Jaunumu arhīvs - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Bērnu bibliotēka "Zīlīte"
Gaismas bibliotēka
Jaunbūves bibliotēka
Pārdaugavas bibliotēka
Ceriņu bibliotēka
Piekrastes bibliotēkaTuvākie notikumi
2019-07-02
02.07.-31.07. LCB Nozaru literatūras sektorā ceļojošā izstāde “Latviešu Dziesmu svētki ārpus Latvijas”
2019-07-05
plkst. 16.00 LCB Periodikas sektorā Aurikas un Annemarijas Jelinsku radošo darbu kopizstādes “Atbalss” atklāšana


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Filiāles » Bērnu bibliotēka "Zīlīte" » Jaunumu arhīvs
1 2 3  » »»

Lielie ziemas prieki gaida visus mūs!

 7.01.2019 
Lielie ziemas prieki gaida visus mūs!

No 11. līdz 21. decembrim Latgales Centrālas bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” skolēnu grupām tika piedāvāts tematisks pasākums un radoša laboratorija “Lielie ziemas prieki gaida visus mūs!”. Pasākumu apmeklēja Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolēni.

Skaļi tika lasīti un pārrunāti Dainas Ozoliņas daiļdarba “Ziemā vajag sniegu” fragmenti. Bērni uzzināja par eglīšu rotājumu tapšanas vēsturi un piedalījās radošā darbnīcā. Iedvesmojoties no bibliotēkā izvietotās eglīšu rotājumu izstādes “Ziemassvētku noslēpums”, katram bija iespēja izveidot savu Ziemassvētku eglītes rotājumu no sāls mīklas.

 

Mēs to paveicām, jā, paveicām!

 27.12.2018 
Mēs to paveicām, jā, paveicām!

Decembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” notika lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” noslēguma pasākums, kurā pulcējās Daugavpils 24. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi.

No septembra līdz decembrim bērni kopā ar bibliotekārēm un skolotājām lasīja programmas kolekcijā iekļautās grāmatas, kuras paredzētas vecumgrupai 5+. Tika iepazīti daiļdarbu varoņi, izzinātas viņu gaitas un piedzīvojumi, kā arī iegūti jauni grāmatu draugi.

 

Jauni atklājumi lasītveicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

 27.12.2018 
Jauni atklājumi lasītveicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Bērnu bibliotēka “Zīlīte” turpina dalību izdevniecības “Liels un mazs” lasītveicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”. Gada nogalē projekta aktivitātēs tika iesaistīti Daugavpils 12. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi.

Pasākumā tika skaļi lasīta Mārtiņa Zuša grāmata “Nenotikušais atklājums”. Bērni iejutās dabas pētnieku lomā un centās noskaidrot, kurš atstājis tik daudz pēdu nospiedumu zinātnieka Kārļa Darviņa pagalmā. Kopīgi skaitot un rēķinot, mazie pētnieki veica atklājumu un atrada vaininieku. Pasākuma dalībnieki iesaistījās interaktīvā spēlē un iepazina pēdu nospiedumu daudzveidību.

 

Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” atvērts Gaļinas Ivanovas dzejoļu krājums bērniem

 17.12.2018 
Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” atvērts Gaļinas Ivanovas dzejoļu krājums bērniem

7. decembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” notika Gaļinas Ivanovas pirmā patstāvīgā dzejoļu krājuma «Компьютерные каникулы» atvēršanas svētki. Bibliotēkā viesojās autores talanta cienītāji, kolēģi, draugi. Klātesošajiem bija iespēja ieklausīties gan zināmās, gan pavisam jaunās dzejas rindās.

12. decembrī bibliotēkā notika Gaļinas Ivanovas daiļradei veltīts literāri tematisks pasākums, kurā piedalījās Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolēni. Pasākuma laikā dzejniece stāstīja par to, kā tapuši viņas dzejoļi, kas sniedz iedvesmu rakstīšanai, vai mūsdienu modernās tehnoloģijas var aizstāt grāmatu lasīšanu.

 

Tev mūžam dzīvot, Latvija!

 14.12.2018 
Tev mūžam dzīvot, Latvija!

Novembrī, Latvijas Valsts simtgades mēnesī, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” norisinājās tematiski pasākumi “Kā pareizi mīlēt dzimteni?” un “Tev mūžam dzīvot, Latvija!”.Pasākumus apmeklēja pirmsskolas vecuma bērni, sākumskolas un pamatskolas skolēni.

Skaļi tika lasīti un pārrunāti Toma Kalninska grāmatas “Zaķa Garauša laimes zeme” fragmenti. Kopā ar literārajiem daiļdarba tēliem Strazdu un Garausi bērni izzināja Laimes zemes noslēpumus, dungoja līdzi Renāra Kaupera dziesmai “Tu izvēlējies palikt”, veidoja rakstiskus veltījumus Latvijas svētkos.

Pasākumā “Tev mūžam dzīvot, Latvija!” īpaša uzmanība tika pievērsta novadu kultūrvēsturiskajam mantojumam, dabas bagātībām, Latvijas simtgades projektiem. Ar skolēniem tika pārrunāts, kā notiek gatavošanās simtgadei valstī, skolā, ģimenē.

 

… un drosmīgajiem pieder pasaule!

 3.12.2018 
… un drosmīgajiem pieder pasaule!

No 8. līdz 16. novembrim Ziemeļvalstu literatūras dienu ietvaros Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” norisinājās rīta stunda “… un drosmīgajiem pieder pasaule!”. Pasākumā piedalījās skolēni no Daugavpils 3. vidusskolas.

Rīta stundas dalībnieki iepazinās ar Ziemeļvalstu literatūru. Sveču gaismā skaļi tika lasīti norvēģu rakstnieka Hokona Ēvreosa grāmatas “Brūne” fragmenti. Galvenais stāsta varonis – izpalīdzīgs un drosmīgs zēns. Viņa uzdrīkstēšanās iedvesmoja bērnus atklāt drosmi arī sevī. Izveidojot savu supervaroņu komandu, pasākuma dalībnieki dalījās pārdomās par to, kādas spējas ir nepieciešamas, lai tiktu galā ar dzīves pārbaudījumiem.

 

Klubiņa “Brīvdienas bez garlaicības” dalībnieki satiek draugus bibliotēkā

 23.11.2018 
Klubiņa “Brīvdienas bez garlaicības” dalībnieki satiek draugus bibliotēkā

Septembra un oktobra sestdienu rīti lasošo ģimeņu klubiņā “Brīvdienas bez garlaicības” ir pagājuši nemanot. Astoņās nodarbībās tika piedzīvots fantāzijas lidojums plašajos lasāmvielu apvāršņos, dibināta draudzība, svinēti svētki, izspēlētas un izstaigātas kustību rotaļas. Grāmatu autoru un ilustratoru veikums tika iepazīts gan klausoties daiļdarbu fragmentu skaļajā lasīšanā, gan iesaistoties literārās aktivitātēs.

Skaļi tika lasīti un pārrunāti latviešu un ārzemju autoru daiļdarbi un to fragmenti – Ineses Zanderes “Limonāde” un “Dieguburti”, Mariannas Dibikas “Pastnieks Pele”, Otfrīda Preislera “Herbe ar lielo cepuri”, Mihaela de Koka un Kristīnes Ārtsenas “Kā vecmamma vislaik samazinājās”, Ievas Samauskas “Meitene, kura mācēja visas pasaules valodas”. Iedvesmojoties no grāmatu varoņu gaitām un piedzīvojumiem, daudzveidīgās tehnikās tika veidoti bērnu radošie darbi.

 

“Grāmatu starts” Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”

 23.11.2018 
“Grāmatu starts” Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”

Oktobrī LCB filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” tika uzsākta Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas programmas “Grāmatu starts” aktivitāšu īstenošana ģimenēm, kurās aug 3-4 gadus veci bērni. Bibliotēkas organizētajā triju nodarbību ciklā piedalījās desmit ģimenes.

Pirmajā rotaļnodarbībā “Atveras diena kā grāmata liela” bērni un vecāki kopā ar Kaķi, Zeķīti un Cimdiņu devās ekskursijā pa bibliotēku. Ceļotāji tika iepazīstināti ar bibliotēkas piedāvātajām iespējām. Otrajā nodarbībā “Krīt vārdiņš mīļš un mazs” programmas dalībnieki īpaši vērīgi sekoja līdzi pasakas teatralizētam uzvedumam. Trešajā tikšanās reizē bērni kopā ar Zeķīti, Cimdiņu un Kaķi kļuva par grāmatu pētniekiem. Programmas noslēgumā katrs dalībnieks saņēma pūčulēna mugursomu, mīļlietiņu un lasāmgrāmatiņu.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2019