LCB lasītāji- seniori apgūst pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"Tuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Sabiedriskie un politiskie darbinieki

LĪVIJA JANKOVSKA

Politiķe, pedagoģe
1960

L.Jankovska ir dzimusi 1960.gada 25.novembrī Daugavpils novada Naujenes pagastā. Mācījusies Daugavpils 1.vidusskolā. Skolas laikā dziedāja korī, rakstīja dzeju, kādu laiku vadīja skolas literāros žurnālus. Bērnībā sapņoja kļūt par skolotāju, un šo sapni L.Jankovskai izdevās realizēt dzīvē. Viņa iestājās Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē, absolvēja to un ieguva latviešu valodas un literatūras skolotājas diplomu (1984). Pēc augstskolas beigšanas strādāja par Skolu valdes kadru nodaļas vadītāju. Pēc tam – darbs pilsētas 10.vidusskolā par latviešu valodas un literatūras skolotāju, vadīja skolas arodbiedrību (1984-1992). Pēc laika tika ievēlēta par skolas direktori (1992-1997). Šajā darbā L.Jankovska ieguva pieredzi skolvadībā, kas pēc tam lieti noderēja. Tieši 10.vidusskolā viņa sāka darbu ar projektiem: ar Sorosa fonda atbalstu tika iekārtota datorklase. Tad sekoja piedāvājums kļūt par 1.vidusskolas (Valsts ģimnāzija) direktori, un L.Jankovska atgriezās dzimtajā skolā kā vadītāja (1997-2001).
Pilsētas politiskajā dzīvē viņa aktīvi iesaistījās 2000.gadā, kad tika ievēlēta par pilsētas domes deputāti. Sarežģīts periods L.Jankovskas dzīvē bija 2001.-2003.gads, kad notika varas maiņa pilsētā un viņa nevarēja iekārtoties darbā. Tas lika daudz ko pārvērtēt, lika turpināt mācības, un 2000.g. L.Jankovska ieguva maģistra grādu skolvadībā Daugavpils Universitātē. No 2003.gada līdz 2005.gadam strādāja par biznesa skolas „Nimfa” Daugavpils filiāles izpilddirektori.
Trīs reizes L.Jankovska tika ievēlēta par pilsētas domes deputāti un ieņēma Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājas vietnieces amatu.
2012.gadā tika izveidota reģionālā partija „Mūsu partija”, un L.Jankovsku ievēlēja par tās priekšsēdētāju.  
Medicīnas koledžas direktores amatu viņa ieguva, piedaloties Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konkursā. Kā pedagoģe koledžā māca latviešu valodu un projektu rakstīšanu. Pateicoties L.Jankovskas pieredzei un enerģijai, koledžā paralēli tiek realizēti vairāki projekti, kas dod papildus finansējumu mācību iestādei un darbinieku izglītošanai.
Ģimene: vīrs, divi dēli.


Saistība ar Daugavpili:

Mācījusies un strādā Daugavpilī


Izmantotie avoti:

1. d-fakti.lv


Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Līvijas Jankovskas darbību LCB e-katalogā@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2020