu nodaļu, mazuļu vecumam atbilstošām grāmatām un izglītojošām spēlēm. Otrajā tikšanās reizē pūčulēniem tika lasītas pasakas par zaķiem un spēlētas zaķu spēles. 27. oktobrī bibliotēkā tika aizvadīta programmas noslēguma rotaļnodarbība “Pūčulēni lasa, stāsta, vēro”. Pūces tantes grāmatu valstībā mazajiem lasītājiem un viņu vecākiem tika sagādāts literārs pārsteigums un programmas “Grāmatu starts” dāvanas.

 

Ceriņu bibliotēka uzsāk dalību projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

 19.10.2018 
Ceriņu bibliotēka uzsāk dalību projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

2018. gadā Latvijas bibliotēkās tika uzsākts izdevniecības “Liels un mazs” lasīšanas veicināšanas projekts “Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem. Projekta mērķis: veicināt bērnu interesi par grāmatām, attīstīt lasītprasmi un rosināt bērnus uz radošām nodarbēm. Projekts tiks īstenots līdz 2019. gada maijam.

Pirmajās projekta aktivitātēs Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā tika iesaistīti Daugavpils pilsētas 21. un 26. pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Lasīšanas stundu laikā bērni tika iepazīstināti ar projektā iekļautajām grāmatām, viena no tām – Majdas Korenas grāmata “Uzvāri man pasaciņu!” – tika arī lasīta priekšā.

 

Kā tas ir – būt policistam?

 18.10.2018 
Kā tas ir – būt policistam?

Karjeras nedēļas ietvaros Latgales Centrālas bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā sadarbībā ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupu tika organizēts pasākums skolēniem “Kā tas ir – būt policistam?”. Pasākumu apmeklēja Daugavpils 11. pamatskolas un Daugavpils Stropu pamatskolas–attīstības centra 4.-6. klašu skolēni.

Valsts policijas inspektores Inese Snarska un Anastasija Laizāne iepazīstināja klātesošos ar policista profesijas specifiku. Skolēni uzzināja par likumsargu darba ikdienu, galvenajiem pienākumiem un funkcijām, kā arī iesaistījās izzinošās aktivitātēs.

 

Labdarības pasākums Ceriņu bibliotēkā

 18.10.2018 
Labdarības pasākums Ceriņu bibliotēkā

3. oktobrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā notika labdarības pasākums “Gaisa baloni – svētku noskaņojums un enerģijas lādiņš” Dienas aprūpes centra klientiem.

Pasākums tika organizēts sadarbībā ar meistardarbnīcu “Inta Igors Daugavpils”. Nodarbības laikā dalībniekiem tika ierādīta balonu locīšanas tehnika, sniedzot iespēju arī pašiem radoši darboties un izveidot dažādas figūras no baloniem.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2019