LCB lasītāji- seniori apgūst pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Sabiedriskie un politiskie darbinieki

SARMĪTE ĶIKUSTE

Ārste, politiķe
1962-

Sarmīte Ķikuste dzimusi 1962.gada 20.decembrī Balvos. 1970.gadā viņa uzsāka skolas gaitas Balvu pamatskolā. 1971.gadā turpināja mācības Krāslavas 1.vidusskolā, kuru arī pabeidza 1981.gadā. Paralēli viņa mācījās Krāslavas mūzikas skolas klavierspēles nodaļā.
Sarmīte Ķikuste ieguvusi trīs augstākās izglītības: 1987.gadā - ārsta diplomu, absolvējot Rīgas Medicīnas institūtu, 2003.gadā – sociālo zinātņu bakalaura grādu ekonomikā Daugavpils Universitātē, bet 2009.gadā – pedagoģijas maģistra grādu vispārīgajā pedagoģijā Latvijas Universitātē.
Pēc medicīnas internatūras beigšanas, no 1988. līdz 1995.gadam, S.Ķikuste strādāja Daugavpilī par ginekoloģi, bet no 1993. līdz 1998.gadam - par Daugavpils Dzemdību nama galveno ārsti. No 1998. līdz 2005.gadam viņa strādāja SIA „SANA-D”, bet no 2002.gada SIA „Ģimenes Veselība” par ginekoloģi.
No 2000. līdz 2002.gadam viņa pildīja Daugavpils rajona un Krāslavas rajona Veselības aizsardzības nodaļas galvenās speciālistes pienākumus.
Paralēli pamatdarbam laikā no 1991. līdz 2003.gadam Sarmīte Ķikuste strādāja par pasniedzēju Daugavpils Medicīnas skolā.
Būdama sabiedriski aktīva, S.Ķikuste no 1994. līdz 1998.gadam vadīja Daugavpils Lietišķo sieviešu klubu „OLIVIA” un joprojām turpina darboties tā valdē. No 1997.gada līdz pat šai dienai viņa ir Daugavpils Latviešu biedrības aktīviste. S.Ķikuste ir Latgales skolu atbalsta fonda „Veronika ” dibinātāja un valdes locekle.
2002.gadā Sarmīte Ķikuste nolēma iesaistīties politikā un iestājās partijā „Jaunais laiks”. Tajā pašā gadā no partijas „Jaunais laiks” saraksta viņa tika ievēlēta 8.Saeimā (2002-2006). Darbojās Ārlietu komisijā un Publisko izdevumu un revīzijas komisijā. Atkārtoti ievēlēta 9.Saeimā (2006-2010). Saeimā pildīja Valsts pārvaldes un pašvaldības lietu komisijas sekretāres pienākumus, vadīja Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas Vides un enerģētikas komiteju.
Pēc deputātes pilnvaru termiņa beigām Sarmīte Ķikuste atgriezās Daugavpilī un no 2010.gada novembra vadīja Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamentu, vienlaicīgi esot partiju apvienības „Vienotība” Daugavpils nodaļas vadītāja. No 2010.gada septembra S.Ķikuste pildīja Iekšlietu ministres padomnieces pienākumus.
Sarmītes Ķikustes aizraušanās – fotografēšana, tautas dejas, politiķu izteicienu apkopošana. 2010.gadā izdevniecība SOL VITA izdeva S.Ķikustes grāmatu „100 galvas runā…”, kur viņa apkopojusi pašus spilgtākos Saeimas deputātu izteicienus, kas izskanējuši no parlamenta tribīnes, frakciju sēdēs un plašsaziņas līdzekļos.
Apbalvota ar Baltijas Asamblejas medaļu.
2011.gada rudenī aizgāja no darba Daugavpils domes Attīstības departamentā un ir Psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes locekle. 2012.gada augustā iecelta par slimnīcas vadītāju.
Audzina dēlu Raiti.


Saistība ar Daugavpili:

Dzīvo un strādā Daugavpilī.


Izmantotie avoti:
  1. gorod.lv

Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Sarmītes Ķikustes darbību LCB e-katalogā@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība