Bērnu zīmējumu izstāde „Pasaule mūsu sirdī” - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"Tuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Mūziķi

RAIMONDS IGOLNIEKS

Orķestra diriģents, mūzikas pedagogs
1946-

Dzimis 1946.gada 17.oktobrī Rēzeknē kalpotāja ģimenē. Tēvs Donats Igolnieks, māte Celina Krīvāne-Igolniece. Zēna muzikālajai attīstībai ievirzi devis vectēvs Jāzeps Krivāns, Latgalē pazīstams ērģelnieks un pedagogs. Līdztekus pamatskolai 1955.gadā Raimonds uzsāka mācības Rēzeknes Bērnu mūzikas skolas vijoles klasē. Pēc tās beigšanas 1961.gadā iestājies Rēzeknes Mūzikas vidusskolā, kur mācījies pedagoga Zigurda Veides vijoles klasē un apguvis mežraga spēli Valda Āboliņa pūšamo instrumentu klasē. Fakultatīvi studējis kora un orķestra diriģēšanas pamatus pie pedagogiem E. Belasova un N. Baohina. 1965.gadā pēc mūzikas vidusskolas absolvēšanas Raimonds Igolnieks nolēma apgūt diriģenta profesiju un iestājies P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas Pūtēju orķestra diriģentu fakultātē. Tur viņš apguva orķestra diriģēšanas mākslu pie prof. Mihaila Kazanova, instrumentāciju — Mihaila Gotliba, kompozīciju un aranžēšanu pie Borisa Koževņikova. Pēdējā studiju gadā izstrādājis diriģenta diplomdarbu — Jāņa Ivanova 6. simfonijas atskaņojumu valsts eksāmena koncertā ar Maskavas Kremļa paraugorķestri. Pēc Maskavas Konservatorijas absolvēšanas 1969.gadā R.Igolnieks saņēma norīkojumu dienestam PSRS jūras kara flotē kā kara orķestra diriģents ar pastāvīgu dislokācijas vietu Murmanskas apgabalā, Severomorskā. Dienesta komandējumos R.Igolnieks pabijis daudzos pasaules kontinentos un reģionos. Labvēlīgie materiālie un organizatoriskie darba apstākļi orķestrī veicinājuši viņa personības māksliniecisko izaugsmi un pilnveidošanos, diriģenta profesionālo iemaņu attīstību.
1978.gadā viņš demobilizējās no armijas un kopā ar ģimeni pārcēlās uz pastāvīgu dzīvi Latvijā. Daugavpilī viņš uzsāka mūzikas pedagoģisko darbību kā DPI Kordiriģēšanas katedras vecākais pasniedzējs un Mūzikas vidusskolas pūšamo instrumentu klases pedagogs. Kopš 1981.gada viņš bija Daugavpils Kultūras nama pūtēju orķestra "Latgale" diriģents un pilsētas koncertapvienības direktors. Veicis nozīmīgu sagatavošanas darbu profesionāla pūtēju orķestra izveidošanai. Kopš 1985.gada 1.septembra ir jaundibinātā Daugavpils profesionālā pūšamo instrumentu orķestra "Daugava" galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Vairāk kā 20 gadu laikā Raimonda Igolnieka prasmīgā vadībā orķestra mākslinieciskā izaugsme sasniegusi respektējamu līmeni. Sniegti daudzi koncerti visos Latvijas novados un ārvalstis, būts klāt visos republikas un daudzos starptautiskajos pūtēju orķestru salidojumos, festivālos un konkursos, XIX-XXIII Vispārējos latviešu dziesmu svētkos. PPIO "Daugava" bijis ikgadējo Baltijas jūras baseina pūtēju orķestru festivālu dalībnieks, 1997.gadā Starptautiskajā orķestru konkursā Ungārijā (Vespranā) ieguvis bronzas medaļu. R.Igolnieks iemantojis cieņu un autoritāti Latvijas orķestru diriģentu un mūziķu vidū, bijis 7.-10. Latvijas pūtēju orķestru salidojumu un Latgales dziesmu svētku virsdiriģents, bet kopš 1990.gada — visu Vispārējo latviešu dziesmu svētku pūtēju orķestru virsdiriģents.
Precējies ar Astrīdu Lauru, dēls Normunds un meita Linda.
Apbalvojumi: Latvijas Kultūras ministrijas pateicības un Goda raksti par dziesmu svētku virsdiriģenta veikumu; apbalvojums „Goda daugavpilietis” (2010); 1991.g. janvāra Barikāžu piemiņas zīme. (2011).


Saistība ar Daugavpili:

Dzīvo un strādā Daugavpilī.


Izmantotie avoti:
  1. Igolnieks Raimonds // Latgales kultūras darbinieki 1.- Rīga: Jumava, 2008.- 212. – 214. lpp.

Elektroniskie resursi:

Raimonda Igolnieka darbu saraksts LCB e-katalogā

Literatūras saraksts par Raimonda Igolnieka darbību LCB e-katalogā

R.Igolnieka biogrāfija


 @ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība