Cienījamie lasītāji! - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"Tuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Sportisti

Vladimirs Ribņikovs / ВЛАДИМИР РЫБНИКОВ

Sportists, treneris
1961-

Vladimirs Ribņikovs dzimis 1961.gada 28.novembrī. Kazahstānā Ceļinogradas apgabalā, uz kurieni pārcēlās viņa vecāki-dzelzceļnieki no Lietuvas, lai apgūtu neskartās zemes. Vecticībnieku ģimenē auga trīs bērni. Kazahstānā Ribņikovi nodzīvoja 8 gadus, pēc tam pārcēlās uz Latviju, Daugavpili.
Mācījās 6.vidusskolā, vakarskolā, pēc tam Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā Filoloģijas fakultātē vēstures specialitātē.
Vecākais brālis Ivans nodarbojās ar spīdveju, ņēma līdzi uz sacensībām Vladimiru: tā radās interese par šo motosporta veidu. 1978.gadā V.Ribņikovs sāka nodarboties ar spīdveju pie trenera D.,Dribinceva, 16 gadu vecumā izcīnīja 4.vietu pirmajā Latvijas čempionātā pieaugušajiem. 1981., 1982. un 1983.g. viņš iekļuva PSRS junioru čempionātu finālā.
V.Ribņikovs ir trīskārtējs Latvijas čempions (1984, 1985 un 1987), kā arī izcīnījis 2.vietu Latvijas čempionātā 1982.gadā. Bijis Biķernieku kausa, P.Igašova memoriāla, Latvijas TV kausa, G.Ivanova memoriāla laureāts un uzvarētājs. 1986.gadā piedalījās pasaules čempionāta ¼ finālā, izcīnīja 10.vietu PSRS Tautu spartakiādē. 1985.gadā kļuva par Azerbaidžānas čempionu, 1987.gadā – par Baltkrievijas čempionu.
Pēc sporta karjeras beigām V.Ribņikovs gadu strādāja par vēstures un fizkultūras skolotāju 16.vidusskolā, taču skolas atmosfērā viņš nespēja iedzīvoties, pietrūka dinamikas, cīņas.
1991.gadā kļuva par pilsētas spīdveja komandas galveno treneri, taču drīz iestājās grūti laiki, ņemot vērā politiskās un ekonomiskās izmaiņas valstī. Tika izveidots privāts sporta klubs. No 1992.gada komanda piedalās pasaules un Eiropas čempionātos kā Latvijas izlase, no 1995.gada – Krievijas komandu čempionātos.
No 1995.gada Daugavpilī tiek rīkoti pasaules un Eiropas čempionāti spīdvejā, tas pierādīja, ka šis sporta veids attīstās un ir nepieciešams pilsētai. 21.gs. sākumā finansiālais stāvoklis uzlabojās, sākās stadiona celtniecība, piedalīšanās augsta līmeņa sacensībās.
2005.gadā V.Ribņikovs aizgāja no kluba „Lokomotīve” prezidenta amata, taču jaunās vadības laikā klubs gandrīz bankrotēja.
Saņemot pilsētas vadības atbalstu, V.Ribņikovs drīzumā organizēja Grand Prix Latvijas sacensības. Kopš 2009.gada V.Ribņikovs atkal ir kluba „Lokomotīve” prezidents. Spīdveja komanda ar panākumiem startē Polijas 1.līgā.
2010.gadā piešķirts nosaukums „Goda daugavpilietis”.
2013. gadā pamet spīdveja kluba "Lokomotīve" prezidenta amatu un kļūst par Latvijas Motosporta federācijas Treka komisijas vadītāju.
V.Ribņikovs ir precējies, trīs bērni.


Saistība ar Daugavpili:

Dzīvo un strādā Daugavpilī.


Izmantotie avoti:
  1. Чайкина Жанна. Виражи Владимира Рыбникова : [о мастере спорта по спидвею, президенте спортивного клуба "Локомотив" : в связи с присуждением звания "Почетный даугавпилчанин"] / Жанна Чайкина // Сейчас. - ISSN 1691-0044. - N 26 (30 июня 2011), с.37.

Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Vladimira Ribņikova darbību LCB e-katalogā@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2019