LCB lasītāji- seniori apgūst pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Sabiedriskie un politiskie darbinieki

LĪVIJA JANKOVSKA

Politiķe, pedagoģe
1960

Līvija Jankovska dzimusi 1960.gada 25.novembrī Daugavpils novada Naujenes pagastā. Mācījusies Daugavpils 1.vidusskolā. Skolas laikā dziedāja korī, rakstīja dzeju, kādu laiku vadīja skolas literāro žurnālu. Bērnībā sapņoja kļūt par skolotāju un šo sapni L.Jankovskai izdevās realizēt dzīvē. Viņa iestājās Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē, absolvēja to un ieguva latviešu valodas un literatūras skolotājas diplomu (1984). Pēc augstskolas beigšanas strādāja par Skolu valdes kadru nodaļas vadītāju. Pēc tam sekoja darbs pilsētas 10.vidusskolā par latviešu valodas un literatūras skolotāju, kur viņa vadīja skolas arodbiedrību (1984-1992). Pēc kāda laika L.Jankovska tika ievēlēta par skolas direktori (1992-1997). Šajā darbā L.Jankovska ieguva pieredzi skolvadībā, kas pēc tam lieti noderēja. Tieši 10.vidusskolā viņa sāka darbu ar projektiem: ar Sorosa fonda atbalstu tika iekārtota datorklase. Tad sekoja piedāvājums kļūt par Daugavpils 1.vidusskolas (Daugavpils Valsts ģimnāzija) direktori, un L.Jankovska atgriezās dzimtajā skolā kā vadītāja (1997-2001).

Pilsētas politiskajā dzīvē viņa aktīvi iesaistījās 2000.gadā, kad tika ievēlēta par pilsētas domes deputāti. Sarežģīts periods L.Jankovskas dzīvē bija 2001.-2003.gads, kad notika varas maiņa pilsētā un viņa nevarēja iekārtoties darbā. Tas lika daudz ko pārvērtēt, lika turpināt mācības, un 2000.g. L.Jankovska ieguva maģistra grādu skolvadībā Daugavpils Universitātē. No 2003.gada līdz 2005.gadam viņa strādāja par biznesa skolas „Nimfa” Daugavpils filiāles izpilddirektori.
Trīs reizes L.Jankovska tika ievēlēta par pilsētas domes deputāti un ieņēma Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieces amatu.

2012.gadā tika izveidota reģionālā partija „Mūsu partija”, un L.Jankovsku ievēlēja par tās priekšsēdētāju.  

Medicīnas koledžas direktores amatu viņa ieguva, piedaloties Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konkursā. Kā pedagoģe koledžā māca latviešu valodu un projektu rakstīšanu. Pateicoties L.Jankovskas pieredzei un enerģijai, koledžā paralēli tiek realizēti vairāki projekti, kas dod papildus finansējumu mācību iestādei un darbinieku izglītošanai.


Saistība ar Daugavpili:

Mācījusies un strādā Daugavpilī.


Izmantotie avoti:

Foto: old.daugavpils.lv


Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Līvijas Jankovskas darbību LCB e-katalogā@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība