Lasītāju ievērībai! - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Kino un teātra darbinieki

PĒTERIS KRILOVS

Teātra un kino režisors
1949-

Dzimis 1949.gada 18.februārī Rīgā. 1966.gadā beidzis Rīgas 47.vidusskolu. Pēc vidusskolas viņš gatavojās stāties Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, tomēr nodomi mainījās, un Pēteris devās uz Maskavas kinoinstitūtu. Pirmajā reizē netika uzņemts, tāpēc sāka strādāt Rīgas kinostudijā – bija asistents, rekvizitors, klapīte. Otrais mēģinājums bija veiksmīgs, un 1975.gadā viņš absolvēja Maskavas Kinematogrāfijas institūtu. Pēteris atgriezās Rīgas kinostudijā un līdz 1990.gadam strādāja kā režisors inscenētājs. Debija kino – vēsturiskā filma „Un rasas lāses rītausmā” (1977), kurā jauniešu aktivitātes Rīgā Otrā pasaules kara laikā atspoguļotas bez kara filmām ierastiem stereotipiem. No 1991.gada P. Krilovs strādāja Daugavpils teātrī kā pedagogs un režisors, no 1994.g. līdz 1996.g.arī kā mākslinieciskais vadītājs. 1992.gadā apbalvots ar  Jēkaba Dubura balvu par pedagoģisko darbību teātrī. 1995.gadā Kultūras ministrija katastrofāli samazināja finansējumu teātriem, un vissāpīgāk tas skāra tieši Daugavpils teātri. Latviešu trupa pārcēlās uz Rīgu, bet Pēteris jau 1993 gadā bija uzņēmis savu aktieru un režisoru kursu Latvijas Kultūras akadēmijā un turpināja savu pasniedzēja darbu. No 1995.gada starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo novus direktors, viens no Latvijas Jaunā teātra institūta izveidotājiem un dibinātājiem (valdes priekšsēdētāja vietnieks kopš 1998.gada). Kopš 1999.gada - profesors Latvijas Kultūras akadēmijā.
P. Krilovs bijis Tautas frontes Nacionālās kultūras padomes loceklis, kā eksperts darbojies Sorosa fonda Latvija Mākslas un kultūras komisijā (1996.-1997.g.), Kultūrkapitāla fonda Teātra mākslas padomē (1999.g.), Nacionālā kino centra padomē (kopš 2000. gada).

1994.gadā viņa režisētā dokumentālā filma "Starp debesīm un zemi. Augšdaugava" saņēma Lielā Kristapa balvu. Iestudējis teātra izrādes Latvijas Nacionālajā teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Valmieras Drāmas teātrī un Liepājas teātrī.


Saistība ar Daugavpili:

Daugavpils teātra režisors (1991-1996).


Izmantotie avoti:
  1. Matīsa Kristīne. Režisors Pēteris Krilovs : [par teātra rež.] / Kristīne Matīsa // Neatkarīgā Rīta Avīze. - (Mēs ; Nr.28). - ISSN 14073463. - Nr.163 (2001, 14.jūl), 3.lpp
  2. Raita Santa. Narkomānija kā izeja? : [par teātra režisoru Pēteri Krilovu] / Santa Raita // Neatkarīgā Rīta Avīze. - ISSN 14073463. - Nr.81 (2003, 5.apr), 12.lpp.

Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Pētera Krilova darbību LCB e-katalogā

P. Krilova biogrāfija un daiļrade@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2024 Piekļūstamība