LCB lasītāji- seniori apgūst pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Sabiedriskie un politiskie darbinieki

VANDA MIHAILOVA

Sabiedriska darbiniece
1943-

Vanda Mihailova dzimusi 1943. gadā Neretā. Beidzoties Otrajam pasaules karam, viņas ģimene pārcēlās uz dzīvi Vabolē, kur Vanda absolvēja vidusskolu. Pēc tam viņa mācījās Dzērbenes lauksaimniecības tehnikumā, kur apguva agronoma profesiju. Vēlāk Vanda apprecējās un pārcēlās uz Daugavpili.

Kopš 2001. gada V. Mihailova ir Daugavpils pilsētas Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāja. Pateicoties viņas darbībai, Daugavpils Invalīdu biedrībai izveidota veiksmīga sadarbība ar valsts un pašvaldību institūcijām, ar nevalstiskajām organizācijām un pilsētas uzņēmējiem, kuri regulāri veic dažāda veida ziedojumus un atbalsta personas ar īpašām vajadzībām, sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru veidojot subsidētās darba vietas.
V. Mihailova ar aizrautību organizēja sporta spēles, radošās meistarklases, ekskursijas un dažādus pasākumus, lai bagātinātu sociāli mazāk aizsargāto daugavpiliešu ikdienu.

2012. gadā V. Mihailovai tika piešķirts Daugavpils pilsētas domes apbalvojums „Gada balva” nominācijā Sabiedriskā darbība.

2016. gadā par nesavtīgo un pašaizliedzīgo sabiedrisko kalpošanu un ieguldījumu personu ar īpašām vajadzībām atbalstā V. Mihailova tika apbalvota ar Atzinības krusta pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi.

2023. gadā V. Mihailovai tika piešķirts Daugavpils valstspilsētas pašvaldības apbalvojums "Mūža ieguldījums".


Saistība ar Daugavpili:

Dzīvo un strādā Daugavpilī.

Daugavpils Invalīdu biedrības vadītāja (kopš 2001.g.).


Izmantotie avoti:

Soikāns, Ivars.  Vanda Mihailova izvirzīta apbalvojumam "Mūža ieguldījums" : [par ilggadējo Daugavpils Invalīdu biedrības vadītāju : sakarā ar plānoto pilsētas pašvaldības augstākā apbalvojuma piešķiršanu] / Ivars Soikāns // Latgales Laiks. - ISSN 1407-9208. - Nr. 11 (2023, 7. februāris), [1.]-2. lpp. - Tas pats krievu valodā laikrakstā "Латгалес лайкс" № 11 (7 февраля 2023), [1.]-2. lpp.

Ivancova, Jeļena.  Lūgšanā par cilvēkiem un priecājoties par sīkumiem : [par Daugavpils Invalīdu biedrības vadītāju Vandu Mihailovu : sakarā ar pirmās pakāpes Atzinības krusta piešķiršanu] / Jeļena Ivancova ; tekstā stāsta daugavpiliete V.Mihailova // Latgales Laiks. - ISSN 1407-9208. - Nr.90 (2016, 17.nov.), 4.lpp. : ģīm. - Tas pats krievu val. laikr. "Латгалес лайкс" Nr.90 (2016, 17.nov.), 4.lpp.

Vanda Mihailova saņems pašvaldības apbalvojumu “Mūža ieguldījums” (09.02.2023) // Daugavpils valstspilsētas pašvaldības mājaslapa www.daugavpils.lv (skatīts 13.07.2023)

Ordeņu kapituls piešķīris valsts apbalvojumu Vandai Mihailovai (26.10.2016) // Daugavpils ziņu portāls www.grani.lv (skatīts 13.07.2023)

Foto: latgaleslaiks.lv


Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Vandas Mihailovas darbību LCB e-katalogā.@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība