Cienījamie lasītāji! - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"Tuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Sportisti

ČESLAVS PLEČKINS / ЧЕСЛАВ ПЛЕЧКИН

Spīdvejists, spīdveja tiesnesis
1941-

Dzimis 1941.gadā Daugavpilī, absolvējis septiņgadīgo skolu, dzelzceļa arodskolā ieguvis virpotāja specialitāti. Būdams piektās kategorijas virpotājs, par profesionālajiem sasniegumiem apbalvots ar ministrijas Goda rakstu. No 1958. līdz 1974.gadam strādājis par virpotāju Lokomotīvju remonta rūpnīcā, no 1974. līdz 1999. gadam – virpotājs rūpnīcā “Elektroinstruments”. Taču Česlava Plečkina dzīves lielā kaislība, kurai viņš ir uzticīgs jau 50 gadus, ir spīdvejs. Ar spīdveju viņa dzīve ir cieši saistīta jau no šī sporta veida pirmsākumiem Daugavpilī. Sākumā viņš piedalījās sacensībās kā sportists, bet, sākot ar 1965.gadu - kā starta tiesnesis. Agrāk spīdvejisti ziemā strādāja, jo visi sportisti bija kāda pilsētas uzņēmuma darbinieki. Vasarā sacensības notika gandrīz katru nedēļu, tāpēc sezonas laikā sportisti nodarbojās tikai ar spīdveju.
Česlavs Plečkins strādā par spīdveja sacensību tiesnesi vairāk nekā piecdesmit gadus. Lielāko daļu šī laika viņš bijis starta tiesnesis. Tiesājis aptuveni tūkstoš sacensības. Česlavs Plečkins labprāt tiesā arī autotreka sacīkstes, jo noteikumi tur ir ļoti līdzīgi. Piecdesmit gadu laikā Česlavs Plečkins nav izlaidis nevienas spīdveja sacensības Daugavpilī, izņemot vienu mēnesi, kad guva traumu un bija spiests gulēt slimnīcā Taču arī tagad Č. Plečkins nestāv malā – strādā pie “lentītes”, jo, saskaņā ar Polijas motofederācijas noteikumiem, darbam startā noteikts vecuma ierobežojums.
Česlavam Plečkinam ir paveicies – arī viņa sieva, bērni un mazbērni ir kaislīgi spīdveja fani. Pats sporta veterāns brīvajā laikā aizraujas ar sēņošanu un makšķerēšanu.


Saistība ar Daugavpili:

Dzimis, dzīvo un strādā Daugavpilī.


Izmantotie avoti:
  1. Kuzņecovs, Sergejs.  Pusgadsimts bez falšstarta : [par ilggadējo spīdveja sacensību tiesnesi Česlavu Plečkinu] / Sergejs Kuzņecovs ; tekstā stāsta Č.Plečkins // Latgales Laiks. - ISSN 1407-9208. - Nr.76 (2016, 30.sept.), 7.lpp. : fotogr. - Tas pats krievu val. laikr. "Латгалес лайкс" Nr.76 (2016, 30.sept.), 7.lpp. : fotogr.
  2. Плечкин, Чеслав.  Маршал на старте : [беседа с бывшим даугавпилс. спидвеистом] / Чеслав Плечкин ; записала Наталия Салагубова // Экспресс неделя. - ISSN 1691-3310. - N 35 (27 авг. 2008), с.19 : фот.
  3. Saruna ar Č.Plečkinu (krievu val.)

Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Česlava Plečkina darbību LCB e-katalogā@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2020