LCB lasītāji- seniori apgūst pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Sabiedriskie un politiskie darbinieki

INĀRA OSTROVSKA

Pedagoģe, politiķe
1955-

Dzimusi 1955. gada 8. jūlijā. 1972. gadā absolvēja Ludzas vidusskolu un iestājās Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā, kuru pabeidza 1975. gadā, iegūstot mākslinieka-meistara kvalifikāciju. 1994. gadā Ināra Ostrovska absolvēja Daugavpils Pedagoģisko universitāti un ieguva bakalaura grādu pedagoģijā, bet 2001. gadā – maģistra grādu pedagoģijā.

1975. gadā I.Ostrovska sāka strādāt Līvānu 1. vidusskolā par skolotāju. No 1980. līdz 1992. gadam, paralēli darbam skolā, viņa strādāja Līvānu stikla fabrikā par menedžeri: nodarbojās ar jauno produkciju, gatavoja reklāmas materiālus, vadīja Līvānu stikla muzeju.

1992. gadā Trešās atmodas gaisotnē tika nolemts Daugavpilī atjaunot lietišķās mākslas vidusskolu „Saules skola”, kur apmācīt mākslas amatniecības nozaru speciālistus. Ināra Ostrovska uzvarēja konkursā par Saules skolas direktores amatu un pārcēlās uz dzīvi Daugavpilī. I.Ostrovska no pirmsākumiem izveidoja Saules skolu, kuru arī vadīja līdz 2003. gadam, paralēli strādājot par pasniedzēju Daugavpils Universitātes mākslas fakultātē.

2002. gadā I.Ostrovska tika ievēlēta 8.Saeimā no partijas „Jaunais laiks” saraksta. 2004. gada oktobrī viņa izstājās no partijas un kopā ar citu „Jaunā laika” bijušo deputātu M.Gulbi izveidoja partiju „Jaunie demokrāti”. 2006. gadā I.Ostrovska iestājās Latvijas Zemnieku savienībā un turpmāk pārstāvēja Saeimā Zaļo un zemnieku savienības frakciju. Pēc 8. Saeimas pilnvaru beigām, I.Ostrovska trīs gadus strādāja Izglītības un zinātnes ministrijā par padomnieci profesionālās izglītības jautājumos.

2009. gadā I.Ostrovska uzsāka darbu Rīgas Valsts tehnikumā par direktora vietnieci izglītības un audzināšanas jomā un nostrādāja tur pusotru gadu.

2009. gadā Ināra Ostrovska balotējās Daugavpils pilsētas pašvaldības vēlēšanās, bet neieguva nepieciešamo balsu skaitu, taču 2010.gada novembrī, pēc divu pilsētas domes deputātu ievēlēšanas 10.Saeimā, viņa kļūst par Daugavpils pilsētas domes deputāti, kur darbojās Izglītības un kultūras jautājumu komitejā.

Ināra Ostrovska uzvarēja konkursā par Daugavpils Būvniecības tehnikuma (kopš 2022.g - Latgales Industriālais tehnikums) direktora amatu un 2010. gada 20. decembrī sāka strādāt jaunajā darba vietā.

2016. gadā par ieguldījumu profesionālās izglītības attīstībā Ināra Ostrovska saņem Ministru kabineta Atzinības rakstu. 2019. gadā viņa apbalvota ar Nikodema Rancāna balvu par inovācijām izglītības procesā.

2022. gadā I. Ostrovska saņēma Konkursa–foruma "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021" balvu nominācijā "Gada sieviete būvniecības veicinātāja 2021".

 


Saistība ar Daugavpili:

Dzīvo un strādā Daugavpilī.


Izmantotie avoti:

Ostrovska I. ((Ināra) (1955-) I.Ostrovska: "Ar varu vajag dalīties" : [saruna ar Daugavpils celtnieku profesionālās vidusskolas vadītāju un pilsētas domes deputāti] / Ināra Ostrovska ; pierakst. Zigrīda Some // Latgales Laiks. - ISSN 1407-9208. - Nr.14 (2011, 18.febr.), 5.lpp.

Daugavpilietes gūst panākumus konkursā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021” (13.07.2022) // Daugavpils valstspilsētas pašvaldības mājaslapa www.daugavpils.lv (skatīts 13.07.2023)


Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Ināras Ostrovskas darbību LCB e-katalogā@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība