LCB lasītāji- seniori apgūst pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Sabiedriskie un politiskie darbinieki

VALDIS LAUSKIS

Politiķis, pedagogs, sportists
1957-

Valdis Lauskis dzimis 1957.gada 29.aprīlī Daugavpilī strādnieku ģimenē. 1975.gadā absolvējis Daugavpils 1.vidusskolu, bet 1982.gadā – Daugavpils Pedagoģiskā institūta Fizikas un matemātikas fakultāti. Tā kā paralēli mācībām viņš aktīvi nodarbojās ar volejbolu, pēc augstskolas absolvēšanas Valdis Lauskis devās uz Ukrainu, kur no 1982. līdz 1986.gadam spēlēja volejbolu PSRS augstākajā līgā un kļuva par PSRS sporta meistaru.
1986.gadā V.Lauskis atgriezās Latvijā un sāka strādāt Daugavpils 1.vidusskolā par direktora vietnieku audzināšanas darbā. Skolā viņš nostrādāja līdz 1990.gadam, tad pievērsās politiskajai darbībai. Valdis Lauskis kļuva par Demokrātiskās Darba partijas Daugavpils nodaļas priekšsēdētāju, kā arī bija aktīvs Tautas frontes dalībnieks. No 1990. līdz 1991.gadam Daugavpilī pastāvēja „divvaldība”(Daugavpils pilsētas vadība ignorēja Latvijas Republikas valdību). 1990.gadā Valdis Lauskis izveidoja Demokrātisko spēku padomi, kura aizstāvēja Latvijas valsts neatkarības idejas atbalstītājus. Kopā ar domubiedriem Valdis Lauskis kā pretspēku padomju aģitācijai izveidoja raidstaciju „Demokrātiskais Radio”, kam bija liela loma patiesas informācijas izplatīšanā. Viņš aktīvi piedalījās sarkanbaltsarkanā karoga uzvilkšanā virs Daugavpils universitātes. 1991.gada janvārī V.Lauskis Daugavpilī organizēja barikāžu aizstāvju braucienus uz Rīgu.
1991.gada 20.septembrī Latvijas Augstākā Padome pieņēma lēmumu Daugavpils domi atlaist un izveidot pilsētas pagaidu valdi. Par tās priekšsēdētāju 1991.gada 17.septembrī tika iecelts Valdis Lauskis un šajā amatā viņš nostrādā līdz 1994.gada pašvaldību vēlēšanām. Būdams Daugavpils pilsētas vadītājs, viņš paralēli vadīja Latgales pašvaldību Koordinācijas padomi.
Sākot ar 1999.gadu Valdis Lauskis ieņēma vadošus posteņus Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) vadībā, bet 2000.gadā kļūva par LSDSP ģenerālsekretāru. 1998.gadā V.Lauskis tika ievēlēts 7.Saeimā un vadīja Saeimas LSDSP frakcijas darbu.
Nākamajos gados V.Lauskis darbojas kā profesionāls politiķis. Viņš bija Sociālā Taisnīguma partijas priekšsēdētājs, sociālistisko politisko partiju apvienības „Atbildība” līdzpriekšsēdētājs, kopš 1994.gada ir Daugavpils Latgaliešu biedrības priekšsēdētājs un kopš 1998.gada arī Latgales pētniecības institūta valdes loceklis.
2004.gadā Valdis Lauskis ieguva ekonomikas zinātņu maģistra grādu Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē.
Precējies, ģimenē ir trīs bērni.


Saistība ar Daugavpili:

Dzimis, dzīvo un strādā Daugavpilī. Daugavpils pašvaldības vadītājs (1991-1994).


Izmantotie avoti:
  1. Barkovska Genovefa (1935-). Daugavpils vēstures lappuses / Genovefa Barkovska, Josifs Šteimans. - Rēzekne : Latgales kultūras centrs, 2005. - 278 lpp. : il.  ISBN 9984-290-84-0

Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Valda Lauska darbību LCB e-katalogā
 @ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība