LCB lasītāji- seniori apgūst pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Sabiedriskie un politiskie darbinieki

RITA STRODE

Politiķe, pašvaldības vadītāja, Saeimas deputāte
1955-

Dzimusi 1955.gada 26.jūlijā Madonas rajona Varakļānos kalpotāju ģimenē. 1972.gadā beigusi Viļānu vidusskolu un divus gadus strādājusi par sporta metodiķi Lubānas Pārvietojamajā mehanizācijas kolonnā. No 1974. līdz 1979.gadam Rita Strode studēja Daugavpils Pedagoģiskā institūta Filoloģijas fakultātē, kuru absolvēja kā krievu un latviešu valodas skolotāja.
Līdz 1981.gadam Rita Strode strādāja par Daugavpils Pedagoģiskā institūta komjaunatnes sekretāri, tad tika iecelta par Daugavpils darbaļaužu deputātu padomes Izpildu komitejas Kultūras nodaļas vadītāju. Šajā amatā viņa nostrādāja 8 gadus. No 1989. līdz 1991.gadam bija Daugavpils darbaļaužu deputātu padomes Izpildu komitejas priekšsēdētāja vietniece. No 1991. līdz 1994.gadam ieņēma kinoteātra „Austra” direktores amatu.
1994. un 1997.gada pašvaldību vēlēšanās Rita Strode tika ievēlēta Daugavpils domē. No 1994. līdz 2001.gadam R.Strode strādāja par pilsētas domes priekšsēdētāja pirmo vietnieci. No 1995.gada Rita Strode ir partijas „Latvijas ceļš” biedre.
No 2001.gada līdz 2003.gada aprīlim strādāja Valsts akciju sabiedrībā „Latvijas dzelzceļš” par Mācību centra Daugavpils nodaļas vadītāju.
No 2003.gada aprīļa līdz augustam bija Daugavpils domes priekšsēdētāja 1.vietniece. 2005.gada vēlēšanās piedalījās kā savienības „Latvijas ceļš” Daugavpils pilsētas partijas pārstāve. No 2003. līdz 2009.gadam strādāja par Daugavpils domes priekšsēdētāju. Darbojās kā Latgales plānošanas reģiona padomes priekšsēdētāja. 2009.gada pašvaldību vēlēšanās startēja kā partijas „LPP/LC” kandidāte un tika ievēlēta par domes priekšsēdētāja vietnieci.
R.Strode ir zinoša un pieredzējusi pašvaldības darbiniece. Viņas kā pilsētas galvas lielākais sasniegums ir ekonomiskā un politiskā stabilitāte pilsētā. Rita Strode ir savas pilsētas un Latgales novada patriote.
2008.gadā R.Strodei tika pasniegta Dzimumu līdztiesības balva par ieguldījumu dzimumu līdztiesības nodrošināšanā viņas vadītajā pašvaldībā.
2009.gadā Daugavpils Universitātē R.Strode ieguva maģistra grādu valsts pārvaldē.
2010.gadā Rita Strode tika ievēlēta 10.Saeimā kā Latgales apgabala kandidāte no politiskās apvienības „Par Labu Latviju” saraksta. Saeimā darbojas Sociālo un darba lietu komisijā un Publisko izdevumu un revīzijas komisijā.
Ritas Strodes aizraušanās ārpus darba ir mašīnas vadīšana, sēņošana, dārza darbi un grāmatu lasīšana.
2011.gada decembrī tiek iecelta Daugavpils teātra valdes locekļa amatā.


Saistība ar Daugavpili:

Dzīvo un strādā Daugavpilī.


Izmantotie avoti:
  1. Barkovska Genovefa (1935-). Daugavpils vēstures lappuses / Genovefa Barkovska, Josifs Šteimans. - Rēzekne : Latgales kultūras centrs, 2005. - 278 lpp. : il.  ISBN 9984-290-84-0

Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Ritas Strodes darbību LCB e-katalogā

Informācija par 10.Saeimas deputāti R.Strodi@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība